Отандық тауар өндірушілерді қорғау жөніндегі жекелеген шаралар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 30 қыркүйектегі N 1509 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
"Тауарлардың импорты жағдайында ішкі рынокты қорғау шаралары туралы"  Z980337_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Демпингке қарсы бақылау жөніндегі комитеті заңдарда белгіленген тәртіппен осындай немесе тікелей бәсекелесті тауарлардың импорты кезінде отандық тауар өндірушілерге келтірілген (келтіру қаупі мүмкін болатын) айтарлықтай залалды анықтау мақсатында осы қаулыға қосымшада көрсетілген тауарларға қатысты байыптауды бастасын.
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі байыптау аяқталғанға дейін "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысымен бекітілген Тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялаудың тәртібі туралы ережеге сәйкес осы қаулыға қосымшада көрсетілген тауарлардың импортын лицензиялауды жүзеге асырсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Демпингке қарсы бақылау жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжікстан Республикасы Кеден Одағының Интеграциялық комитеті мен Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Тәжікстан Республикасының және Өзбекстан Республикасының Орталық Азия Экономикалық Қоғамдастығы Мемлекетаралық Кеңесінің Атқарушы комитетін Қазақстан Республикасының мүмкін болатын қорғаныш шараларын қолдану мақсатында байыптауды бастау ниеті туралы құлақтандырсын.
3. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1509 қаулысына
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.02.24. N 294 қаулысымен.  P000294_
Осындай немесе тікелей бәсекелесетін тауарлардың
импорты кезінде отандық өндірушілерге келтірілген
(келтіру қауіпі мүмкін) айтарлықтай залалды анықтау
мақсатында оларға қатысты байыптау рәсімі
жүргізілетін тауарлардың тізбесі
Тауарлардың атауы                          СЭҚ ТН коды
Табиғи сульфат барийі                      2511 10 000
Антифриздер мен мұздануға қарсы

Отдельные меры по защите отечественных товаропроизводителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 года N 1509. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 года N 1509 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан  Z980337_  "О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету по антидемпинговому контролю Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке начать разбирательства в отношении товаров, указанных в приложении к настоящему постановлению, в целях выяснения нанесенного (возможной угрозы нанесения) серьезного ущерба отечественным товаропроизводителям при импорте подобных или непосредственно конкурирующих товаров.
Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан до завершения разбирательства осуществлять лицензирование импорта товаров, указанных в приложении к настоящему постановлению, в соответствии с Положением о порядке лицензирования экспорта и импорта товаров (работ, услуг), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 1037  P971037_  "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан".
2. Комитету по антидемпинговому контролю Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке уведомить Интеграционный комитет Таможенного Союза Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан и Исполнительный Комитет Межгосударственного Совета Центральноазиатского Экономического Сообщества Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан и Республики Узбекистан о намерении Республики Казахстан начать разбирательства в целях возможного применения защитных мер.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 1999 года № 1509
Перечень товаров, по отношению к которым инициируется
процедура разбирательства в целях выяснения
нанесения серьезного ущерба при импорте товаров отечественным
производителям подобного или прямо конкурирующих товаров <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24
февраля 2000 г. N 294   P000294_  .
_______________________________________________________________________
Наименование товаров                          !   Код ТН ВЭД   !
-----------------------------------------------------------------------!
Сульфат бария природный                                251110000

дайын сұйықтар                             3820 00 000
Оралымдардағы қаптағыш жабын материалдар   6807 10 100
Толқынды шифер                             6811 10 000
Тас жыныстарын немесе жер қабатын,
басқаларды бұрғылау құралдары              8207 19 900
Ортадан айналатын, басқа да тереңдіктік,   8413 70 210
бір сатылы насостар
Ортадан айналатын, басқа да тереңдіктік,   8413 70 290
көп сатылы насостар
Шығару клапанының диаметрі 15 мм артық бір 8413 70 910
сатылы ортадан айналатын басқа да насостар
Көмірқышқылды өрт сөндіргіштер, өрт
сөндіргіш зат - массасы 21 кг. аспайтын*   8424 10 910-дан
көміртегінің қос тотығы
Көтергішті 3,2-ден 50 тоннаға дейін        8426 11 000-дан
мақсаттағы электрлі магниттік, грейферлік
және металл тасымалдау үшін көпірлік
жүк крандар*
Қуаты 1 кВа аспайтын трансформаторлар,     8504 31 900
басқалары
Қуаты 1 кВА-н астам, бірақ 16 кВА-дан
аспайтын трансформаторлар, басқалары       8504 32 900
Қуаты 16 кВА-н астам, бірақ 500 кВА-дан    8504 33 900
аспайтын трансформаторлар, басқалары
Қуаты 500 кВА-дан астам трансформаторлар   8504 34 000
Сұйық өлшегіштер                           9028 20 000
Ауыспалы токқа арналған көп фазалы         9028 30 190
электр энергиясын өлшегіштер
Ауыспалы токқа арналған бір фазалы         9028 30 110
электр энергиясын есептегіштер
*- Тауардың номенклатурасы кодпен де, тауардың атауымен де
айқындалады. Белгіленген жағдайлар кезіндегі жұмыс үшін техникалық
параметрлер мен мақсаты тиісті жазбалармен расталуы тиіс: машиналар
мен жабдықтар үшін - бұйымның төлқұжатында немесе заводтық
сынақтардың сертификатында

Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые       3820 00 000
Материалы кровельные облицовочные в рулонах            6807 10 100
Гофрированные листы (шифер)                            6811 10 000
Инструмент для бурения скальных пород или грунтов,    8207 19 900
прочий
Насосы центробежные, прочие погружные, одноступенчатые  8413 70 210
Насосы центробежные, прочие погружные, многоступенчатые 8413 70 290
Прочие насосы одноступенчатые центробежные, с           8413 70 910
диаметром выпускного клапана более 15 мм
Огнетушители углекислотные, огнетушащее вещество -   Из 8424 10 910
двуокись углерода, массой не более 21 кг *
Краны мостовые, электрические общего назначения,     Из 8426 11 000
грузоподъемностью от 3,2 до 50 тонн
Трансформаторы мощностью не более 1 кВА, прочие         8504 31 900
Трансформаторы мощностью не более 1 кВА, но не более    8504 32 900
16 кВА, прочие
Трансформаторы мощностью более 16 кВА, но не более      8504 33 900
500 кВА, прочие
Трансформаторы мощностью более 500 кВА                  8504 34 000
Счетчики жидкости                                       9028 20 000
Счетчики электроэнергии для переменного тока,           9028 30 190
многофазовые
Счетчики электроэнергии для переменного тока,
однофазные                                              9028 30 110
* - Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товара. Технические параметры и назначения для работы при установленных условиях, должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и оборудования - в паспорте изделия или сертификате заводских испытаний.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)