Шаруашылық жүргiзу құқығына негізделген мемлекеттік кәсiпорындар қызметінің кейбiр мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 12 қаңтардағы N 4-ө Өкімі
Шаруашылық жүргiзу құқығына негiзделген мемлекеттік кәсіпорындарды олардың экономикалық орындылығы мен тиiстілігі мәнiне, сондай-ақ олардың құрылу заңдылығына тексерiс ұйымдастыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау, Қаржы, Әділет, Индустрия және сауда министрлiктерi өкілдерiнің қатарынан жұмыс топтары құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау (шақыру), Қаржы, Әдiлет, Индустрия және сауда министрлiктерi жұмыс топтары мүшелерінің кандидатураларын белгілесiн және олардың құрамын қалыптастырсын.
3. Жұмыс топтары ағымдағы жылдың 20 қаңтары - 5 наурызы кезеңiнде қоса беріліп отырған кестеге сәйкес өңiрлерге шыға отырып, шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсіпорындарға олардың экономикалық орындылығы мен тиiмділігі мәнiне, сондай-ақ олардың құрылу заңдылығына тексерiс жүргiзсiн және нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне баяндасын.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi ағымдағы жылдың 20 қаңтарына дейiн шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорындардың құрылуына, қызметiне қатысты қажетті материалдарды дайындау жөнiнде шаралар қабылдасын және оларды жұмыс топтарының мүшелеріне қарауға ұсынсын.
5. Жүктелген мiндеттердi орындау үшiн жұмыс топтарына жергілiктi атқарушы органдардан және орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлiмшелерiнен қызықтыратын мәселелер бойынша қажеттi ақпарат, ұсыныстар мен қорытындылар алу, сондай-ақ белгіленген тәртiппен тиiстi мамандарды жұмысқа тарту құқығы берілсiн.
6. Жұмыс тобы мүшелерінің қызметтiк iссапарларын өтеу мемлекеттiк органдардың iссапар шығыстарына көзделген қаражаты есебiнен жүргізілсін.
7. Жұмыс топтарының жұмысын үйлестiру Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне жүктелсiн.
8. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің
2005 жылғы 12 қаңтардағы
N 4-ө өкiмiне
қосымша
Жұмыс топтарының тексерiстер жүргiзу кестесi
Жұмыс тобының нөмiрi
Тексерiс өңiрi
Тексерiс мерзiмi
1-жұмыс тобы
Астана қаласы
20.01.05 - 30.01.05 ж.ж.
Ақмола облысы
31.01.05 - 09.02.05 ж.ж.
Қостанай облысы
10.02.05 - 20.02.05 ж.ж.
Солтүстiк Қазақстан
облысы
21.02.05 - 03.03.05 ж.ж.
2-жұмыс тобы
Алматы қаласы
20.01.05 - 30.01.05 ж.ж.
Жамбыл облысы
31.01.05 - 09.02.05 ж.ж.
Оңтүстiк Қазақстан
облысы
10.02.05 - 20.02.05 ж.ж.
Қызылорда облысы
21.02.05 - 03.03.05 ж.ж.
3-жұмыс тобы
Ақтөбе облысы
20.01.05 - 30.01.05 ж.ж.
Батыс Қазақстан облысы
31.01.05 - 09.02.05 ж.ж.
Атырау облысы
10.02.05 - 20.02.05 ж.ж.
Маңғыстау облысы
21.02.05 - 03.03.05 ж.ж.
4-жұмыс тобы
Қарағанды облысы
20.01.05 - 30.01.05 ж.ж.
Павлодар облысы
31.01.05 - 09.02.05 ж.ж.
Шығыс Қазақстан облысы
10.02.05 - 20.02.05 ж.ж.
Алматы облысы
21.02.05 - 03.03.05 ж.ж.

О некоторых вопросах деятельности государственных предприятий, основанных на праве хозяйственного ведения
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 января 2005 года N 4-р
В целях организации проверки государственных предприятий основанных на праве хозяйственного ведения, на предмет их экономической целесообразности и предназначения, а также законности их создания:
1. Создать рабочие группы из числа представителей министерств экономики и бюджетного планирования, финансов, юстиции, индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Министерствам экономики и бюджетного планирования (созыв), финансов, юстиции, индустрии и торговли Республики Казахстан определить кандидатуры членов рабочих групп и сформировать их составы.
3. Рабочим группам в период с 20 января по 5 марта текущего года провести проверку государственных предприятий, основанных на праве хозяйственного ведения, на предмет их экономической целесообразности и предназначения, а также законности их создания с выездом в регионы согласно прилагаемому графику и о результатах доложить в Правительство Республики Казахстан.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы до 20 января текущего года принять меры по подготовке необходимых материалов, касающихся создания, деятельности государственных предприятий, основанных на праве хозяйственного ведения, и представить их на рассмотрение членам рабочих групп.
5. Для выполнения возложенных задач предоставить рабочим группам право получать от местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных исполнительных органов необходимую информацию, предложения и заключения по интересующим вопросам, а также в установленном порядке привлекать к работе соответствующих специалистов.
6. Компенсацию служебных командировок членам рабочих групп производить за счет средств государственных органов, предусмотренных на командировочные расходы.
7. Координацию работы рабочих групп возложить на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
8. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 января 2005 года N 4-р
График
проведения проверок рабочих групп
Номер рабочей группы
Регион проверки
Сроки проверки
Рабочая группа 1
г. Астана
20.01.05-30.01.05 г.г.
Акмолинская область
31.01.05-09.02.05 г.г.
Костанайская область
10.02.05-20.02.05 г.г.
Северо-
Казахстанская
область
21.02.05-03.03.05 г.г.
Рабочая группа 2
г. Алматы
20.01.05-30.01.05 г.г.
Жамбылская область
31.01.05-09.02.05 г.г.
Южно-
Казахстанская
область
10.02.05-20.02.05 г.г.
Кызылординская
область
21.02.05-03.03.05 г.г.
Рабочая группа 3
Актюбинская область
20.01.05-30.01.05 г.г.
Западно-
Казахстанская область
31.01.05-09.02.05 г.г.
Атырауская область
10.02.05-20.02.05 г.г.
Мангистауская область
21.02.05-03.03.05 г.г.
Рабочая группа 4
Карагандинская область
20.01.05-30.01.05 г.г.
Павлодарская область
31.01.05-09.02.05 г.г.
Восточно-
Казахстанская область
10.02.05-20.02.05 г.г.
Алматинская область
21.02.05-03.03.05 г.г.