Чех Республикасының Президентi Вацлав Клаустың Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 8-10 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 18 ақпандағы N 28-ө Өкімі
Чех Республикасының Президенті Вацлав Клаустың Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 8-10 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-чехия ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Чех Республикасының Президентi Вацлав Клаустың Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 8-10 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол жеткiзілген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды iске асыру жөнiнде тиiсті шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлiгi тоқсанында кемiнде бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалу барысы туралы хабарлап отырсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 18 ақпандағы
N 28-ө өкiмiмен
бекітілген
Чех Республикасының Президентi Вацлав Клаустың
Қазақстан Республикасына 2004 жылғы 8-10 қыркүйектегі
ресми сапары барысында қол жеткiзілген уағдаластықтарды
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
P/c
N
Iс-шара
Орындалу
мерзімi
Орындауға
жауаптылар
1
2
3
4
1.
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Чех Республика-
сының Үкiметi арасындағы
Экономикалық, өндiрiстiк
және ғылыми-техникалық
ынтымақтастық туралы
келiсiмнiң күшіне енуi
жөнiндегi қажетті мемлекеті-
шілiк рәсiмдердi жүргізу.
2005
жылдың
I тоқсаны
Қазақстан
Республикасы
Индустрия
және сауда
министрлiгi
2.
Қазақстан Республикасы мен Чех Республикасы арасындағы ынтымақтастықты нығайту және шарттық-құқықтық базаны жетілдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу:
1) құқықтық көмек көрсету саласында:
а) Қылмыскерлердi беру туралы шартқа қол қоюдың мүмкiндiгiн пысықтау;
б) Қылмыстық iстер бойынша құқықтық көмек туралы шартқа қол қоюдың мүмкiндiгін пысықтау;
2) білім саласында:
Қазақстан Республикасы
Білiм және ғылым
министрлігі мен Чех
Республикасының Бiлiм
министрлігі арасындағы
Бiлiм саласындағы
ынтымақтастық туралы
келiсiмнiң жобасын әзiрлеу;
3) туризм және спорт саласында:
а) Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Чех Республикасының Үкiметi арасындағы Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы келiсiмге қол қоюдың мүмкiндiгін пысықтау;
б) туризм және қонақ үй бизнесi саласында қазақстандық кадрларды қайта даярлау мен тағлымдамадан өткiзудiң мүмкiндiгін пысықтау;
в) бiрлескен оқу-жаттығу жиындары мен басқа да спорттық iс-шараларды өткiзудiң мүмкiндiгiн пысықтау.
2005 жылдың
I тоқсаны
2005 жылдың
I тоқсаны
2005 жылдың
I тоқсаны
2005 жылдың
I тоқсаны
2005 жылдың
I тоқсаны
2005 жылдың
I тоқсаны
Қазақстан Республикасы Бас прокура-
турасы (келi-
сiм бойынша)
Қазақстан Республикасы Бас прокура-
турасы (келi-
сiм бойынша)
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет,
ақпарат және
спорт мини-
стрлігі
3.
Қаржы саласындағы ынтымақ-
тастық: "Экспорттық
кредиттердi және инвестици-
яларды сақтандыру жөнiндегi
мемлекеттік сақтандыру
корпорациясы" АҚ мен Чех
Республикасының экспорттық
кредиттердi сақтандыру
жөнiндегі корпорациясы
арасындағы Ынтымақтастық
туралы шартқа қол қоюдың
мүмкiндiгiн пысықтау.
2005 жылдың
I тоқсаны
"Экспорттық кредиттердi және инвести-
цияларды
сақтандыру
жөнiндегi
мемлекеттік
сақтандыру
корпорациясы"
акционерлiк
қоғамы (келi-
сiм бойынша)
4.
Өнерлiк ынтымақтастық
саласында: Астана қаласының
әкiмдігі мен Прага қаласы-
ның мэриясы арасындағы
Сауда-экономикалық, ғылыми-
техникалық ынтымақтастық
саласындағы, денсаулық
сақтау, мәдениет, білім,
туризм және спорт
салаласындағы ынтымақтастық
келiсiмiне қол қоюдың
мүмкiндiгін пысықтау.
2005 жылдың
I тоқсаны
Астана
қаласының
әкiмдiгі
5.
Қазақстан Республикасының
Президентi Нұрсұлтан
Назарбаев пен Чех Республикасының Президенті Вацлав Клаус арасындағы уағдаластыққа сәйкес Ямбург келiсiмдерi бойынша берешек проблемасының Қазақстан Республикасы үшiн қолайлы шешілуi мәселесiн қарау.
2005
жылдың
iшiнде
Қазақстан
Республикасы
Әділет минис-
трлiгi, Қаржы
министрлігі,
Экономика
және бюджет-
тік жоспарлау
министрлiгі,
Энергетика және минерал-
дық ресурстар
министрлiгі,
Сыртқы iстер
министрлігі,
"ҚазМұнайГаз"
ұлттық мұнай-
газ компания-
сы" акционер-
лiк қоғамы
(келiсiм
бойынша)
Ескерту: барлық ақпарат Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігіне беріледi

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Чешской Республики Вацлава Клауса в Республику Казахстан 8-10 сентября 2004 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 февраля 2005 года N 28-p
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Чешской Республики Вацлава Клауса в Республику Казахстан 8-10 сентября 2004 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-чешского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Чешской Республики Вацлава Клауса в Республику Казахстан 8-10 сентября 2004 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять соответствующие меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 февраля 2005 года N 28-p
План мероприятий по реализации
договоренностей, достигнутых в ходе официального
визита Президента Чешской Республики
Вацлава Клауса в Республику Казахстан
8-10 сентября 2004 года
N
п/п
Мероприятие
Срок
исполнения
Ответственные
за исполнение
1
2
3
4
1.
Провести необходимые
внутригосударственные
процедуры по вступлению
в силу Соглашения между
Правительством Республики Казахстан и
Правительством Чешской
Республики об
экономическом,
промышленном и научно-
техническом
сотрудничестве.
I квартал
2005 года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
2.
Выработать предложения
по укреплению
сотрудничества и
совершенствованию
договорно-правовой базы
между Республикой
Казахстан и Чешской
Республикой:
1) в сфере оказания
правовой помощи:
а) проработать
возможность подписания
Договора о выдаче
уголовных преступников;
I квартал
2005 года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан
(по согласованию)
б) проработать
возможность подписания
Договора о правовой помощи по уголовным делам;
I квартал
2005 года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан
(по согласованию)
2) в области образования:
разработать проект
Соглашения между
Министерством
образования и науки
Республики Казахстан и
Министерством
образования Чешской
Республики о
сотрудничестве в области
образования;
I квартал
2005 года
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3) в области туризма и
спорта:
а) проработать
возможность подписания
Соглашения между
Правительством
Республики Казахстан и
Правительством
Чешской Республики о
сотрудничестве в области
туризма;
I квартал
2005 года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
б) проработать возможность
переподготовки и
стажировки казахстанских кадров в
сфере туризма и
гостиничного бизнеса;
I квартал
2005 года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
в) проработать
возможность проведения
совместных учебно-
тренировочных сборов и
других спортивных
мероприятий.
I квартал
2005 года
Министерство культуры, информации и спорта Республики
Казахстан
3
Сотрудничество в
финансовой сфере:
проработать возможность подписания Договора о
сотрудничестве между АО
"Государственная
страховая корпорация по
страхованию экспортных
кредитов и инвестиций" и
корпорацией по страхованию экспортных
кредитов Чешской Республики.
I квартал
2005 года
Акционерное
общество
"Государственная
страховая
корпорация по
страхованию
экспортных
кредитов и
инвестиций"
(по согласованию)
4.
В области регионального
сотрудничества:
проработать
возможность подписания
Соглашения между
акиматом города
Астаны и мэрией города
Праги в области торгово-
экономического, научно-
технического сотрудничества,
сотрудничества в области
здравоохранения,
культуры, образования,
туризма и спорта.
I квартал
2005 года
Акимат города
Астаны
5.
В соответствии с
договоренностью между
Президентом
Республики Казахстан
Нурсултаном Назарбаевым
и Президентом
Чешской Республики
Вацлавом Клаусом
рассмотреть вопрос по
приемлемому для
Республики Казахстан
решению проблемы
задолженности по
Ямбургским соглашениям.
В течение 2005 года
Министерство
юстиции,
Министерство
финансов,
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования,
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов,
Министерство
иностранных дел
Республики
Казахстан,
акционерное
общество
"Национальная
нефтегазовая
компания
"КазМунайГаз" (по
согласованию)
Примечание: вся информация представляется в Министерство иностранных дел Республики Казахстан