"Ақмоласельмаш" ашық акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Астана қаласының коммуналдық меншігіне беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 шілде N 988
Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласында нарықтық инфрақұрылымдарды дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру жөніндегі комитеті заңдарда белгіленген тәртіппен "Ақмоласельмаш" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) акцияларының мемлекеттік пакетін Астана қаласының коммуналдық меншігіне беруді қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) екі ай мерзім ішінде "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Медетші банкіне меншікті айналым қаражатын толықтыруға "Ақмоласельмаш" акционерлік қоғамы үшін несие бөлу туралы" 1997 жылғы 16 қазандағы N 47 несиелік келісімге белгіленген тәртіппен өзгерістер енгізілсін, онда мынадай шарттар көзделсін:
несиені пайдаланғаны үшін сыйақыны (мүддені), мерзімі өткен сыйақыны (мүддені) және айыппұл санкцияларын бірінші жылдан бастап өтеу белгіленсін;
2)
3)
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 1),2)-тармақшалары жаңа редакцияда,
3)- тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2000.05.04.
N 665 қаулысымен. P000665_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың тармақшалар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің
2000.09.22. N 1431 қаулысымен. P001431_
2-1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Астана қаласының әкiмi "Медетшi қор" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнымен, "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамымен, Қоғаммен:
1) Қоғамның "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамына соңғысымен атаулары мен бағаларын келiсiп, Қоғамға ауыл шаруашылығы техникасын "Медетшi қор" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны берген несиенi берiлетiн техниканың сомасына өтеу есебiне берудi;
2) Қоғамның "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамына берiлетiн техниканың сомасына несие бойынша борышын жылдық 3 (үш) пайыз сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша 5 (бес) жылдың iшiнде қайтару шартымен аударуды;
3) "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамы техниканы шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге лизинг шартымен берудiң немесе оны сатудың нәтижесiнде түсетiн төлемдердiң есебiнен осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген несие бойынша берешектi өтеудi көздейтiн келiсiмдi заңнамада белгiленген тәртiппен жасасуды қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.09.22.
N 1431 қаулысымен. P001431_

О передаче государственного пакета акций открытого акционерного общества "Акмоласельмаш" в коммунальную собственность города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 1999 года № 988
В целях развития рыночной инфраструктуры в городе Астане - столице Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету по государственному имуществу и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить передачу государственного пакета акций открытого акционерного общества "Акмоласельмаш" (далее - Общество) в коммунальную собственность города Астаны.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в течение двух месяцев внести изменения в установленном порядке в кредитное соглашение от 16 октября 1997 года N 47 "О выделении Государственному Реабилитационному Банку Республики Казахстан кредита для акционерного общества "Акмоласельмаш" на пополнение собственных оборотных средств", предусмотрев следующие условия:
установить срок возврата кредита 5(пять) лет с даты внесения изменений в кредитное соглашение с погашением основного долга начиная с третьего года;
установить погашение вознаграждения (интереса) за пользование кредитом, просроченного вознаграждения (интереса) и штрафных санкций, начиная с первого года.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 4 мая 2000 г. N 665 P000665_ ; от 22 сентября 2000 г. N 1431 Р001431_ .
2-1. Министерству финансов Республики Казахстан, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, акиму города Астаны обеспечить заключение Республиканским государственным предприятием "Реабилитационный фонд", закрытым акционерным обществом "КазАгроФинанс", Обществом соглашения, предусматривающего в установленном законодательством порядке:
1) передачу Обществом закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" сельскохозяйственной техники по согласованию с последним наименований и цен, в счет погашения кредита, выданного Обществу Республиканским государственным предприятием "Реабилитационный фонд", на сумму передаваемой техники;
2) перевод долга Обществу по кредиту на сумму передаваемой техники закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" на условиях возврата в течение 5 (пяти) лет по ставке вознаграждения (интереса) 3 (три) процента годовых;
3) возмещение закрытым акционерным обществом "КазАгроФинанс" задолженности по кредиту, указанной в пункте 2 настоящего постановления, за счет платежей, поступающих в результате передачи техники хозяйствующим субъектам на условиях лизинга или ее реализации.
Сноска. Дополнено пунктом 2-1 - постановлением Правительства РК от 22 сентября 2000 г. N 1431 P001431_ .

3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Төлем жасауға қабілетсіз кәсіпорындарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік Медетші банкіне беру туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 12 мамырдағы N 656 P950656_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 17, 194-құжат):
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Ақмоласельхозмаш" АҚ, Ақмола облысы" деген жол алынып тасталсын.
2) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері туралы және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшадағы "Астана", деген бөлім мынадай
мазмұндағы реттік нөмірі 107-4-жолмен толтырылсын:
"107-4 АКМ-002445 "Ақмоласельмаш" ААҚ";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада "Астана" деген бөлімдегі реттік
нөмірі 18-жол алынып тасталсын;
4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 12
мамырдағы N 656 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 22 шілдедегі N 1144
P971144_
қаулысының
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 33, 306-құжат) күші жойылды
деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 года № 656 P950656_ "О передаче неплатежеспособных предприятий в государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 17, ст.194):
в приложении к указанному постановлению:
строку "АО "Акмоласельхозмаш", Акмолинская область" исключить;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст.124):
в приложении 1 к указанному постановлению раздел "Астана" дополнить строкой, порядковый номер 107-4, следующего содержания:
"107-4 АКМ-002445 ОАО "Акмоласельмаш";
в приложении 2 к указанному постановлению в разделе "Астана" строку, порядковый номер 18, исключить.
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики
Казахстан от 22 июля 1997 года № 1144
P971144_
"О внесении дополнения в
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 г.
№ 656" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 33, ст.306).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Сельдемирова И.)