Астана қaласында салынып жатқан 240 төсектiк аурухана кешенiнiң мүмкiндiгiн кеңейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 17 маусым N 795
Астана қаласындағы 240 төсектiк аурухана кешенiнiң жұмыс iстеу мүмкiндiгiн кеңейту және уақытында iске қосу және одан әрi тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі белгіленген тәртіппен экономикалық сараптама жүргізсін және қорытындысын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жіберсін.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.07.20. N 1014
қаулысымен. P991014_
2. Қазақстан Республикасы Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігінің қорытындысы негізінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Societe Generale London компаниясы мен Қазақстан Республикасы арасында 1997 жылғы 22 мамырда қол қойылған, Қаржы министрлігі арқылы іске асырылатын Заем туралы келісімге сәйкес тартылған заем бойынша борыштың негiзгi сомасын Қазақстан Республикасының өтеуiне 2001 жылға дейiн мұрсат беру мәселесiн шешу жөнiндегi мiндеттеме туралы "Фитцпатрик" фирмасының (Ұлыбритания) ұсынысын ескере отырып, заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) несие берушi - Societe Generale Lоndоnмен 796,32 миллион жапон иенi сомасында қосымша сыртқы заем тарту туралы келiссөз жүргiзсiн;
2) қосымша тартылатын сыртқы заемның қаржылық шарттары бойынша қорытынды дайындасын, ресiмдеп және осы сыртқы заем жөнiндегi қажеттi құжаттарды ресiмдесiн және қол қойсын;
3) Societe Generale Lоndоnмен келiссөз жүргiзсiн және 1997 жылғы 22 мамырда қол қойылған Заем туралы келiсiмге заем бойынша борыштың негiзгi сомасын Қазақстан Республикасының өтеуiне 2001 жылға дейін мұрсат беру жөнiнде тиiстi қосымшалар мен өзгерiстер енгiзсiн және қажеттi құжаттарға қол қойсын;
4) 2000 жылдан бастап республикалық бюджетте қосымша тартылатын заемға қызмет көрсету үшiн тиiстi шығыстарды, ал 2001 жылдан бастап Societe Generale London компаниясы мен Қазақстан Республикасы арасында 1997 жылғы 22 мамырда қол қойылған, Қаржы министрлiгi арқылы iске асырылатын Заем туралы келiсiмге сәйкес тартылған заемды және осы қаулыға сәйкес қосымша тартылған заемды өтеу үшiн тиiстi шығыстарды қарастырсын;
5) қосымша тартылған заемның тiркелуiн, мониторингiн және iске асырылуын бақылаумен, оны өтеу мен қызмет көрсетудi қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.07.20. N 1014
қаулысымен. P991014_
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлігі:

О расширении возможностей строящегося больничного комплекса на 240 коек в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 1999 года N 795
В целях расширения функциональных возможностей и своевременного ввода в действие больничного комплекса на 240 коек в городе Астане и дальнейшей его эффективной эксплуатации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию в установленном порядке провести экономическую экспертизу проекта и направить заключение в Министерство финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 20 июля 1999 г. N 1014 P991014_ .
2. На основании заключения Агентства Республики Казахстан по экономическому планированию Министерству финансов Республики Казахстан с учетом предложения фирмы "Фицпатрик" (Великобритания) об обязательстве по решению вопроса отсрочки до 2001 года погашения Республикой Казахстан основной суммы долга по займу, привлеченному в соответствии с Соглашением о займе между Societe Generale London и Республикой Казахстан, действующим через Министерство финансов, подписанным 22 мая 1997 года, в установленном законодательством порядке:
1) провести переговоры с кредитором - Societe General London о дополнительном привлечении внешнего займа на сумму 796,32 миллиона японских йен;
2) подготовить заключение по финансовым условиям дополнительно привлекаемого внешнего займа, оформить и заключить необходимые документы по этому внешнему займу;
3) провести переговоры с Societe General London и внести соотвествующие дополнения и изменения в Соглашение о займе, подписанное 22 мая 1997 года, по отсрочке до 2001 года погашения Республикой Казахстан основного долга по займу и заключить необходимые документы;
4) предусмотреть в республиканском бюджете, начиная с 2000 года, соотвествующие расходы на обслуживание дополнительно привлекаемого займа, а с 2001 года - на погашение займа, привлеченного в соответствии с Соглашением о займе между Societe General London и Республикой Казахстан, действующим через Министерство финансов, подписанным 22 мая 1997 года, и займа, дополнительно привлекаемого в соответствии с настоящим постановлением;
5) обеспечить регистрацию, мониторинг и контроль реализации дополнительно привлекаемого займа, его погашения и обслуживания.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 июля 1999 г. N 1014 P991014_ .
3. Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан:

1) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) Астана қаласындағы 240 төсектiк аурухана кешенiн салудың барысы туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiне тоқсан сайын хабарлап отырсын;
3) 1999 жылдың 1 шiлдесiнен бастап "Республикалық клиникалар мен ҒЗИ-тары арнаулы медициналық көмек" 65 бағдарламасының "Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде ғылыми-зерттеу институттарының республикалық клиникаларында халыққа арнаулы медициналық көмек көрсету" 31 кiшi бағдарламасы бойынша 1999 жылға арналған республикалық бюджетте
қарастырылған қаражаттың шегiнде аурухана кешенiн қаржыландыруды жүзеге
асырсын.
4. Осы қаулының iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қаржы министрi О.Ә. Жандосовқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Омарбекова А.
Нарбаев Е.

1) принять меры, вытекающие из настоящего постановления;
2) ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе строительства больничного комплекса на 240 коек в городе Астане;
3) осуществлять с 1 июля 1999 года финансирование больничного комплекса в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год по программе 65 "специализированная медицинская помощь в республиканских клиниках и НИИ" подпрограмме 31 "оказание специализированной медицинской помощи населению в республиканских клиниках научно-исследовательских институтов в рамках государственного заказа".
4. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан
Джандосова У.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалист: Кушенова Д.)