Мұнайдың төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспарды әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 маусымдағы N 876 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406 Қаулысымен.
Каспий теңiзi мен iшкi су айдындарының экологиялық жүйесiн сақтаудың маңыздылығын ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі екi апта мерзiмде заңдарда белгiленген тәртiппен "Мұнайдың төгiлуiнiң алдын алу және оған теңiз бен Қазақстан Республикасының iшкi су айдындарында ден қою жөнiндегi ұлттық жоспарды" (бұдан әрi - Ұлттық жоспар) әзiрлеу үшiн Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi, Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгі, Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және туризм министрлiгі, "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша), "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы, Атырау, Маңғыстау, Қызылорда облыстарының әкiмi өкiлдерiнiң қатарынан жұмыс тобын құру туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi өкiмiнiң жобасын енгiзсiн.
2. Мұнайдың төгiлуiнiң алдын алу және оған көңiл бөлу жөнiндегі ұлттық жоспарды әзiрлеу жөнiндегi жұмыс тобы құрылғаннан кейiн) 1999 жылдың 1 қарашасына дейiн мерзiмде:
1) салалық ғылыми-зерттеу және жобалау институттарын, сондай-ақ мұнайдың төгілуiне қарсы күресуде тәжiрибесi бар шетелдiк компанияларды тарта отырып, Ұлттық жоспарды әзiрлесiн және заңдарда белгіленген тәртiппен оның жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын;
2) Ұлттық жоспарға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасының теңiздегi және iшкi су айдындарындағы мұнай операцияларымен байланысты теңiз ғылыми зерттеулер жүргiзу тәртiбi туралы ереженi бекіту туралы" 1996 жылғы 5 маусымдағы  N 693 және "Қазақстан Республикасының теңiздерi мен iшкi су қоймаларында мұнай операцияларын жүргiзудің тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 105  қаулыларына сәйкес әзiрленетiн мұнай операцияларын реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi енгізсін.

О разработке Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и реагированию на них
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 876. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 876 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
Учитывая важность сохранения экологической системы Каспийского моря и внутренних водоемов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан для разработки Национального плана по предупреждению нефтяных разливов и реагированию на них в море и внутренних водоемах Республики Казахстан (далее - Национальный план) в двухнедельный срок в установленном законодательством порядке внести проект распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан о создании рабочей группы из числа представителей Министерства энергетики, индустрии и торговли, Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, Агентства Республики Казахстан по инвестициям, Министерства иностранных дел, Министерства сельского хозяйства, Министерства транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан, закрытого акционерного общества "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (по согласованию), закрытого акционерного общества "национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл", аппаратов акимов Атырауской, Мангистауской и Кызылординской областей.
2. Рабочей группе по разработке Национального плана (после создания) в срок до 1 ноября 1999 года:
1) разработать с привлечением отраслевых научно-исследовательских и проектных институтов, а также иностранных компаний, имеющих опыт борьбы с разливами нефти, Национальный план и в установленном законодательством порядке представить его проект на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
2) включить в Национальный план разрабатываемые нормативные правовые акты, регулирующие нефтяные операции, в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1996 года  N 693 "Об утверждении Положения о порядке проведения морских научных исследований, связанных с нефтянными операциями на море и внутренних водоемах Республики Казахстан" и от 27 января 1997 года  N 105 "Об утверждении Положения о порядке проведения нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан".

3. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi барлық мүдделі орталық атқарушы органдармен және ведомстволармен келiсiм бойынша, 1999 жылдың 1 тамызына дейiн мерзiмде Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жөнiндегi сараптамалық кеңесiне Қазақстан Республикасының 1971 жылғы мұнаймен ластауды өтеу жөнiндегi халықаралық қор құру туралы халықаралық конвенция мен 1990 жылғы мұнаймен ластану кезiндегi дайындық, оған көңіл бөлу және ынтымақтастық жөнiндегi халықаралық конвенцияға қосылуы туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстанның аумағында жобаны қаржылық қолдау мәселесi жөнiнде халықаралық қаржы ұйымдары мен донор елдерге өтiнiм жасасын және 1999 жылдың 1 шiлдесiне дейiн мерзiмде Ұлттық жоспарды әзiрлеудi қаржыландырудың тәртiбi мен көздерi бойынша ұсыныс енгiзсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары Қ.К.Тоқаевқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан по согласованию со всеми заинтересованными центральными исполнительными органами и ведомствами в срок до 1 августа 1999 года внести на рассмотрение Экспертного совета Республики Казахстан по сотрудничеству с международными организациями предложения о присоединении Республики Казахстан к Международной конвенции о создании международного фонда по возмещению от загрязнения нефтью 1971 года и Международной конвенции по готовности, реагированию и сотрудничеству при загрязнении нефтью 1990 года.
4. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" совместно с Агентством Республики Казахстан по экономическому планированию и Министерством иностранных дел Республики Казахстан обратиться в международные финансовые организации и страны-доноры по вопросу финансовой поддержки проекта на территории Казахстана и в срок до 1 июля 1999 года внести предложения по порядку и источникам финансирования разработки Национального плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан