Ауыл шаруашылығының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 қараша N 1777
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қор) оның құрамынан мемлекеттiң 100 проценттiк қатысуымен "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамын бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамының негізгi функциялары:
1) ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн несиелендiру мен қаржылық қолдаудың мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
2) ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiру және қайта өңдеу саласында жұмыс iстейтiн ауыл шаруашылығы ұйымдарына лизингтiк негiзде техникалар мен технологиялық жабдықтар ұсыну;
3) ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн несиелендiру үшiн ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерi мүлкiнiң кепiлiмен екiншi деңгейдегі банктерге кепiлдiк беру;
4) өз қаражатының, сондай-ақ тартылатын инвестициялардың есебiнен несиелендiру жолымен ауыл шаруашылығы секторына көмек көрсету болып айқындалсын.
3. Заңдарда белгiленген тәртiппен "Республикалық ипотекалық несиелендiру қоры" ашық акционерлiк қоғамы таратылсын.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) бөлу балансын бекiтсiн;
2) "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамын 65 000 000 (алпыс бес миллион) теңге мөлшерiндегi жарғылық капиталымен әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамның жарғысын бекітсін;
2) "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне берсін.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңдарда
белгіленген тәртіппен "Республикалық ипотекалық несиелендіру қоры" ашық
акционерлік қоғамын таратуды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне "ҚазАгроҚаржы" жабық
акционерлік қоғамына "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамының жарғысында
көзделген қызметті жүзеге асыру үшін қажетті банктік операциялардың
жекелеген түрлерін жүргізуге лицензия беру ұсынылсын.

О некоторых вопросах сельского хозяйства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 1999 года N 1777
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать закрытое акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (далее - Фонд) путем выделения из его состава закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс" со 100-процентным государственным участием.
2. Определить основными функциями закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс":
1) участие в разработке и реализации государственных программ кредитования и финансовой поддержки сельскохозяйственных товаропроизводителей;
2) предоставление на лизинговой основе техники и технологического оборудования сельскохозяйственным организациям, занятым в сфере производства и переработки сельскохозяйственной продукции;
3) выдачу под залог имущества сельскохозяйственных товаропроизводителей гарантий банкам второго уровня для кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей;
4) оказание помощи сельскохозяйственному сектору за счет собственных средств, а также привлекаемых инвестиций путем кредитования.
3. Ликвидировать в установленном законодательством порядке открытое акционерное общество "Республиканский фонд ипотечного кредитования".
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить разделительный баланс;
2) обеспечить государственную регистрацию закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс" с уставным капиталом в размере 65 000 000 (шестьдесят пять миллионов) тенге в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс";
2) передать права владения и пользования государственным пакетом акций закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить ликвидацию открытого акционерного общества "Республиканский фонд ипотечного кредитования".
7. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан выдать лицензию на проведение отдельных видов банковских операций закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс", необходимую для осуществления деятельности, предусмотренной уставом закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс".

8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)