Қазақстан Республикасының ғылым, техника және білім саласындағы 1999 жылғы Мемлекеттік сыйлықтарын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 5 қазан N 1520
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комиссияның ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы 1999 жылғы Мемлекеттiк сыйлықтары мына авторлардың ұжымдарына берiлсiн:
1) 1980-1998 жылдардағы "Хирургияда жаңа технологияларды әзiрлеу және енгiзу" жұмыстары циклi үшiн:
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының директоры, медицина ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының академигi Әлиев Мұхтарға;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының бөлiмше меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, профессор Ахметов Қырым Қамиғалиұлына;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының бөлiм меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, доцент Жақыпов Уәлихан Әбуұлына;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының бөлiмше меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, профессор Досқалиев Жақсылық Ақмырзаұлына;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының бөлiмше меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, профессор Жораев Шәкiрбайға;
А.Н Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының лаборатория меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, доцент Поцелуев Дмитрий Дмитриевичке;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының бөлiмше меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, профессор Сейсембаев Манас Ахметжарұлына;
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ғылыми орталығының ғалым хатшысы, медицина ғылымдарының кандидаты Хвостиков Евгений Ивановичке;
2) 1974-1998 жылдардағы "Сәбилiк жастағы травматология мен ортопедияда диагностика мен емдеудiң жаңа технологиясы" жұмыстары циклi үшiн;
Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығының директоры, медицина ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының академигi Ормантаев Қамал Сәруарұлына;
Қазақ мемлекеттiк медициналық университетiнiң жанындағы Дәрiгерлердiң бiлiмiн жетiлдiру институты балалар анестезиологиясы курсының меңгерушiсi, медицина ғылымдарының докторы, профессор Жұмабеков Төлеген Алтайұлына;
Қазақ мемлекеттiк медициналық университетiнiң жанындағы Дәрiгерлердiң бiлiмiн жетiлдiру институты балалар хирургиясы курсының меңгерушiсi, медицина ғылымдарының кандидаты, доцент Ерекешов Әбубәкiрге;
Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк медициналық академиясының деканы, медицина ғылымдарының докторы, доцент Қарабеков Ағабекке;
медицина ғылымдарының докторы, профессор Қожақанов Қасенге;
медицина ғылымдарының кандидаты Элиас Рудольф Ивановичке.

О присуждении Государственных премий Республики Казахстан 1999 года в области науки, техники и образования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1999 года № 1520
Рассмотрев предложения Комиссии по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Правительстве Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присудить Государственные премии Республики Казахстан 1999 года в области науки, техники и образования коллективам авторов:
1) за цикл работ 1980-1998 годов "Разработка и внедрение новых технологий в хирургии":
Алиеву Мухтару - директору Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, профессору, академику Национальной академии наук Республики Казахстан;
Ахметову Кырыму Камигалиевичу - заведующему отделением Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, профессору;
Джакупову Валихану Абуевичу - заведующему отделом Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, доценту;
Доскалиеву Жаксылыку Акмурзаевичу - заведующему отделением Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, профессору;
Жураеву Шакирбаю - заведующему отделением Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, профессору;
Поцелуеву Дмитрию Дмитриевичу - заведующему лабораторией Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, доценту;
Сейсембаеву Манасу Ахметжаровичу - заведующему отделением Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, доктору медицинских наук, профессору;
Хвостикову Евгению Ивановичу - ученому секретарю Научного центра хирургии имени А.Н. Сызганова, кандидату медицинских наук;
2) за цикл работ 1974-1998 годов "Новые технологии диагностики и лечения в травматологии и ортопедии детского возраста":
Ормантаеву Камалу Саруаровичу - директору Научного центра педиатрии и детской хирургии, доктору медицинских наук, профессору, академику Национальной академии наук Республики Казахстан;
Джумабекову Тулегену Алтаевичу - заведующему курсом детской анестезиологии Института усовершенствования врачей при Казахском государственном медицинском университете, доктору медицинских наук, профессору;
Ерекешову Абубакиру - заведующему курсом детской хирургии Института усовершенствования врачей при Казахском государственном медицинском университете, кандидату медицинских наук, доценту;
Карабекову Агабеку - декану Южно-Казахстанской государственной медицинской академии, доктору медицинских наук, доценту;
Кожаканову Касену - доктору медицинских наук, профессору;
Элиасу Рудольфу Ивановичу - кандидату медицинских наук.

2. Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм саласындағы 1999 жылғы Мемлекеттiк сыйлықтарының ақшалай бөлiгiнiң мөлшерi 500 мың теңге сомасында айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi
республикалық бюджеттiң ғылымға көзделген қаражатынан Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының ақшалай бөлiгiн төлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң атынан Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк сыйлығы лауреатының дипломы мен куәлiгiне қол қойсын және
тапсырсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

2. Определить размер денежной части Государственной премии Республики Казахстан 1999 года в области науки, техники и образования в сумме 500 тысяч тенге.
3. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан оплатить денежную часть Государственной премии Республики Казахстан из средств, предусмотренных в республиканском бюджете на науку.
4. Министру науки и высшего образования Республики Казахстан от имени
Правительства Республики Казахстан подписать и вручить диплом и
удостоверение лауреата Государственной премии Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)