Балық питомниктері және уылдырық шашу-өсіру шаруашылықтарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары етіп қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 27 тамыз N 1259
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес балық питомниктері және уылдырық шашу-өсіру шаруашылықтары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі - Кәсіпорындар) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.12.2013 № 1413 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Кәсіпорындардың негізгі қызмет саласы Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы сутоғандарында жануарлар дүниесіне нұқсан келтірудің алдын алу мақсатында, балық қорларын қорғау мен ұдайы өсіру (балық шабақтарын) болып айқындалсын.
4. Уәкілетті мемлекеттік басқару органы бір ай мерзімде Кәсіпорындардың жарғыларын бекітсін және заңдарда белгіленген тәртіппен олардың мемлекеттік тіркелуден өтулерін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 637 P990637_ қаулысында:
Көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің қарауындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" деген сөздер "Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жоғары тобыл балық питомнигі" деген сөздер "Жоғары тобыл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жезқазған балық питомнигі" деген сөздер "Жезқазған балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Зеренді балық питомнигі" деген сөздер "Зеренді балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қамыстыбас балық питомнигі" деген сөздер "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қарағанды балық питомнигі" деген сөздер "Қарағанды балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қашыр балық питомнигі" деген сөздер "Қашыр балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Майбалық балық питомнигі" деген сөздер "Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Петропавл балық питомнигі" деген сөздер "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Шардара балық питомнигі" деген сөздер "Шардара балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бұқтырма уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" деген сөздер "Бұқтырма уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" деген сөздер "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Шідерті уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" деген сөздер "Шідерті уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.

О реорганизации рыбопитомников и нерестово-выростных хозяйств в республиканские государственные казенные предприятия Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года № 1259
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать рыбопитомники и нерестово-выростные хозяйства в республиканские государственные казенные предприятия Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Предприятия) согласно прилагаемому перечню.
2. Определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятий Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 27.12.2013 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основной сферой деятельности Предприятий определить охрану и воспроизводство рыбных запасов (молоди рыб) в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан в целях предотвращения ущерба животному миру.
4. Уполномоченному органу государственного управления в месячный срок утвердить уставы Предприятий и обеспечить их государственную регистрацию в установленном законодательством порядке.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 637 P990637_ "Вопросы Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан":
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
слова "Казахская производственно-акклиматизационная станция" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская производственно-акклиматизационная станция";
слова "Верхне-Тобольский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Верхне-Тобольский рыбопитомник";
слова "Жезказганский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Жезказганский рыбопитомник";
слова "Зерендинский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Зерендинский рыбопитомник";
слова "Камышлыбашский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник";
слова "Карагандинский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинский рыбопитомник";
слова "Качирский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Качирский рыбопитомник";
слова "Майбалыкский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский рыбопитомник";
слова "Петропавловский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник";
слова "Шардаринский рыбопитомник" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Шардаринский рыбопитомник";
слова "Бухтарминское нерестово-выростное хозяйство" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Бухтарминское нерестово-выростное хозяйство";
слова "Капчагайское нерестово-выростное хозяйство" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Капчагайское нерестово-выростное хозяйство";
слова "Шидертинское нерестово-выростное хозяйство" заменить словами "Республиканское государственное казенное предприятие "Шидертинское нерестово-выростное хозяйство".

6. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 27 тамыздағы N 1259
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары болып
қайта ұйымдастырылатын балық питомниктері және уылдырық
шашу-өсіру шаруашылықтарының
Тізбесі
Рет        Балық питомниктері және     Республикалық мемлекеттік
N           уылдырық шашу-өсіру        қазыналық кәсіпорындардың
шаруашылықтарының атауы      атауы мен орналасқан жері
мен орналасқан жері
1                    2                          3
1  Бұқтырма уылдырық шашу-өсіру   "Бұқтырма уылдырық шашу-өсіру
шаруашылығы                   шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық
кәсіпорны
Шығыс Қазақстан облысы,       Шығыс Қазақстан облысы,
Күршім ауданы                Күршім ауданы
2  Жоғары тобыл балық            "Жоғары тобыл балық питомнигі"
питомнигі                    республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қостанай облысы,                Қостанай облысы,
Лисаковск қаласы                Лисаковск қаласы
3. Жезқазған балық питомнигі       "Жезқазған балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қарағанды облысы,               Қарағанды облысы,
Жезқазған ауданы               Жезқазған ауданы
4. Зеренді балық питомнигі       "Зеренді балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Ақмола облысы,                   Ақмола облысы,
Зеренді ауданы                   Зеренді ауданы
5. Қамыстыбас балық питомнигі     "Қамыстыбас балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қызылорда облысы,                Қызылорда облысы,
Арал ауданы                      Арал ауданы
6. Қапшағай уылдырық шашу-        "Қапшағай уылдырық шашу-өсіру
өсіру шаруашылығы              шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы облысы,                   Алматы облысы,
Еңбекшіқазақ ауданы              Еңбекшіқазақ ауданы
7. Қазақ өндірістік-жерсіндіру    "Қазақ өндірістік жерсіндіру
станциясы             станциясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
8. Қарағанды балық питомнигі      "Қарағанды балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Қарағанды қаласы                 Қарағанды қаласы
9. Қашыр балық питомнигі          "Қашыр балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Павлодар облысы,                 Павлодар облысы,
Қашыр ауданы                     Қашыр ауданы
10. Майбалық балық питомнигі       "Майбалық балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Астана қаласы                    Астана қаласы
11. Петропавл балық питомнигі      "Петропавл балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Петропавл қаласы                 Петропавл қаласы
12. Шідерті уылдырық шашу-         "Шідерті уылдырық шашу-өсіру
өсіру шаруашылығы               шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Павлодар облысы,                 Павлодар облысы,
Екібастұз ауданы                 Екібастұз ауданы
13  Шардара балық питомнигі        "Шардара балық питомнигі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
Оңтүстік Қазақстан облысы,      Оңтүстік Қазақстан облысы,
Шардара қаласы                     Шардара қаласы

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 1999 года № 1259
Перечень
реорганизуемых рыбопитомников и нерестово-выростных
хозяйств в республиканские государственные казенные
предприятия Комитета лесного, рыбного и охотничьего
хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
№ п/п! Наименование и местонахождение !  Наименование и местонахождение
! рыбопитомников и нерестово-    !  республиканских государственных
! выростных хозяйств             !  казенных предприятий
---------------------------------------------------------------------------
1  !              2                 !                 3
---------------------------------------------------------------------------
1    Бухтарминское нерестово-          Республиканское государственное
выростное хозяйство               казенное предприятие
"Бухтарминское нерестово-выростное
хозяйство"
Восточно-Казахстанская область    Восточно-Казахстанская область,
Курчумский район                  Курчумский район
2    Верхне-Тобольский рыбопитомник    Республиканское государственное
казенное предприятие "Верхне-
Тобольский рыбопитомник"
Костанайская область,             Костанайская область,
город Лисаковск                    город Лисаковск
3    Жезказганский рыбопитомник        Республиканское государственное
казенное предприятие
"Жезказганский рыбопитомник"
Карагандинская область,           Карагандинская область,
город Жезказган                    город Жезказган
4    Зерендинский рыбопитомник         Республиканское государственное
казенное предприятие "Зерендинский
рыбопитомник"
Акмолинская область,              Акмолинская область,
Зерендинский район                Зерендинский район
5    Камышлыбашский рыбопитомник       Республиканское государственое
казенное предприятие
"Камышлыбашский рыбопитомник"
Кызылординская область,           Кызылординская область,
Аральский район                   Аральский район
6    Капчагайское нерестово-           Республиканское государственное
выростное хозяйство               казенное предприятие "Капчагайское
нерестово-выростное хозяйство"
Алматинская область,              Алматинская область,
Енбекшиказахский район            Енбекшиказахский район
7    Казахская производственно-        Республиканское государственное
акклиматизационная станция        казенное предприятие "Казахская
производственно-акклиматизационная
станция"
город Алматы                      город Алматы
8    Карагандинский рыбопитомник       Республиканское государственное
казенное предприятие
"Карагандинский рыбопитомник"
город Караганда                   город Караганда
9    Качирский рыбопитомник            Республиканское государственное
казенное предприятие "Качирский
рыбопитомник"
Павлодарская область,             Павлодарская область,
Качирский район                   Качирский район
10    Майбалыкский рыбопитомник         Республиканское государственное
казенное предприятие
"Майбалыкский рыбопитомник"
город Астана                      город Астана
11    Петропавловский рыбопитомник      Республиканское государственное
казенное предприятие
"Петропавловский рыбопитомник"
город Петропавловск               город Петропавловск
12    Шидертинское нерестово-           Республиканское государственное
выростное хозяйство               казенное предприятие
"Шидертинское нерестово-выростное
хозяйство"
Павлодарская область,             Павлодарская область,
Экибастузский района              Экибастузский район
13    Шардаринский рыбопитомник         Республиканское государственное
казенное предприятие
"Шардаринский рыбопитомник"
Южно-Казахстанская область,       Южно-Казахстанская область,
город Шардара                     город Шардара
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)