"Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шарты жөніндегі кейбір мәселелер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 18 наурыз N 259
1997 жылғы 11 мамырда Қазақстан Республикасы мен "Central Asia Petroleum Ltd." компаниясының арасында жасалған N 04/031-97 "Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шарты (бұдан әрі - "Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шарты) бойынша Қазақстан Республикасы қабылдаған міндеттемелерді орындау мақсатында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 28 мамырдағы N 897 P970897_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Мемлекеттік кіріс министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1997 жылғы 11 мамырда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Жекешелендіру жөніндегі департаменті мен "Central Asia Petroleum Ltd." компаниясының арасында жасалған N 04/031-97 "Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шартының 9.2-тармағы бойынша міндеттемелерді орындауды;
"Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның активтері сомасының пассивтері сомасынан асуын 129 507 мың АҚШ долларына бара-бар сомада теңгемен салықтық міндеттемелер мен кедендік төлемдердің есебіне өтеуді;
аумақтық органдардың "Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шартының 9.2-тармағында көзделген өтемақыларды жүзеге асырудың тәртібін әзірлеуін және орындауға қабылдауын;
"Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның 1998 жылғы 1 қаңтарға бюджеттің алдында пайда болған борыштарын өтеуді және "Маңғыстау мұнай-газ" АҚ-ның акцияларын сатып алу-сату шарты бойынша мәмілелердің аяқталуына қатысты 1998 жылғы 6 наурыздағы Хаттаманың шарттарына сәйкес 1998 жылғы 1 қаңтарда пайда болған өсім ақылар мен айыппұлдар бойынша
берешектерді өтеудің кестесін құжаттамалық растауды қамтамасыз етсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары, Қаржы министрі О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Некоторые вопросы по договору купли-продажи акций АО "Мангистаумунайгаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 1999 года № 259
В целях выполнения обязательств, принятых Республикой Казахстан по Договору купли-продажи акций АО "Мангистаумунайгаз", заключенному между Республикой Казахстан и компанией "Central Asia Petroleum Ltd." от 11 мая 1997 года № 04/031 - 97 (далее - Договор купли-продажи акций АО "Мангистаумунайгаз") и согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1997 года № 897 Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов и Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
выполнение обязательств по пункту 9.2 Договора купли-продажи акций АО "Мангистаумунайгаз", заключенного между Департаментом по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и компанией "Central Asia Petroleum Ltd." от 11 мая 1997 года № 04/031 - 97;
компенсацию превышения суммы пассивов над суммой активов АО "Мангистаумунайгаз" в тенге, эквивалентной сумме 129 507 тыс. долларам США в счет налоговых обязательств и таможенных платежей;
разработку и принятие к исполнению территориальными органами порядка осуществления компенсации, предусмотренного пунктом 9.2 Договора купли-продажи акций АО "Мангистаумунайгаз";
документальное подтверждение, удостоверяющее погашение долгов АО "Мангистаумунайгаз", образовавшихся перед бюджетом на 1 января 1998 года и график погашения задолженностей по пени и штрафам, образовавшимся на 1 января 1998 года, согласно условиям Протокола от 6
марта 1998 года, касающегося завершения сделки по Договору купли-
продажи акций АО "Мангистаумунайгаз".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан
Джандосова У.А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)