"Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 желтоқсан N 1992
"Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамындағы қалыптасқан ауыр қаржы-экономикалық жағдайға байланысты және оның маңызды стратегиялық мәнін ескере отырып, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Z970067_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен "Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамының банкроттығын жүргізсін.
2. "Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамының конкурстық массасын сатудың:
1) "Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамының мүліктік кешенін бірыңғай лотпен сатуды;
2) конкурстық массаның бірінші кезектегі кредиторлардың талаптарынан төмен емес старттық бағасын;
3) өндірістің технологиялық циклының үздіксіздігін қамтамасыз етуді;
4) конкурстық басқарушыға өндірістің үздіксіздігін қамтамасыз ету мақсатында шарттар жасасу құқығын беруді көздейтін ерекше шарттары мен тәртібі белгіленсін.
3. Конкурстық массаны сатып алушыларға мынадай қосымша талаптар белгіленсін:
1) сатып алушының электр қуатын өндіру, беру және тарату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға қажетті лицензиясы болуы тиіс;
2) сатып алушы "Ресей ЕЭС" Ресей энергетика және электрлендіру акционерлік қоғамының электр энергиясын оның желілері арқылы Ресей Федерациясының аумағы бойынша тасымалдауға келісімін ұсынуы тиіс;
3) сатып алушы өзіне "Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамының
еңбекақы берешектерін өтеу жөнінде міндеттеме қабылдайды.
4. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об акционерном обществе "Экибастузская ГРЭС-2"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 1992
В связи с тяжелым финансово-экономическим положением, сложившимся в акционерном обществе "Экибастузская ГРЭС-2" и, учитывая его важное стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке инициировать банкротство акционерного общества "Экибастузская ГРЭС-2".
2. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы акционерного общества "Экибастузская ГРЭС-2", предусматривающие:
1) продажу имущественного комплекса акционерного общества "Экибастузская ГРЭС-2" единым лотом;
2) стартовую цену конкурсной массы не ниже суммы требований кредиторов первой очереди;
3) обеспечение непрерывности технологического цикла производства;
4) предоставление конкурсному управляющему права заключения договоров с целью обеспечения непрерывности производства.
3. Установить следующие дополнительные требования к покупателям конкурсной массы:
1) покупатель должен иметь необходимые лицензии на осуществление деятельности по производству, передаче и распределению электроэнергии;
2) покупатель должен представить согласие Российского акционерного общества энергетики и электрификации "ЕЭС России" на транспортировку электроэнергии по территории Российской Федерации по его сетям;
3) покупатель принимает на себя обязательства по погашению задолженности акционерного общества "Экибастузская ГРЭС-2" по заработной плате.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)