Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 6 мамыр N 538. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.09.08. N 941 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерді - МЕҚҚАМ шығарудың, айналысының және өтеудің тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 маусымдағы N  786  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 255-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі үш, алты және он екі ай мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерін - МЕҚҚАМ шығарудың, айналысының және өтеудің тәртібі туралы ереже мынадай мазмұндағы 14-тармақпен толықтырылсын:
"14. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясымен келісілген ағымдағы баға бойынша мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерді - МЕҚҚАМ мерзімінен бұрын өтеуді жүзеге асыруға құқылы. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мерзімінен бұрын өтеу туралы шешімі мұндай өтеу күніне дейін 10 күнтізбелік күнде, өз кезегінде 5 күнтізбелік күннен кешіктірмей ол туралы бастапқы дилерлерге хабарлайтын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жеткізіледі.";
2) "Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі екі және үші жыл мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді айналысқа шығарудың және өтеудің тәртібі жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 10 маусымдағы N  945  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 25, 228-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі екі және үш жыл мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерін айналысқа шығарудың және өтеудің тәртібі туралы ереже мынадай мазмұндағы 19-тармақпен толықтырылсын:
"19. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді олардың іс жүзінде айналысты болған уақыты үшін сыйақы (мүдде) төлей отырып, мерзімінен бұрын өтеуді жүзеге асыруға құқылы. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мерзімінен бұрын өтеу туралы шешімі мұндай өтеу күнінен дейін 10 күнтізбелік күнде, өз кезегінде 5 күнтізбелік күннен кешіктірмей ол туралы бастапқы дилерлерге хабарлайтын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жеткізіледі.";

Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1999 года N 538. Утратило силу с момента последнего погашения государственных ценных бумаг, выпущенных до даты принятия настоящего постановления, - постановлением Правительства РК от 8 сентября 2004 г. N 941 (P040941).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2004 № 941.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года № 786 P960786_ "Об утверждении порядка выпуска, обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 29, ст. 255):
Положение о порядке выпуска, обращения и погашения государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ Республики Казахстан со сроком обращения три, шесть и двенадцать месяцев, утвержденное указанным постановлением, дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Министерство финансов Республики Казахстан вправе осуществлять досрочное погашение государственных краткосрочных казначейских обязательств - МЕККАМ по текущей стоимости, согласованной с Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам. Решение Министерства финансов Республики Казахстан о досрочном погашении доводится до Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) за 10 календарных дней до даты такого погашения, который, в свою очередь, не позднее 5 календарных дней сообщает об этом первичным дилерам.";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 1997 года № 945 P970945_ "Об утверждении Положения о порядке выпуска, обращения и погашения государственных среднесрочных казначейских обязательств Республики Казахстан со сроком обращения два и три года" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 25, ст. 228):
Положение о порядке выпуска, обращения и погашения государственных среднесрочных казначейских обязательств Республики Казахстан со сроком обращения два и три года, утвержденное указанным постановлением, дополнить пунктом 19 следующего содержания:
"19. Министерство финансов Республики Казахстан вправе осуществлять досрочное погашение государственных среднесрочных казначейских обязательств с выплатой вознаграждения (интереса) за время их фактического нахождения в обращении. Решение Министерства финансов Республики Казахстан о досрочном погашении доводится до Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) за 10 календарных дней до даты такого погашения, который, в свою очередь, не позднее 5 календарных дней сообщает об этом первичным дилерам.";

3) "Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі бір жыл және жылдан астам мемлекеттік индекстелген қазынашылық міндеттемелерді шығарудың айналысының және өтеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 наурыздағы N  220  қаулысына:
қаулының атауы мен 1-тармағындағы "бір жыл және жылдан астам" деген сөздер "үш ай және одан астам" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі бір жыл жылдан астам мемлекеттік индекстелген қазынашылық міндеттемелерін шығарудың, айналысының және өтеудің ережесінде:
атауы мен 1) тармақшасындағы "бір жыл және жылдан астам" деген сөздер "үш ай және одан астам" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшасындағы "жартыжылдық" деген сөз "үш айлық" деген сөзбен ауыстырылсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Индекстелген қазынашылық міндеттемелер индекстелген қазынашылық міндеттемелердің тиісті эмиссиясын бастапқы орналастыру және инвесторлардың индекстелген қазынашылық міндеттемелерге салынған қаражатының инфляциядан шеккен зиянын өтеу жөніндегі аукционда айқындалған кірістіліктің тіркелген ставкасын қамтитын сыйақы (мүдде) ставкасымен атаулы бағасы бойынша оларды ұстаушылардың арасында орналастырылады.";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) Кірістіліктің тіркелген ставкасы сатып алушылардың ұсыныстары бойынша кірістіліктің ең аз ставкасынан бастап эмиссиясының белгіленген көлеміне жеткенге дейін олардың өтінімдерін қанағаттандыру жолымен аукциондық негізде айқындалады. Берілген өтінімдерді қанағаттандыру аукционға қатысушылардың қанағаттандырылған өтінімінің ең жоғарғы ставкасына тең кірістіліктің бірыңғай тіркелген ставкасы бойынша жүзеге асырылады.";
11) тармақшадағы бірінші сөйлем "егер тиісті эмиссияның шарттары жарияланған кезде өзге күн көзделмесе, айына бір рет, айдың соңғы жұмыс күнінің алдындағы күні" деген сөздермен толықтырылсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Мемлекеттік индекстелген қазынашылық міндеттемелердің мерзімін және айналысының басталу күнін, оларды сатып алған инвесторлардың төлеу күнін тиісті эмиссияны хабарлаған кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгілейді. Мемлекеттік индекстелген қазынашылық міндеттемелердің үш айдан бастап одан көп айналыс мерзімінің үш айлық еселенуі болуы тиіс.";
14) тармақшадағы "және сыйақының (мүдденің) соңғы сомасын төлеудің" деген сөздер алынып тасталсын;
19) тармақшадағы "тиісті күнге индекстелген қазынашылық міндеттемелердің эмиссиясынан кейін әрбір алты ай сайын (182 күнтізбелік күн)" деген сөздер "айналыстың әрбір үш толық күнтізбелік айынан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
20) тармақшада:

3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 1999 года № 220 P990220_ "Об утверждении Правил выпуска, обращения и погашения государственных индексированных казначейских обязательств Республики Казахстан со сроком обращения один год и более года":
в названии и в пункте 1 постановления слова "один год и более года" заменить словами "три месяца и более";
в Правилах выпуска, обращения и погашения государственных индексированных казначейских обязательств Республики Казахстан со сроком обращения один год и более года, утвержденных указанным постановлением:
в названии и в подпункте 1) слова "один год и более года" заменить словами "три месяца и более";
в подпункте 5) слово "полугодовой" заменить словом "трехмесячный";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) Индексированные казначейские обязательства размещаются среди их держателей по номинальной стоимости со ставкой вознаграждения (интереса), включающей фиксированную ставку доходности, определенную на аукционе по первичному размещению соответствующей эмиссии индексированных казначейских обязательств, и компенсацию потерь от инфляции средств инвесторов, вложенных в индексированные казначейские обязательства.";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) Фиксированная ставка доходности определяется по предложениям покупателей на аукционной основе путем удовлетворения их заявок, начиная с наименьшей ставки доходности до достижения установленного объема эмиссии. Удовлетворение поданных заявок осуществляется по единой фиксированной ставке доходности, равной максимальной ставке удовлетворенной заявки участников аукциона.";
в подпункте 11) первое предложение дополнить словами "один раз в месяц, в предпоследний рабочий день месяца, если иная дата не предусмотрена при объявлении условий соответствующей эмиссии.";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) Срок и дата начала обращения государственных индексированных казначейских обязательств, день оплаты инвесторами их приобретения устанавливаются Министерством финансов Республики Казахстан при объявлении соответствующей эмиссии. Срок обращения государственных индексированных казначейских обязательств от трех месяцев и более должен иметь трехмесячную кратность.";
в подпункте 14) слова "и выплаты последней суммы вознаграждения (интереса)" исключить;
в подпункте 19) слова "на соответствующую дату через каждые шесть месяцев (182 календарных дня) после эмиссии индексированных казначейских обязательств." заменить словами "в пятый рабочий день месяца через каждые три полных календарных месяца обращения.";
в подпункте 20):

"182" деген сан "91" деген сан ауыстырылсын;
"Инфляцияның проценттік мәні индекстелген қазынашылық міндеттемелер айналысының өткен кезекті жартыжылдық кезеңі ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика агенттігінің деректері негізінде Қаржылық агент бастапқы дилерлерге сыйақы (мүдде) төлеуге және/немесе индекстелген қазынашылық міндеттемелерді өтеуге дейін 5 күнтізбелік күн ішінде хабарлайды." деген сөздер "Инфляция Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі сыйақы (мүдде) төлеу жүргізілетін айдың алдындағы үш толық күнтізбелік айда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жариялайтын тұтыну бағаларының айлық индексі негізінде есептеледі." деген сөздермен ауыстырылсын;
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) Қаржылық агент, индекстелген қазынашылық міндеттемелер бойынша сыйақы төлеу күніне дейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей, Эмитентке кезекті үш айлық кезеңдегі инфляция қарқынының мәні, олар бойынша сыйақыны (мүддені) есептеу жүргізілетін индекстелген қазынашылық міндеттемелердің мөлшері және әрбір бастапқы дилер бойынша төлем сомасы туралы мәліметтерді қамтитын ведомосты жібереді.";
22) тармақшадағы "және сыйақыны (мүддені) соңғы төлеуді" деген сөздер "Индекстелген қазынашылық міндеттемелердің тиісті шығарылымы айналысының соңғы айының соңғы жұмыс күні өтеу күні болып табылады." деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

цифры "182" заменить цифрами "91";
слова "Значение инфляции в процентах на основании данных Национального статистического агентства Республики Казахстан за прошедший очередной полугодовой период обращения индексированных казначейских обязательств сообщается Финансовым агентом первичным дилерам за 5 календарных дней до выплаты вознаграждения (интереса) и/или погашения индексированных казначейских обязательств." заменить словами "Инфляция исчисляется на основе месячного индекса потребительских цен, публикуемого Агентством Республики Казахстан по статистике в газетах "Казахстанская правда" и "Егемен Казахстан", за три полных календарных месяца, предшествующих месяцу, в котором производится выплата вознаграждения (интереса).";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) Финансовый агент не позднее двух рабочих дней до даты выплаты вознаграждения по индексированным казначейским обязательствам направляет Эмитенту сводную ведомость, включающую сведения о значении темпа инфляции за очередной трехмесячный период, количестве индексированных казначейских обязательств, по которым производится начисление вознаграждения (интереса), и суммах выплат по каждому первичному дилеру";
в подпункте 22) слова "и последнюю выплату вознаграждения (интереса)" заменить словами "Датой погашения является последний рабочий день последнего месяца обращения соответствующего выпуска индексированных казначейских обязательств."
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан