Бір жағынан Қазақстан Республикасы мен екінші жағынан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оған мүше мемлекеттердің арасындағы Ынтымақтастық кеңесі мен Ынтымақтастық комитетінің қазақстандық бөліктерін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 20 қыркүйек N 1418 Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.05.29. N 594 қаулысымен. ~P020594
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 26 мамырдағы N 113-1  Z970113_ Заңымен бекiтiлген және 1999 жылғы 1 шiлдеде күшiне енген, бiр жағынан Қазақстан Республикасы мен екiншi жағынан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оған мүше мемлекеттердiң арасындағы Әрiптестiк пен ынтымақтастық туралы келiсiмнiң 76 және 78-баптарын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мына орталық атқарушы органдардың бiрiншi басшылары деңгейiнде бiр жағынан Қазақстан Республикасы мен екiншi жағынан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оларға мүше мемлекеттердiң арасындағы Ынтымақтастық кеңесiнiң (бұдан әрi - Кеңестiң) қазақстандық бөлiгi құрылсын:
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі;
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау  министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда  министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекенi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алулар жөнiндегi  агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iстерi жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi;
Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi.
Қазақстан Республикасының Кеңестiң кезектi мәжiлiсiне баратын қазақстандық делегацияның құрамы мәжiлiстiң күн тәртiбi мен қаралатын мәселелерге байланысты жасақталатын болсын.<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінiң 1999.11.20. N 1758
қаулысымен.  P991758

О создании казахстанской части Совета сотрудничества и Комитета сотрудничества между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими Сообществами и их государствами-членами, с другой стороны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года № 1418. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 мая 2002 г. N 594 ~P020594
Во исполнение статей 76 и 78 Соглашения о партнерстве и сотрудничестве между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими Сообществами и их государствами-членами, с другой стороны, ратифицированного Законом Республики Казахстан от 26 мая 1997 года № 113-1 Z970113_ и вступившего в силу 1 июля 1999 года, Правительство Республики
Казахстан постановляет:
1. Образовать казахстанскую часть Совета сотрудничества между
Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими Сообществами и их
государствами-членами, с другой стороны (далее - Совет), на уровне первых
руководителей следующих центральных исполнительных органов:
Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
Министерство обороны Республики Казахстан;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
Министерство государственных доходов Республики Казахстан;
Министерство финансов Республики Казахстан;
Министерство юстиции Республики Казахстан;
Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики
Казахстан;
Министерство образования и науки Республики Казахстан;
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики
Казахстан;
Министерство экономики Республики Казахстан;
Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям;
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса;
Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам;
Агентство Республики Казахстан по инвестициям;
Агентство Республики Казахстан по статистике;
Агентство Республики Казахстан по защите государственных секретов;
Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения;
Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту;
Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
Состав казахстанской части делегации на очередные заседания Совета формировать в зависимости от повестки дня заседания и рассматриваемых вопросов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 20 ноября 1999 г. N 1758 P991758_ .

2. Кеңестiң қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағасы болып Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бірінші орынбасары Александр Сергеевич Павлов бекiтiлсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 1999.11.20. N 1758
қаулысымен.  P991758
3. Кеңеске өзiнiң мiндеттерiн орындауда жәрдемдесу мақсатында Қазақстан Республикасының жоғарыда көрсетiлген орталық атқарушы органдарының өкiлдерiнен аға лауазым иелерi деңгейiнде бiр жағынан Қазақстан Республикасы мен екiншi жағынан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оған мүше мемлекеттердiң арасындағы Ынтымақтастық комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) қазақстандық бөлiгi құрылсын.
Комитеттiң қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағасы болып Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер бiрiншi вице-Министрi Әділ Құрманжанұлы Ахметов бекiтілсiн.*>
Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының басшылары он күндiк мерзiмде Комитеттiң қазақстандық бөлiгi мүшелерiнiң кандидатураларын Кеңестiң бекiтуiне енгiзсiн.
Комитеттiң кезектi мәжілiсiне қазақстандық делегацияның құрамы күн тәртiбi мен қаралатын мәселелерге байланысты жасақталсын.
Комитетке олардың мәртебесiн өзгерту, тарату немесе жаңа құрылымдар құру құқығымен, кiшi комитеттер мен жұмыс топтарын құру өкiлеттiгi берiлсiн. Аталған құрылымдар өздерiнiң әрбiр отырыстарынан кейiн, оның алдында есеп беретiн, Комитеттiң басшылығымен жұмыс iстейдi деп саналады.
Комитеттiң қазақстандық бөлiгiнің тең төрағасына Кеңестiң ұсынысы бойынша екi жақты сипаттағы ағымдағы мәселелердi жедел қарау мақсатында Комитеттiң, кiшi комитеттер мен жұмыс топтарының кезектi және кезектен тыс отырыстарын шақыруға және өткiзуге өкiлеттiк берілсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 1999.11.20. N 1758
қаулысымен.  P991758
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi орталық атқарушы органдардың Еуропалық Қоғамдастықтармен және оларға мүше мемлекеттермен өзара iс-қимылын үйлестiрудi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне Қазақстан Республикасының ғылыми-зерттеу мекемелерiнiң және өзге ұйымдарының мамандары мен сарапшыларын белгiленген тәртiппен тарту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарынан екi жақты қарым-қатынас мәселелерiне қатысты қажеттi ақпараттар мен өзге де материалдарды сұрау және алу құқығы берiлсiн.
Кеңес пен Комитеттің тиiмдi жұмысын қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгі екi жақты ынтымақтастықтың практикалық мәселелерiн пысықтау жөнiндегi Хатшылық құра алады.
5. Кеңес пен Комитеттiң қазақстандық бөлiктерiнiң қызметтерiне бақылау жасау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсін.

2. Утвердить сопредседателем казахстанской части Совета Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова Александра Сергеевича.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 ноября 1999 г. N 1758 P991758_ .
3. В целях содействия Совету в выполнении его обязанностей образовать казахстанскую часть Комитета сотрудничества между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими Сообществами и их государствами-членами, с другой стороны (далее - Комитет), на уровне старших должностных лиц из представителей вышеуказанных центральных исполнительных органов Республики Казахстан.
Утвердить сопредседателем казахстанской части Комитета первого вице-Министра иностранных дел Республики Казахстан Ахметова Адиля Курманжановича.
Руководителям центральных исполнительных органов Республики Казахстан внести в десятидневный срок на утверждение Совета кандидатуры членов казахстанской части Комитета.
Состав казахстанской делегации на очередные заседания Комитета формировать в зависимости от повестки дня и рассматриваемых вопросов.
Наделить Комитет полномочиями создавать подкомитеты и рабочие группы с правом изменения их статуса, роспуска или создания новых структур. Данные структуры считаются действующими под руководством Комитета, перед которым они отчитываются после каждого из своих заседаний.
Уполномочить сопредседателя казахстанской части Комитета созывать и проводить по представлению Совета очередные и внеочередные заседания Комитета, подкомитетов и рабочих групп с целью оперативного рассмотрения текущих вопросов двустороннего характера.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 ноября 1999 г. N 1758 P991758_ .
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить координацию взаимодействия центральных исполнительных органов с Европейскими Сообществами и их государствами-членами.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан наделить правом в установленном порядке привлекать специалистов и экспертов научно-исследовательских учреждений Республики Казахстан и иных организаций, а также запрашивать и получать от центральных исполнительных органов Республики Казахстан необходимую информацию и иные материалы, касающиеся вопросов двусторонних отношений. Для обеспечения эффективной работы Совета и Комитета Министерство иностранных дел Республики Казахстан может создать Секретариат по проработке практических вопросов двустороннего сотрудничества.
5. Контроль за деятельностью казахстанской части Совета и Комитета возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.

6. "Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың жұмысын жандандыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 наурыздағы N 231  P980231_   қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1998 ж., N 8, 56-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған қаулыға қосымшада:
1) "Қазақстан Республикасы      - Ораз Әлиұлы Жандосов -
Қазақстан Еуропалық Одақ"
бiрлескен Республикасы
Премьер-Министрiнiң
комитетi" орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi"
деген жолдағы "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ бiрлескен комитетi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" ынтымақтастық кеңесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер бірінші вице-Министрі - "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" ынтымақтастық комитетінің қазақстандық бөлігінің тең төрағасы Ерлан Әбілфайызұлы Ыдырысов шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияның қазақстандық бөлігі тең төрағаларының құрамына енгізілсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1998 года № 231 P980231_ "Об активизации работы совместных межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 8, ст. 56) следующие изменения и дополнения:
в приложении к указанному постановлению:
1) в строке
"Совместный комитет "Республика Джандосов Ураз Алиевич -
Казахстан - Европейский Союз" Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан";
слова "Совместный комитет "Республика Казахстан - Европейский Союз" заменить словами "Совет сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз";
2) ввести в состав сопредседателей казахстанской части совместных межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами Идрисова Ерлана Абильфаизовича - первого вице-Министра иностранных дел Республики Казахстан-сопредседателя казахстанской части Комитета
сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)