Елді газбен жабдықтаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 тамыз N 1166
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен Жамбыл және Ақмола облыстарының республикалық мемлекеттiк меншiктегi жоғары, орта және төмен қысымдағы газ құбырларын "ЕС Қазақстан энергетикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының балансына берсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен келiсiм бойынша Алматы қаласындағы, Оңтүстiк Қазақстан, Маңғыстау, Батыс Қазақстан және Қостанай облыстарындағы жоғары, орта және төмен қысымдағы газ құбырларын республикалық мемлекеттiк меншiктiң иелiгiнен шығарудың негiздiлiгiн талдасын.
Жеткiлiктi негіздемелер анықталған жағдайда заңдарда белгiленген тәртiппен оларды кейiн "ЕС Қазақстан энергетикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының балансына беру арқылы республикалық мемлекеттік меншiкке қайтару жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Мыналардың:
1) "Елдiң аймақтарында газбен жабдықтаудың мемлекеттiк желiсiн құру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 22 қыркүйектегі N 1368 P971368_ қаулысының;
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 22 қыркүйектегi
N 1368 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 9 қазандағы N 1431
P971431_
қаулысының
күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.

О некоторых вопросах газоснабжения страны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 1999 года № 1166
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать газопроводы высокого, среднего и низкого давления Жамбылской и Актюбинской областей, находящиеся в республиканской государственной собственности, на баланс Республиканского государственного предприятия "Энергетический центр ЕС Казахстан".
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан проанализировать обоснованность отчуждения из республиканской государственной собственности газопроводов высокого, среднего и низкого давления, находящихся в городе Алматы, Южно-Казахстанской, Мангистауской, Западно-Казахстанской и Костанайской областях.
В случае выявления достаточных оснований в установленном законодательством порядке принять меры по их возврату в республиканскую государственную собственность с последующей передачей на баланс Республиканского государственного предприятия "Энергетический центр ЕС Казахстан".
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 1997 года № 1368 P971368_ "О мерах по созданию государственной сети газоснабжения регионов страны";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1997 года № 1431 P971431_ "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 1997 г. № 1368".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)