Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 344-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005.01.11. N 3 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 165-ө  өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 24 қарашадағы
N 344-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі,
Премьер-Министрінің орынбасарлары және
Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында
МІНДЕТТЕРДІ БӨЛУ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Д.К.Ахметов
Үкіметтің қызметіне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентімен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкіметтің атынан өкілдік ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері.
Экономикалық және қаржы саясаты, қорғаныс, құқықтық тәртіп, мұнай-газ секторын дамыту мәселелері.
Үкіметтің заң шығару қызметін үйлестіру.
Республикалық бюджет комиссиясының және Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің жұмысына басшылық жасау.
Үкіметтің кадр мәселелері.
Сыртқы істер министрлігінің, Қорғаныс министрлігінің, Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің, Қаржы министрлігінің, Ішкі істер министрлігінің, Әділет министрлігінің, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) қызметін жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Б.С.Әйтімова
Әлеуметтік даму, ұлтаралық қатынастар, Денсаулық сақтауды реформалау және дамыту мемлекеттік бағдарламасын, Білім берудің мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мәселелері.
Әлеуметтік әріптестік, Республикалық үш жақты комиссияға басшылық жасау мәселелері.
Мемлекеттік органдардың халықты әлеуметтік қамсыздандыру, демография және көші-қон, білім беруді, ғылымды, ақпаратты, мәдениетті, денсаулық сақтау мен спортты дамыту мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің, Білім және ғылым министрлігінің, Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінің, Денсаулық сақтау министрлігінің қызметін жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
А.С.Есiмов
Экономиканы жедел басқару, өңірлік саясат, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын, Ауылдық аумақтарды дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың ауыл шаруашылығын және агроөнеркәсiптiк кешендi, жер және су қатынастарын дамыту, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды пайдалану мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Төтенше жағдайлар, жұмылдыру жұмысы мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлігінің, Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің, Төтенше жағдайлар министрлiгінiң, Жер ресурстарын басқару агенттігiнiң, Статистика агенттiгiнің қызметін жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
С.М.Мыңбаев
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын, Тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын, инвестициялық саясатты iске асыру мәселелері.
Мемлекеттiк органдардың өндiрiстік саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды, туризмдi дамыту, мемлекеттік органдарды ақпараттандыру, монополистiк қызметтi шектеу және бәсекелестікті қорғау мәселелерi жөнiндегі қызметін үйлестіру.
Экспорттық бақылау, табиғи монополияларды реттеу мәселелерi.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерімен өзара қатынастарды үйлестiру, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына енуi мәселелерi.
Meмлекеттік даму институттарының (Қазақстанның Даму Банкi, Инвестициялық қор, Инновациялық қор, Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөніндегі корпорация және басқалары) қызметiн үйлестіру.
Индустрия және сауда министрлiгінің, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң, Ақпараттандыру және байланыс агенттігінiң, Табиғи монополияларды реттеу агенттігiнiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесінің Басшысы
А.А.Тілеубердин
Yкiметтiң шешімдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру бөлiгінде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың мемлекеттiк және орындаушылық тәртiпті сақтау, мемлекеттiк құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Үкiметтің кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Үкіметтiң өңiрлік саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, Yкiметтің облыстар әкiмдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесінің Президент Әкiмшiлiгiмен және Парламент палаталары аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 344-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 января 2005 года N 3-p (R050003)
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июня 2004 года N 165-р.
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 ноября 2004 года N 344-р
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Ахметов Д. К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным советом, Верховным судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы экономической и финансовой политики, обороны, правопорядка, развития нефтегазового сектора.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии и Совета по экономической политике.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция).
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Айтимова Б. С.
Вопросы социального развития, межнациональных отношений, реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения, Государственной программы образования.
Вопросы социального партнерства, руководство Республиканской трехсторонней комиссией.
Координация деятельности государственных органов по вопросам социального обеспечения населения, демографии и миграции, развития образования, науки, информации, культуры, здравоохранения и спорта.
Общий контроль над деятельностью Министерства труда и социальной защиты населения, Министерства образования и науки, Министерства культуры, информации и спорта, Министерства здравоохранения.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Есимов А. С.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики, реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан, Государственной программы развития сельских территорий.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства и агропромышленного комплекса, земельных и водных отношений, охраны окружающей среды, использования природных ресурсов.
Вопросы чрезвычайных ситуаций, мобилизационной работы.
Общий контроль над деятельностью Министерства сельского хозяйства, Министерства охраны окружающей среды, Министерства по чрезвычайным ситуациям, Агентства по управлению земельными ресурсами, Агентства по статистике.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Мынбаев С. М.
Вопросы реализации Стратегии индустриально-инновационного развития, Государственной программы развития жилищного строительства, инвестиционной политики.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий, туризма, информатизации государственных органов, ограничения монополистической деятельности и защиты конкуренции.
Вопросы экспортного контроля, регулирования естественных монополий.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями. Вопросы вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных институтов развития (Банк Развития Казахстана, Инвестиционный фонд, Инновационный фонд, Корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций и другие).
Общий контроль над деятельностью Министерства индустрии и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций, Агентства по информатизации и связи, Агентства по регулированию естественных монополий.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А. А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.