"Дәуір" республикалық газет-журнал баспасы мен оның еншілес мемлекеттік кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 23 қыркүйек N 1446. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.11.13. N 1704 қаулысымен. ~P991704
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 P990683_ қаулысымен бекітілген жекешелендірудің және мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділігін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Дәуір" республикалық газет-журнал баспасы мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен "Дәуір" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Дәуір" қоғамы) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. "Дәуір" республикалық газет-журнал баспасының еншілес мемлекеттік кәсіпорындары оларды мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен ашық акционерлік қоғамдар етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігімен бірлесіп осы қаулының 1 және 2-тармақтарына сәйкес құрылатын акционерлік қоғамдардың жарғыларын бекітсін, оларды мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) "Дәуір" қоғамы акцияларының бірінші эмиссиясын толық орналастырғаннан кейін жарғылық капиталдың жалпы мөлшерінің 40 процентінен аспайтын сомаға акциялардың қосымша эмиссиясын шығару жолымен оның жарғылық капиталын өсіруге шаралар қабылдасын;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген іс-шаралар орындалғаннан кейін құрылатын акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін жекешелендіруді жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі екі апта мерзімде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне:
1) мемлекеттік тіркеу үшін құрылатын акционерлік қоғамдардың
құжаттарына қол қоюға және оларды ұсынуға уәкілеттік берілген адамдардың
кандидатуралары;
2) құрылатын акционерлік қоғамдардың директорлар кеңестері мен
атқарушы органдарының құрамы;
3) арасында "Дәуір" қоғамы акцияларының қосымша эмиссиясын орналастыру
көзделетін адамдардың шеңбері жөнінде ұсыныстар табыс етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

О реорганизации Республиканского газетно-журнального издательства "Дауip" и его дочерних государственных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года N 1446. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 ноября 1999 г. N 1704 ~P991704
В соответствии с Программой приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года № 683 P990683_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское газетно-журнальное издательство "Дауiр" путҰм преобразования в закрытое акционерное общество "Дауiр" со 100-процентным участием государства (далее - Общество "Дауiр").
2. Реорганизовать дочерние государственные предприятия Республиканского газетно-журнального издательства "Дауiр" путем преобразования их в открытые акционерные общества со 100-процентным участием государства.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан утвердить уставы создаваемых в соответствии с пунктами 1 и 2 настоящего постановления акционерных обществ, обеспечить их государственную регистрацию;
2) после полного размещения первой эмиссии акций Общества "Дауiр" принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска дополнительной эмиссии акций на сумму не более 40 процентов от общего размера уставного капитала;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, осуществить приватизацию государственных пакетов акций создаваемых акционерных обществ.
4. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в двухнедельный срок представить в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан предложения по:
1) кандидатурам лиц, уполномоченных подписывать и представлять документы создаваемых акционерных обществ для государственной регистрации;
2) составу советов директоров и исполнительных органов создаваемых акционерных обществ;
3) кругу лиц, среди которых предполагается размещение дополнительной эмиссии акций Общества "Дауiр".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)