"Екібастұз энергоорталық" жабық акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 желтоқсан N 1993
Қазақстан Республикасының аумағында электр қуатын өндіру мен сату және оның импорты жөніндегі отандық операторды құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жарғы капиталына мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен "Екібастұз энергоорталық" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын.
2. Құрылатын Қоғамның жарғы капиталының мөлшері 7 (жеті) миллион теңге сомасында айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен Қоғамның жарғы капиталын қалыптастыру үшін 1999 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттірмейтін мемлекеттік мұқтаждарға көзделген қаражаттың есебінен 7 (жеті) миллион теңге бөлсін.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен бірлесіп аңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қоғамның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Қоғамның өндірістік қызметті жүзеге асыруы үшін қажетті рұқсат беретін құжаттаманы ресімдеуін қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании закрытого акционерного общества "Экибастузский энергоцентр"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 1993
В целях создания отечественного оператора по производству и реализации электроэнергии на территории Республики Казахстан и ее импорту Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Экибастузский энергоцентр" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить размер уставного капитала создаваемого Общества в сумме 7 (семь) миллионов тенге.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год на неотложные государственные нужды, 7 (семь) миллионов тенге для формирования уставного капитала Общества.
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию Общества;
2) обеспечить оформление Обществом необходимой разрешительной документации для осуществления производственной деятельности.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)