Румынияның Президентi И.Илиескудiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 4 қыркүйектегі N 204-ө өкімі
Қазақстан Республикасы мен Румыния арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2003 жылғы 8-10 қыркүйекте Астана, Алматы қалаларында және Қарағанды облысында Румынияның Президентi И.Илиескудiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 2003 жылғы 8-10 қыркүйекте Астана, Алматы қалаларында және Қарағанды облысында Румынияның Президентi И.Илиескудiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Румыния делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
2003 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды және бизнес-форумды өткiзу шығыстарын қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Румыния делегациясы мүшелерiнiң әуежайлардағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздiгiн, сондай-ақ жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүруді қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп, Румынияның Президентi арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағы үстiнен ұшып өтуiн, Астана, Алматы және Қарағанды қалаларына әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана, Алматы және Қарағанды қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Алматы қаласының әкiмi:
Румынияның Президентi И.Илиескудiң құрметiне қабылдау ұйымдастырсын;
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының және Румынияның мүдделi мемлекеттiк органдарының, кәсiпкерлер өкiлдерiнiң қатысуымен бизнес-форумды ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.

О подготовке и проведении официального визита Президента Румынии И. Илиеску в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 сентября 2003 года N 204-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Румынией и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Румынии И. Илиеску в Республику Казахстан с 8 по 10 сентября 2003 года в городах Астане, Алматы и Карагандинской области:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Румынии И. Илиеску в Республику Казахстан с 8 по 10 сентября 2003 года в городах Астане, Алматы и Карагандинской области (далее - визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов делегации Румынии согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита и бизнес-форума за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов делегации Румынии в аэропортах, местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Румынии над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны, Алматы и Караганды;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны, Алматы и Караганды.
5. Акиму города Алматы;
организовать прием в честь Президента Румынии И. Илиеску в городе Алматы;
совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан организовать бизнес-форум с участием представителей заинтересованных государственных органов, предпринимателей Республики Казахстан и Румынии.
6. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.

7. Астана, Алматы қалаларының және Қарағанды облысының әкiмдерi Румынияның делегациясын күтiп алу және шығарып салу жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын, Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелердiң безендiрiлуiн қамтамасыз етсiн.
8. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Румынияның Президентiн күтiп алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, қабылдау кезiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан концерттiк бағдарламаны ұйымдастырсын.
9. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 4 қыркүйектегі
N 204 өкiмiне
қосымша
Румыния ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. Румыния ресми делегациясының мүшелерiн (1+11) және бiрге жүретiн адамдарды Астана қаласында "Окан Интерконтиненталь - Астана" қонақ үйiне, Алматы қаласында "Хаятт Ридженси" қонақ үйiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi қызметкерлерiн "Окан Интерконтиненталь - Астана" және "Хаятт Ридженси" қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Румыния делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдейсыйлар сатып алу.
5. Румынияның делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу кезiнде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың атынан Румынияның Президентi И.Илиескудiң құрметiне Астана қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Алматы қаласында Қазақстан Республикасының және Румынияның iскер топтары өкiлдерiнiң қатысуымен бизнес форум өткiзу үшiн қажеттi залды, слайд-проекторды, компьютердi, iлеспе аудармаға арналған жабдықтарды, құлақшаларды, микрофондарды жалға алуға және минералдық сусынды алуға ақы төлеу.
8. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.

7. Акимам городов Астаны, Алматы и Карагандинской области обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Румынии, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Румынии в аэропортах городов Астаны и Алматы, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 сентября 2003 года N 204
Организационные меры
по размещению, питанию и транспортному обслуживанию
членов официальной делегации Румынии
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Румынии (1+11) и сопровождающих лиц в городе Астане в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана", в городе Алматы в гостинице "Хаятт-Ридженси".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Окан Интерконтиненталь-Астана" и "Хаятт-Ридженси".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов делегации Румынии.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах делегации Румынии.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в честь Президента Румынии И. Илиеску в городе Астане.
7. Оплата аренды зала, слайд-проектора, компьютера, оборудования для синхронного перевода, наушников, микрофонов и минеральной воды, необходимых для проведения бизнес-форума с участием представителей деловых кругов Республики Казахстан и Румынии в городе Алматы.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.