Қазақстан Республикасының Бірінші Параолимпиадалық ойындарын өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 2001 жылғы 11 маусым N 44-ө
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 10 жылдығына арналған Қазақстан Республикасының Бірінші Параолимпиадалық ойындарын (бұдан әрі - Параолимпиадалық ойындар) 2001 жылғы 13-17 шілдеде Астана қаласында өткізу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қоса беріліп отырған Параолимпиадалық ойындарға даярлық және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласының әкімімен бірлесіп, Параолимпиадалық ойындарды өткізуді ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі Астана қаласының әкімімен, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен, Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігімен бірлесіп, Қ.Мұңайтпасов атындағы Орталық стадионда Параолимпиадалық ойындардың салтанатты ашылуының мәдени-спорттық мерекесін өткізсін.
5. Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әкімдері Параолимпиадалық ойындардың іріктеу жарыстарының қалаларда, облыстарда ұйымшылдықпен өткізу жөніндегі іс-шаралардың жүзеге асырылуын, сондай-ақ облыстардың, Алматы және Астана қалаларының спорт делегацияларының Параолимпиадалық ойындардың салтанатты рәсімдеріне және ақтық жарыстарына қатысуы үшін дайындалуын және қатысуын қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Параолимпиадалық ойындарға қатысушылар тұратын және жарыстар өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі
Параолимпиадалық ойындарға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді
ұйымдастырсын.
8. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Параолимпиадалық ойындар қатысушыларының мәдени бағдарламасын
ұйымдастыруға жәрдем көрсетсін және оларды даярлау мен өткізу барысының
бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария болуын қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі
Параолимпиадалық ойындарға қатысушыларды тасымалдауға жәрдем көрсетсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2001 жылғы 11 маусымдағы
N 44 өкімімен
бекітілген
Бірінші Параолимпиадалық ойындарға даярлық және
өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
Құрамы
Тұрлыханов             - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт
Дәулет Болатұлы          жөніндегі агенттігінің төрағасы, төраға
Бәйменов               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Әлихан Мұхамедияұлы      халықты әлеуметтік қорғау министрі,
төрағаның орынбасары
Мұхаметжанов           - Астана қаласы әкімінің орынбасары,
Төлеген Мұхаметжанұлы    төрағаның орынбасары
Тәнекеев               - Қазақстан Республикасы Мүгедектер
Сейдалым Нысанбайұлы     қоғамының төрағасы,
төрағаның орынбасары (келісім бойынша)
ұйымдастыру комитетінің мүшелері
Айдарханов             - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Арман Тергеуұлы          сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының
орынбасары
Әлімбекова             - Қазақстан Республикасының Туризм және
Гүлнар Смаділқызы        спорт жөніндегі агенттігі қаржы және
экономика бөлімінің бастығы
Қанағатов              - Қазақстан Республикасының Туризм және
Елсияр Баймұхаметұлы     спорт жөніндегі агенттігі төрағасының
орынбасары
Нәлібаев               - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбдіхалық Зәкірұлы       коммуникациялар вице-министрі
Отто                   - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Иван Иванович            вице-министрі
Рябченко               - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Олег Григорьевич         ақпарат және қоғамдық келісім бірінші
вице-министрі
Жұмағұлов              - Қазақстан Республикасының Білім және
Бақытжан Тұрсынұлы       ғылым бірінші вице-министрі
Өтеулина               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Хафиза Мұқтарқызы        халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Жұманазарова А.Б.

О проведении Первых Параолимпийских игр Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 44-р
1. Принять предложение Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту о проведении с 13 июля по 17 июля 2001 года в городе Астане Первых Параолимпийских игр Республики Казахстан (далее - Параолимпийские игры), посвященных 10-летию независимости Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению Параолимпийских игр.
3. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту, Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с акимом города Астаны организовать проведение Параолимпийских игр.
4. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту совместно с акимом города Астаны, Министерством образования и науки Республики Казахстан, Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан провести культурно-спортивный праздник торжественного открытия Параолимпийских игр на Центральном стадионе имени Х.Мунайтпасова.
5. Акимам областей, городов Алматы и Астаны обеспечить осуществление мероприятий по организованному проведению предварительных соревнований Параолимпийских игр в городах, областях, а также подготовку и участие спортивных делегаций областей, городов Алматы и Астаны для участия в торжественной церемонии открытия и финальных соревнованиях Параолимпийских игр.
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить общественный порядок в местах проживания участников Параолимпийских игр и проведения соревнований.
7. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения
организовать медицинское обслуживание участников Параолимпийских игр.
8. Министерству культуры, информации и общественного согласия
Республики Казахстан оказать содействие в организации культурной программы
участников Параолимпийских игр и обеспечить широкое освещение в средствах
массовой информации хода их подготовки и проведения.
9. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
оказать содействие в перевозке участников соревнований Параолимпийских игр.
Премьер-Министр
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2001 года N 44-р
Состав
организационного комитета по подготовке и
проведению Первых Параолимпийских игр
Турлыханов                   - Председатель Агентства Республики Казахстан
Даулет Болатович               по туризму и спорту, председатель
Байменов                     - Министр труда и социальной защиты населения
Алихан Мухамедьевич            Республики Казахстан, заместитель
председателя
Мухамеджанов                 - заместитель акима города Астаны, заместитель
Толеген Мухамеджанович         председателя
Танекеев                     - председатель общества инвалидов Республики
Сайдалим Нысанбаевич           Казахстан, заместитель председателя (по
согласованию)
члены организационного комитета
Айдарханов                   - заместитель Председателя Агентства
Арман Тергеуович               Республики Казахстан по делам
здравоохранения
Алимбекова                   - начальник финансово-экономического отдела
Гульнар Смадиловна             Агентства Республики Казахстан по туризму и
спорту
Канагатов                    - заместитель Председателя Агентства
Ильсияр Баймухамедович         Республики Казахстан по туризму и спорту
Налибаев                     - первый вице-Министр транспорта и
Абдукалык Закирович            коммуникаций Республики Казахстан
Отто                         - вице-Министр внутренних дел Республики
Иван Иванович                  Казахстан
Рябченко                     - первый вице-Министр культуры, информации и
Олег Григорьевич               общественного согласия Республики Казахстан
Жумагулов                    - первый вице-Министр образования и науки
Бакытжан Турсынович            Республики Казахстан
Утеулина                     - вице-Министр труда и социальной защиты
Хафиза Мухтаровна              населения Республики Казахстан
(Специалисты: Цай Л.Г.,
Мартина Н.А.)