Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында міндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 26 сәуірдегі N 120-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.06.02. N 165 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнің Басшысы арасында мiндеттердi бөлу бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 16-ө  өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 26 сәуірдегі
N 120 өкiмiмен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесінің Басшысы арасында
міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Д.К.Ахметов
Yкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтің атынан өкiлдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Экономикалық және қаржы саясаты, қорғаныс, құқықтық тәртiп, мұнай-газ секторын дамыту мәселелерi.
Yкiметтің заң шығару қызметін үйлестiру.
Республикалық бюджет комиссиясының және Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң жұмысына басшылық жасау.
Yкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнің, Қорғаныс министрлiгiнің, Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнің, Iшкi iстер министрлігінің, Әдiлет министрлігінiң, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiктiң (қаржы полициясы), Кедендiк бақылау агенттiгiнің қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаев
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын, Тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын, инвестициялық саясатты iске асыру мәселелерi.
Мемлекеттік органдардың өндiрiстік саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды дамыту, мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттік материалдық резервтер, экспорттық бақылау және жұмылдыру жұмысы мәселелерi.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара қатынастарды үйлестiру, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына енуi мәселелерi.
Мемлекеттік даму институттарының (Қазақстанның Даму Банкi, Инвестициялық қор, Инновациялық қор, Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөніндегi корпорация және басқалары) қызметiн үйлестiру.
Индустрия және сауда министрлiгiнiң, Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiктiң, Мемлекеттік сатып алу жөнiндегi агенттіктiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер жөніндегі агенттіктің, Статистика жөніндегі агенттіктің қызметін жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi
А.С.Есімов
Экономиканы жедел басқару, өңiрлiк саясат, ауылдық аумақтарды дамыту, Қазақстан Республикасының мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың халықты әлеуметтiк қамсыздандыру мәселелерi жөнiндегi қызметін үйлестiру.
Төтенше жағдайлар, экология, туризм мен спортты дамыту, көші-қон және демография саясаты мәселелерi.
Әлеуметтік әрiптестік мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлiгінің қызметiне басшылық жасау.
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігiнің, Көшi-қон және демография жөнiндегі агенттiктiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктің, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы А.А.Тілеубердин
Үкiметтің шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру бөлігінде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi сақтау, мемлекеттiк құпияларды қорғау және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Үкiметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Үкiметтiң өңiрлiк саясатын iске асыру жөнiндегі жұмысты ұйымдастыру, Үкiметтiң облыстар әкiмдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Президент Әкiмшілігімен және Парламент палаталары аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк органдардың бiлiм берудi, ғылымды, ақпаратты, мәдениет пен денсаулық сақтауды дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Бiлiм және ғылым министрлігінің, Ақпарат министрлiгiнiң, Мәдениет министрлігінің, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 апреля 2004 года N 120-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 2 июня 2004 г. N 165 (R040165)
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 16-р.
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 апреля 2004 года N 120
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Ахметов Д.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы экономической и финансовой политики, обороны, правопорядка, развития нефтегазового сектора.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии и Совета по экономической политике.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Агентства таможенного контроля.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаев С.М.
Вопросы реализации Стратегии индустриально-инновационного развития, Государственной программы развития жилищного строительства, инвестиционной политики.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий, информатизации государственных органов.
Вопросы государственных материальных резервов, экспортного контроля и мобилизационной работы.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями. Вопросы вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных институтов развития (Банк развития Казахстана, Инвестиционный фонд, Инновационный фонд, Корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций и другие).
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства индустрии и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций, Агентства по информатизации и связи, Агентства по государственным закупкам, Агентства по государственным материальным резервам, Агентства по статистике.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Есимов А.С.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики, развития сельских территорий, реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан.
Координация деятельности государственных органов по вопросам социального обеспечения населения.
Вопросы чрезвычайных ситуаций, экологии, развития туризма и спорта, миграционной и демографической политики.
Вопросы социального партнерства.
Руководство деятельностью Министерства сельского хозяйства. Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства охраны окружающей среды, Министерства труда и социальной защиты населения, Агентства по миграции и демографии, Агентства по управлению земельными ресурсами, Агентства по чрезвычайным ситуациям, Агентства по туризму и спорту.
Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития образования, науки, информации, культуры и здравоохранения.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства образования и науки, Министерства информации, Министерства культуры, Министерства здравоохранения.