Астана қаласында индустриялық аймақ құру және дамыту жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 20 маусымдағы N 168-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы" атты Қазақстан халқына  Жолдауын  iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Астана қаласында индустриялық аймақ құру және 2 дамыту жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, Астана қаласының әкiмi және "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы Жоспардың тиiсiнше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Астана қаласының әкiмi тоқсан сайын, есептiден кейiнгi айдың 20-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспар iс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2006 жылғы 20 маусымдағы
N 168-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Астана қаласында индустриялық аймақ құру және дамыту
жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1. Индустриялық аймақ құру мен дамытудың ұйымдық мәселелері
1.
Индустриялық аймақтың
аумағында АЭА құру мәселесін пысықтау, оның ішінде оған индустриялық аймақ аумағын қоса отырып,
"Астана-жаңа қала" АЭА-ны
кеңейту нұсқасын қарастыру
Қазақстан Республика
-сының
Үкіметіне ұсыныстар
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ, ЭБЖМ
2006 жылғы
қыркүйек
2.
Индустриялық аймақтың дирекциясын құру
Астана қаласы әкімінің шешімі
Астана қаласының әкімі
2006 жылғы
шілде
3.
Индустриялық аймақтың
аумағында жер учаскелерiн
беру, объектiлердi инженерлiк желiлер мен
коммуникацияларға қосу,
инвесторлар үшiн жобалау
және құрылыс жұмыстарына
арналған рұқсат ету құжаттарын алу және т.б.
жөнiндегi рәсiмдердi оңайлату ("жалғыз терезе" қағидатын енгiзу)
мәселелерiн пысықтау
Қазақстан Республика
-сының
Үкіметіне есеп
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ
2006 жылғы
тамыз
4.
Индустриялық аймақтың
аумағында жер салығының
базалық ставкасын азайту
мәселесiн пысықтау
Мәслихат шешімі
Астана қаласының
әкімдігі
2006 жылғы
желтоқсан
5.
ИСМ, Астана қаласының
әкiмдiгi және "Higher
Corporation for Specialized Economic
Zones" компаниясының
(Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi)
арасында индустриялық
аймақ құру жөнiндегi
ынтымақтастық туралы үш жақты меморандумды бiрлесiп әзiрлеу және оған қол қою
Ынтымақ-
тастық
туралы
меморандум
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ
2006 жылғы
желтоқсан
6.
Шетелде индустриялық
аймақтардың (парктердiң)
ұйымдастырылуы мен жұмыс
iстеуi туралы ақпарат жинау
ИСМ-ге және Астана
қаласының
әкімдігіне
ақпарат
СІМ
(жинақтау),
"Қазына" АҚ
2006 жылғы
қыркүйек
7.
Кейiннен республикалық
бюджет комиссиясының қарауына енгiзе отырып,

Об утверждении Плана мероприятий по созданию и развитию индустриальной зоны в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 июня 2006 года N 168-p
В целях реализации  Послания  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число 50 наиболее конкурентоспособных стран мира":
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по созданию и развитию индустриальной зоны в городе Астане (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан, акиму города Астаны и акционерному обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына" обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана.
3. Акиму города Астаны ежеквартально, не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 июня 2006 года N 168-р
План мероприятий по созданию и развитию индустриальной
зоны в городе Астане
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
1. Организационные вопросы создания и развития индустриальной зоны
1.
Проработка вопроса
создания СЭЗ на
территории индустриальной
зоны, в том числе
рассмотрение варианта
расширения СЭЗ "Астана
- новый город" с
включением в нее
территории
индустриальной зоны
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
акимат
г. Астаны
(созыв),
МИТ, МЭБП
Сентябрь
2006 года
2.
Создание дирекции
индустриальной зоны
Решение акима
г. Астаны
аким
г. Астаны
Июль
2006 года
3.
Проработка вопросов
упрощения процедур
(внедрение принципа
"одного окна") по
предоставлению земельных
участков, согласованию
и подключению объектов к
инженерным сетям и
коммуникациям, получению
разрешительных документов
для инвесторов на
проектные и строительные
работы на территории
индустриальной зоны и др.
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ
Август
2006 года
4.
Проработка вопроса
снижения базовой ставки
земельного налога на
территории индустриальной
зоны
Решение
маслихата
акимат
г. Астаны
Декабрь
2006 года
5.
Совместная разработка
и подписание
трехстороннего
Меморандума о
сотрудничестве по
созданию индустриальной
зоны между МИТ, акиматом
г. Астаны и компанией
"Higher Corporation for
Specialized Economic
Zones" (Объединенные
Арабские Эмираты)
Меморандум
о
сотрудничестве
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ
Декабрь
2006 года
6.
Сбор информации об
организации и
функционировании
индустриальных зон
(парков) за рубежом
Информация в
МИТ и акимат
г. Астаны
МИД (созыв),
АО "Қазына"
Сентябрь
2006 года
7.
Подготовка бюджетной
заявки на финансирование

2007 жылы индустриялық аймақ құрылысының 1-кезеңiн
қаржыландыруға арналған
бюджеттiк өтiнiмдi дайындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ
(жинақтау),
Астана қаласының әкімдігі
2006 жылғы
маусым-
шілде
8.
Мыналардың есебiнен индустриялық аймақтың кейiнгi кезеңдерiнiң
құрылысын бюджеттен тыс
қаржыландыру мәселелерiн
пысықтау:
1) инфрақұрылымдық облигациялар мен басқа да
қаржы құралдары;
2) концессиялар құру;
3) инвестор тарту;
4) жер учаскелерiн инвесторларға жалға
беруден немесе сатудан
түскен қаражатты қайта
инвестициялау, сондай-ақ
индустриялық аймақтың инженерлiк желiлерiне қосудан түскен қаражат
нұсқасы ретiнде
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ, ЭБЖМ,
"Қазына" АҚ
2006 жылғы
желтоқсан
9.
Астана қаласында және оған
жақын орналасқан өңiрлерде
құрылыс материалдары
нарығының көлемi мен
әлеуетi бойынша
маркетингтiк зерттеу
жүргiзу оның iшiнде:
нарық сыйымдылығы;
соңғы 5-10 жыл iшiндегi
өсу қарқыны;
5-10 жылға арналған болжам;
индустриялық аймақтың
дамуы мен жұмыс iстеуi үшiн
күштi және әлсiз жақтарын,
мүмкiндiктер мен қатерлердi
талдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ
(жинақтау),
Астана қаласының әкімдігі
2007 жылғы
2-тоқсан
10.
Инфрақұрылым объектiлерiнiң
құрылысына жеке инвестициялар тарту мүмкiн
болмаған жағдайда кейiннен
республикалық бюджет
комиссиясының қарауына
енгiзе отырып, индустриялық аймақты
кезең-кезеңмен салуға арналған бюджеттiк өтiнiмдi дайындау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ
(жинақтау),
Астана қаласының әкімдігі
2007 жылғы
қаңтар-
ақпан
2. Индустриялық аймақ инфрақұрылымының құрылысы
11.
Жергiлiктi бюджет қаражаты
есебінен индустриялық аймақ инфрақұрылымы
құрылысының TЭH-iн әзiрлеу
Мемсарап-
тама қоры-
тындысымен
бірге жобаның
ТЭН-і
Астана
қаласының
әкімдігі
2006 жылғы
маусым
12.
2006 жылға арналып көзделген республикалық бюджет қаражаты есебінен индустриялық аймақтың (1-кезең) инфрақұрылымы құрылысының ЖСҚ-сын әзірлеу
Мемсарап-
тама қоры-
тындысымен
бірге жұмыс жобасы
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ
2006 жылғы
тамыз
13.
2006 жылға арналып көзделген республикалық бюджет қаражаты есебінен индустриялық аймақтың бүкіл аумағының инфрақұрылымы құрылысының ЖСҚ-сын әзірлеу
Мемсарап-
тама қоры-
тындысымен
бірге жұмыс жобасы
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ
2006 жылғы
желтоқсан
14.
2006 жылға арналып көзделген республикалық бюджет қаражаты есебінен индустриялық аймақтың инженерлік желілері мен коммуникацияларының құрылысын бастау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
және ИСМ-ге есеп
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ
2006 жылғы
2-жарты-
жылдық
3. Индустриялық аймақтың қызметін ақпараттық қамтамасыз ету
15.
Индустриялық аймақтың қызметін ақпараттық-тұсаукесерлік қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу
ИСМ және Астана қаласы әкімдігі-
нің бірлескен
бұйрығы
Астана қаласының
әкімдігі
(жинақтау),
ИСМ, "Қазына" АҚ
2006 жылғы
шілде
16.
Индустриялық аймақтың инвестициялық мүмкiндiктерiнiң тұсаукесерiн Ресейде,
Германияда, Италияда
ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ИСМ
(жинақтау), СІМ, Астана
қаласының
әкімдігі, "Қазына" АҚ
2006 жылғы
шілде-
желтоқсан
Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СIМ         - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
ИСМ         - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
ЭБЖМ        - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
"Қазына" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы
ЖСҚ         - жобалау-сметалық құжаттама
АЭА         - арнайы экономикалық аймақ
TЭH         - техникалық-экономикалық негiздеме
Индустриялық
аймақ       - "Астана қаласындағы құрылыс материалдары" индустриялық аймағы

в 2007 году 1 этапа
строительства
индустриальной зоны с
последующим внесением на
рассмотрение республи-
канской бюджетной
комиссии
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
акимат
г. Астаны
Июнь-июль
2006 года
8.
Проработка вопросов
внебюджетного
финансирования
строительства
последующих этапов
индустриальной зоны за
счет:
1) инфраструктурных
облигаций и других
финансовых инструментов;
2) создания концессий;
3) привлечения инвестора;
4) реинвестирования
средств от аренды или
продажи земельных
участков инвесторам, а
также, как вариант,
средств от подключения к
инженерным сетям
индустриальной зоны
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ,
МЭБП,
АО "Қазына"
Декабрь
2006 года
9.
Проведение маркетинговых
исследований по объему
и потенциалу рынка
строительных материалов
в г. Астане и
близлежащих регионах, в
том числе:
емкость рынка;
темпы роста за последние
5-10 лет;
прогноз на 5-10 лет;
анализ сильных, слабых
сторон, возможностей и
угроз для развития и
функционирования
индустриальной зоны
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
акимат
г. Астаны
2 квартал
2007 года
10
Подготовка бюджетной
заявки для поэтапного
строительства
индустриальной зоны
с последующим внесением
на рассмотрение
республиканской
бюджетной комиссии в
случае невозможности
привлечения частных
инвестиций на
строительство объектов
инфраструктуры
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
акимат
г. Астаны
Январь-
февраль
2007 года
2. Строительство инфраструктуры индустриальной зоны
11
Разработка ТЭО
строительства
инфраструктуры
индустриальной зоны за
счет средств местного
бюджета
ТЭО проекта
с заключением
госэкспертизы
акимат
г. Астаны
Июнь
2006 года
12.
Разработка ПСД
строительства
инфраструктуры
индустриальной зоны
(1 этап) за счет средств
республиканского
бюджета, предусмотренных
на 2006 год
Рабочий проект
с заключением
госэкспертизы
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ
Август
2006 года
13.
Разработка ПСД
строительства
инфраструктуры всей
территорий индустриальной
зоны за счет средств
республиканского бюджета,
предусмотренных на 2006
год
Рабочий проект
с заключением
госэкспертизы
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ
Декабрь
2006 года
14.
Начало строительства
инженерных сетей и
коммуникаций
индустриальной зоны за
счет средств
республиканского бюджета,
предусмотренных на
2006 год
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан и
МИТ
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ
2 полугодие
2006 года
3. Информационное обеспечение деятельности индустриальной зоны
15.
Разработка Плана
мероприятий по
информационно-
презентационному
обеспечению деятельности
индустриальной зоны
Совместный
приказ МИТ
и акимата
г. Астаны
акимат
г. Астаны
(созыв), МИТ,
АО "Қазына"
Июль
2006 года
16.
Проведение презентаций
инвестиционных
возможностей
индустриальной зоны в
России, Германии, Италии
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МИД, акимат
г. Астаны,
АО "Қазына"
Июль-
декабрь
2006 года
Примечание. Расшифровка аббревиатур:
МИД                 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ                 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП                - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АО "Қазына"         - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
ПСД                 - проектно-сметная документация
СЭЗ                 - специальная экономическая зона
ТЭО                 - технико-экономическое обоснование
Индустриальная зона - индустриальная зона "Строительные материалы в г. Астане"