"Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 4 тамыз N 1101
Қазақстан Республикасының темiржол саласында одан әрi монополиясыздандыру және бәсекелестiк ортаны дамыту, сондай-ақ темiржол көлiгi ұйымдары қызметiнiң тиiмдiлігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын заңдарда белгiленген тәртіппен одан:
1) "Көлiктелеком" еншiлес мемлекеттік кәсiпорнын бөлiп шығару және оны "Көлiктелеком" ашық акционерлiк қоғамы етiп қайта құру;
2) "Фирмалық көлiк қызметiн көрсету орталығы" еншілес мемлекеттiк кәсiпорнын бөлiп шығару және оның негiзiнде "Көлiктiк сервис орталығы" ашық акционерлiк қоғамын құру;
3) Қазақстан темiржол көлiгi объектiлерiн техникалық-экономикалық жағынан зерттеу және жобалау мемлекеттiк институты - "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының "Қазтемiржолкөлiкжобалау" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнын бөлiп шығару және оны Қазақстан техникалық-экономикалық зерттеу және темiржол көлігі объектiлерi мен ақпарат жүйелерiн жобалау институты - "Қазтемiржолкөлiкжобалау" ашық акционерлiк қоғамы етiп қайта құру;
4)
5)
6)
Осы тармақта аталған ашық акционерлік қоғамдардың жүз проценттік мемлекеттік үлестерінің бар екендігі көзделсін.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтан 4), 5), 6) тармақшалар алынып тасталды - ҚР
Үкіметінің 2000.02.15. N 244 қаулысымен. P000244_
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасының Көлік,
коммуникациялар және туризм министрлігімен бірлесіп, заңдарда
белгіленген тәртіппен кейіннен осы қаулының 1-тармағында аталған ашық
акционерлік қоғамдарды жекешелендіру туралы ұсыныстар енгізе отырып,
осы қаулыны іске асыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по реорганизации Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1999 года № 1101
В целях дальнейшей демонополизации и развития конкурентной среды в железнодорожной отрасли Республики Казахстан, а также повышения эффективности деятельности организаций железнодорожного транспорта Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Казахстан темiр жолы" путем выделения из него в установленном законодательством порядке:
1) дочернего государственного предприятия "Транстелеком" и преобразования его в открытое акционерное общество "Транстелеком";
2) дочернего государственного предприятия "Центр фирменного транспортного обслуживания" и создания на его базе открытого акционерного общества "Центр транспортного сервиса";
3) Государственного института технико-экономических исследований и проектирования объектов железнодорожного транспорта Казахстана "Казгипрожелдортранс" - дочернего государственного предприятия Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и преобразования его в открытое акционерное общество Казахстанский институт технико-экономических исследований, проектирования объектов и информационных систем железнодорожного транспорта "Казгипрожелдортранс".
4)-6) (исключены)
Предусмотреть, что открытые акционерные общества, названные в настоящем пункте, имеют стопроцентную государственную долю.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 февраля 2000 г. N 244 P000244_ .
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить реализацию настоящего постановления с последующим внесением предложений о приватизации названных в пункте 1
настоящего постановления открытых акционерных обществ.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Склярова И.)