Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 қазан N 1620
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "1999 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 P991303_ қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-тармақтағы "70 (жетпіс) АҚШ долларына баламды баға бойынша 61 000 000 (алпыс бір миллион) АҚШ доллары сомасына 870 000 (сегіз жүз жетпіс мың) тонна" деген сөздер "70 (жетпіс) немесе 75 (жетпіс бес) АҚШ долларына баламды баға бойынша 61 000 000 (алпыс бір миллион) АҚШ доллары сомасына 870 000 (сегіз жүз жетпіс мың) тоннаға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Жергілікті жерлерде 1999 жылдың егіні астығын сатып алуды ұйымдастыруды қамтамасыз ету үшін жауаптылық облыстардың әкімдеріне жүктелсін.";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген 1999 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың тәртібі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы, 11 және 13-тармақтар алынып тасталсын;
5-тармақта:
"Мемлекет сатып алатын астық - жұмсақ сортты азық-түліктік бидай" деген сөздер "75 (жетпіс бес) АҚШ долларына баламды баға бойынша мемлекет сатып алатын астық - жұмсақ сортты азық-түліктік бидай" деген сөздермен ауыстырылсын;
соңғы абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Дайындалатын және берілетін 3 сыныпты жұмсақ бидайдың 9353-90 МЕМСТ-тың шектеу нормаларына сәйкес келетін астығы 70 (жетпіс) АҚШ долларына баламды баға бойынша сатып алуға жатады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерді жұмыс топтарына өз астығын сатуға өтініштер ұсынады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Сатушылардың тізімдерін қалыптастыруды жұмыс топтары жүргізеді.
Жұмыс топтары облыстар әкімдерінің шешімімен құрылады және облыстар әкімдерінің ауыл шаруашылығы мәселелерін басқаратын орынбасарларын, ауыл шаруашылығы департаменттерінің (басқармаларының), жер ресурстарын басқару жөніндегі комитеттердің, статистикалық және салық органдарының өкілдерін және жұмыс топтары төрағаларының өкілеттігі жүктелетін "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы облыстық өкілдіктерінің басшыларын қамтуы тиіс.
Ауыл шаруашылығы тауар өндірушісі сатушылардың тізіміне енгізу үшін жұмыс тобына:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 1999 года N 1620
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 P991303_ "О некоторых вопросах государственного закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 2 слова "870 000 (восемьсот семьдесят тысяч) тонн на сумму 61 000 000 (шестьдесят один миллион) долларов США по цене, эквивалентной 70 (семьдесят) долларам США" заменить словами "до 870 000 (восемьсот семьдесят тысяч) тонн на сумму до 61 000 000 (шестьдесят один
миллион) долларов США по ценам, эквивалентным 70 (семьдесят) или 75
(семьдесят пять) долларам США";
2) дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Ответственность за обеспечение организации закупа зерна
урожая 1999 года на местах возложить на акимов областей.";
3) в Правилах о порядке государственного закупа зерна урожая
1999 года, его учета, хранения и реализации, утвержденных указанным
постановлением:
абзац второй пункта 1, пункты 11 и 13 исключить;
в пункте 5:
слова "Закупаемое государством зерно - продовольственная пшеница
мягких сортов" заменить словами "Закупаемое государством зерно по цене,
эквивалентной 75 (семьдесят пять) долларам США, - продовольственная
пшеница
мягких сортов";
последний абзац исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Зерно, соответствующее ограничительным нормам заготовляемой и поставляемой мягкой пшеницы 3 класса ГОСТ 9353-90, подлежит закупу по цене, эквивалентной 70 (семьдесят) долларам США.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Сельхозтоваропроизводители представляют в рабочие группы заявки на реализацию своего зерна.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Формирование списков продавцов производится рабочими группами.
Рабочие группы создаются решениями акимов областей и должны включать заместителей акимов областей, курирующих вопросы сельского хозяйства, представителей департаментов (управлении) сельского хозяйства, комитетов по управлению земельными ресурсами, статистических и налоговых органов и руководителей областных представительств закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация", на которых возлагаются полномочия председателей рабочих групп.
Для включения в список продавцов сельхозтоваропроизводитель представляет в рабочую группу:

1) жұмыс тобының атына жазбаша өтініш;
2) элеватор берген кіріс түбіртегі (КТ-13) мен астықтың талдау кәртішкесінің көшірмесін;
3) кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығына патенттің немесе куәліктің көшірмесін (тек шаруа қожалықтары мен жеке адамдар) ұсынады.
Жұмыс топтары оларды ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінен талап етпестен өздеріне тиісті мемлекеттік органдар ұсынған мынадай құжаттардың негізінде сатушылардың тізімдерін жасайды:
1) "4 СХ" нысанындағы статистикалық деректерді - статистикалық органдар;
2) аудандағы орташа түсімділік туралы анықтамаларды - ауыл шаруашылығы департаменттері;
3) жерге мемлекеттік актінің немесе өзге де құқықты белгілейтін құжаттың көшірмесін - жер ресурстарын басқару жөніндегі комитеттер.
Жоғарыда көрсетілген мемлекеттік органдардың басшылары жұмыс топтарына ұсынылатын құжаттардағы ақпараттардың дұрыстығы үшін жеке жауаптылықта болады.
Жұмыс топтары бұл құжаттарды алқаптарға тұқым себілуі туралы ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын анықтау мақсатында және сатушыдағы сияқты әрбір тауар өндірушідегі астықтың ең жоғары көлемін айқындау үшін орталықтандырылған түрде тиісті мемлекеттік органдардан алынған "4 СХ" нысанындағы статистикалық деректермен және аудандағы орташа түсімділік туралы анықтамалармен бірге қарайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жұмыс топтары алынған құжаттардың негізінде Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі бекіткен нысандар бойынша сатушылардың тізімдері мен тізілімдерін жасайды";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жұмыс топтары сатушылардың астық сатуға арналған өтініштерін алады және оларды оның негізінде соңғылары Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі бекіткен нысан бойынша астық сатушылармен үлгі шарттар жасасатын Корпорацияның облыстық өкілдігіне үш күннің ішінде Корпорацияға берілетін мынадай құжаттарды:
1) КТ-10-ның түпнұсқасын;
2) элеватор берген талдау кәртішкесінің түпнұсқасын;
3) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік салық инспекциясының 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37 нұсқаулығына сәйкес белгіленген нысандағы есеп-фактура мен салықтық есеп-фактурасын (салық салудың оңайлатылған режимімен жұмыс істейтін тұлғаларға арналған салықтық есеп-фактурасы басшының қолымен және аудандық салық органының мөрімен расталған болуы тиіс) ұсынады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Корпорация (оның өкілдігі) сатушыларға ақша аударуды, сатушылар
үлгі-шарттың ережелеріне сәйкес астықты беру жөніндегі міндеттемелерін іс
жүзінде орындаған күннен бастап, жеті операциялық күннің ішінде жүзеге
асырады.";
23-тармақтағы "Қордың" деген сөз "Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын.

1) письменную заявку на имя рабочей группы;
2) копию приходной квитанции (ПК-13) и анализной карточки зерна, выданной элеватором;
3) копию патента или свидетельства на право занятия предпринимательской деятельностью (только крестьянские хозяйства и физические лица).
Рабочие группы составляют списки продавцов на основании следующих документов, представляемых им соответствующими государственными органами, без истребования их у сельхозтоваропроизводителей:
1) статистические данные формы "4СХ" - статистическими органами;
2) справки о средней урожайности в районах - департаментами сельского хозяйства;
3) копии государственного акта или иного правоустанавливающего документа на землю - комитетами по управлению земельными ресурсами.
Руководители вышеуказанных государственных органов несут персональную ответственность за достоверность информации, содержащихся в документах, представляемых рабочим группам.
Рабочие группы рассматривают эти документы совместно со статистическими данными формы "4 СХ" и справками о средней урожайности в районах полученных от соответствующих государственных органов централизованно, с целью уточнения достоверности представляемых сведений о засеянности площадей и для определения максимального объема закупа у каждого товаропроизводителя как у продавца.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Рабочие группы на основании полученных документов составляют списки и реестры продавцов по формам, утвержденным Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Рабочие группы отбирают заявки продавцов на закуп зерна и передают их в областные представительства Корпорации, на основании которых последние заключают типовые договора с продавцами зерна по форме, утвержденной Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан. После заключения договоров для проведения оплаты продавцами предоставляются следующие документы в областные представительства Корпорации, которые в течение трех дней передаются в Корпорацию:
1) оригинал ПК-10;
2) оригинал анализной карточки, выдаваемой элеватором;
3) счет-фактура и налоговая счет-фактура установленной формы в соответствии с Инструкцией государственной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 26 июня 1995 года N 37 V950077_ (налоговая счет-фактура для лиц, работающих в упрощенном режиме налогообложения, должна быть заверена подписью руководителя и печатью районного налогового органа).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Перечисление денег продавцам Корпорация (ее представительства) осуществляет в течение семи операционных дней со дня фактического исполнения продавцами обязательств по передаче зерна в соответствии с положениями типового договора.";
в пункте 23 слово "Фонда" заменить словами "Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)