"Оқжетпес" республикалық жастар лагерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 тамыз N 1114
"Оқжетпес" республикалық жастар лагерiнің қаржы-шаруашылық қызметiн дамыту, жастарды, жасөспірiмдер мен балаларды сауықтыру iсiн ұйымдастырудың менеджментi мен сапалық деңгейiн жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Оқжетпес" республикалық жастар лагері оның жарғылық қорына мемлекет 100 процент қатысатын "Оқжетпес" республикалық жастар лагерi" коммерциялық емес ашық акционерлік қоғамына (бұдан әрi - "Оқжетпес" РЖЛ" ААҚ) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. "Оқжетпес" РЖЛ" ААҚ-ның негізгi қызметi жастардың қоғамдық маңызы зор бастамаларын қолдау мен дамыту, балалардың кешендi демалысын қамтамасыз ету, балалармен, жасөспiрiмдер және жастармен жұмыстың сауықтыру, ғылыми-педагогикалық бағдарламаларын iске асыру болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк
және жекешелендiру жөнiндегi комитетi:
1) "Оқжетпес" РЖЛ" ААҚ-ның жарғысын бекiтсiн;
2) "Оқжетпес" РЖЛ" ААҚ-ның мемлекеттік тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн бiр ай мерзiм iшiнде заңдарда
белгiленген тәртiппен "Оқжетпес" РЖЛ" ААҚ акцияларының мемлекеттiк
пакеттерiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне берудi қамтамасыз етсiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4.Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О реорганизации Республиканского молодежного лагеря "Окжетпес"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 1999 года № 1114
В целях развития финансово-хозяйственной деятельности, улучшения менеджмента и качественного уровня организации оздоровления детей, подростков и молодежи Республиканского молодежного лагеря "Окжетпес" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканский молодежный лагерь "Окжетпес" путем преобразования в некоммерческое открытое акционерное общество " Республиканский молодежный лагерь "Окжетпес" (далее - ОАО "РМЛ "Окжетпес") со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основной деятельностью ОАО "РМЛ "Окжетпес" развитие и поддержку общественно-значимых молодежных инициатив, комплексное обеспечение детского отдыха, реализацию оздоровительных и научно- педагогических программ работы с детьми, подростками и молодежью.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) утвердить устав ОАО "РМЛ "Окжетпес";
2) обеспечить государственную регистрацию ОАО "РМЛ "Окжетпес";
3) в месячный срок после государственной регистрации в
установленное законодательством порядке обеспечить передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций ОАО "РМЛ "Окжетпес" Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)