Ақмола облысының Щучинск-Бурабай курорттық аймағындағы, Алматы облысы Қапшағай су қоймасының жағалауындағы туристiк орталықтарды және Маңғыстау облысындағы Кендiрлi демалыс аймағын дамыту жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 13 наурыздағы N 53-ө Өкімі
Ақмола облысының Щучинск-Бурабай курорттық аймағындағы, Алматы облысы Қапшағай су қоймасының жағалауындағы туристiк орталықтарды және Маңғыстау облысындағы Кендiрлi демалыс аймағын дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Ақмола облысының Щучинск-Бурабай курорттық аймағындағы, Алматы облысы Қапшағай су қоймасының жағалауындағы туристiк орталықтарды және Маңғыстау облысындағы Кендiрлi демалыс аймағын дамыту жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) Iс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
2) ай сайын Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 13 наурыздағы
N 53-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Ақмола облысының Щучинск-Бурабай курорттық аймағындағы, Алматы облысы Қапшағай су қоймасының жағалауындағы туристік орталықтарды және Маңғыстау облысындағы Кендірлі демалыс аймағын дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары
N
Іс-шаралар
Аяқтау
нысаны
Орындалуына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Алматы облысы Қапшағай
қаласының аумағында
туристiк орталық құру
үшiн жер учаскесiн бөлу
Әкімнің
шешімі
Алматы облы-
сы Қапшағай
қаласының
әкімі
2007 жылғы
наурыз
2
Алматы облысы Қапшағай
қаласының аумағында
және Ақмола облысының
Щучинск-Бурабай
курорттық аймағында
туристiк орталықтарды
дамытудың бас жоспар-
ларын әзiрлеу және
бекiту
Уәкілетті
органдардың
бұйрықтары
ТСМ, АШМ,
ПІБ, Қоршағанор-
тамині,
Алматы және
Ақмола об-
лыстарының
әкімдері
2007 жылғы
маусым
3
"Бурабай" МҰТП-ның
туризм инфрақұрылымын
дамытудың бас жоспарын
әзiрлеу және бекiту
Уәкілетті
органның
бекітуі
ПІБ, АШМ
2007 жылғы
маусым
4
Алматы облысының
"Алтын-Емел" МҰТП-ның
аумағында туризм
инфрақұрылымын дамыту
ТЭН-iн түзету
Уәкілетті
органның
бекітуі
АШМ, Қорша-
ғанортамині
2007 жылғы
қыркүйек
5
Маңғыстау облысындағы
Кендiрлi демалыс
аймағын дамытудың
iс-шаралар жоспарын
әзiрлеу
Әкімнің
шешімі
Маңғыстау
облысының
әкімі, "Қаз-
МұнайГаз"
ҰК АҚ, "Маң-
ғыстауМұ-
найГаз"ҰК АҚ
2007 жылғы
маусым
6
"Ойын бизнесiн
ұйымдастырушының
бiлiктiлiк талаптарына
сәйкестiгiн растайтын
құжаттардың тiзбесi
мен нысандарын бекiту
туралы", "Ойын бұйрығы
бизнесi саласындағы
қызметпен айналысу
құқығына лицензиялар
тiзiлiмiн жүргiзу
ережесiн бекiту туралы"
бұйрықтарды әзiрлеу
Уәкілетті
органның
бұйрығы
ТСМ
2007 жылғы
наурыз
7
Алматы - Қапшағай,
Астана - Щучинск
бағыттары бойынша
спутник қалаларды
жобалауға және салуға
қатысушы инвесторларға
"Инвестициялар туралы"
Қазақстан Республика-
сының Заңына сәйкес
жеңiлдiктер мен
преференциялар беру
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ (жинақ-
тау), Қаржы-
мині, ЖРА,
Ақмола,
Алматы
облыстары-
ның, Астана,
Алматы қала-
ларының
әкімдері
2007 жылғы
желтоқсан
8
Алматы және Ақмола
облыстарында туризм
инфрақұрылымын дамыту
ЖСҚ-сын әзiрлеу
Уәкілетті
органның
бұйрығы
ТСМ
2007 жылғы
наурыз-
шілде
9
Алматы және Ақмола
облыстарында туристiк
орталықтарды жобалауға
және салуға конкурс
өткізу
Уәкілетті
органдардың
бұйрықтары
ТСМ, "Бура-
бай" МҰТП,
ПІБ, Алматы
және Ақмола
облыстарының
әкімдері
2007 жылғы
қараша
10
Туристiк орталықтарды
дамыту бойынша
инвесторлармен
келiсiм-шарт жасасу
Уәкілетті
органдардың
бұйрықтары
ТСМ, "Бура-
бай" МҰТП
2007 жылғы
желтоқсан
11
Алматы - Қапшағай,
Астана - Көкшетау
трассасы бойындағы
спутник қалаларды
дамыту жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ (жинақ-
тау), Алматы
және Ақмола
облыстары-
ның, Астана,
Алматы қала-
ларының
әкімдері,
ККМ, ЭМРМ
2007 жылғы
сәуір
12
Жер учаскелерiн бөлу,
Бас жобаны әзiрлеу мен
келiсу және G 4 City
жобасы бойынша спутник
қалалардың инфрақұрылы-
мын қаржыландыру
(кәрiз, су құбыры, газ
құбыры, электрмен
жабдықтау, топогеоде-
зиялық және инженерлiк-
геологиялық iзденiстер)
жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ИСМ (жинақ-
тау), Алматы
облысының
әкімі, ЭМРМ,
ЭБЖМ
2007 жылғы
наурыз
13
Астана, Алматы қала-
ларын тиiстi туристiк
орталықтармен байла-
ныстыратын республика-
лық маңызы бар автожол-
дардың ТЭН-iн және ЖСҚ-нi әзiрлеу, темiр жолды, және автовокзал-
дар салу, жүрдек пойыздарды ұйымдастыру
Уәкілетті
органның
бұйрығы
ККМ, Ақмола,
Алматы об-
лыстарының,
Астана,
Алматы қала-
ларының
әкімдері

Об утверждении Плана мероприятий по развитию туристских центров в Щучинско-Боровской курортной зоне Акмолинской области, на побережье Капшагайского водохранилища Алматинской области и зоны отдыха Кендерли в Мангистауской области
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 марта 2007 года N 53-р
В целях обеспечения развития туристских центров в Щучинско-Боровской курортной зоне Акмолинской области, на побережье Капшагайского водохранилища Алматинской области и зоны отдыха Кендерли в Мангистауской области:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию туристских центров в Щучинско-Боровской курортной зоне Акмолинской области, на побережье Капшагайского водохранилища Алматинской области и зоны отдыха Кендерли в Мангистауской области (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) ежемесячно представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан и Управлению делами Президента Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежеквартально.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 53-р
План мероприятий
по развитию туристских центров в Щучинско-Боровской
курортной зоне Акмолинской области, на побережье
Капшагайского водохранилища Алматинской области и
зоны отдыха Кендерли в Мангистауской области
N
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Предоставление
земельного участка
для создания
туристского центра
на территории
г. Капшагай
Алматинской области
Решение
акима
Аким
г. Капшагай
Алматинской
области
Март
2007 г.
2.
Разработка и
утверждение
генеральных планов
развития туристских
центров на террито-
рии г. Капшагай
Алматинской области
и Щучинско-Боровской
курортной зоне
Акмолинской области
Приказы
уполномо-
ченных
органов
МТС, МСХ,
УДП, МООС,
акимы
Алматинской и
Акмолинской
областей
Июнь
2007 г.
3.
Разработка и
утверждение
Генерального плана
развития инфраструк-
туры туризма ГНПП
"Бурабай"
Утвержде-
ние
уполномо-
ченным
органом
УДП, МСХ
Июнь
2007 г.
4.
Корректировка ТЭО
развития инфраструк-
туры туризма на
территории ГНПП
"Алтын-Эмель" в
Алматинской области
Утвержде-
ние
уполномо-
ченным
органом
МСХ, МООС
Сентябрь
2007 г.
5.
Разработка плана
мероприятий развития
зоны отдыха Кендерли
в Мангистауской
области
Решение
акима
Аким
Мангистауской
области,
АО НК
"КазМунайГаз",
АО НК
"Мангистау-
МунайГаз"
Июнь
2007 г.
6.
Разработка приказов
"Об утверждении
перечня и форм
документов,
подтверждающих
соответствие
организатора
игорного бизнеса
квалификационным
требованиям", "Об
утверждении Правил
ведения реестра
лицензий на право
занятия деятельно-
стью в сфере
игорного бизнеса"
Приказ
уполномо-
ченного
органа
МТС
Март
2007 г.
7.
Предоставление
льгот и преференций
в соответствии с
Законом Республики
Казахстан "Об
инвестициях"
инвесторам,
задействованным в
проектировании и
строительстве
городов-спутников
по направлениям
Алматы - Капшагай,
Астана - Щучинск
Предло-
жения в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МФ, АЗР,
акимы
Акмолинской,
Алматинской
областей,
г.г. Астаны,
Алматы
Декабрь
2007 г.
8.
Разработка ПСД
развития инфраструк-
туры туризма в
Алматинской и
Акмолинской областях
Приказ
уполномо-
ченного
органа
МТС
Март -
июль
2007 г.
9.
Проведение конкурса
на проектирование и
строительство
туристских центров
в Алматинской,
Акмолинской областях
Приказы
уполномо-
ченных
органов
МТС, ГНПП
"Бурабай",
УДП,
акимы
Алматинской,
Акмолинской
областей
Ноябрь
2007 г.
10.
Заключение контрак-
тов с инвесторами
по развитию
туристских центров
Приказы
уполномо-
ченных
органов
МТС, ГНПП
"Бурабай"
Декабрь
2007 г.
11.
Внесение предложений
по развитию
городов-спутников
вдоль трассы
Алматы - Капшагай,
Астана - Кокшетау
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
Акимы
Алматинской и
Акмолинской
областей,
г.г. Астана,
Алматы,
МТК, МЭМР
Апрель
2007 г.
12.
Внесение предложений
по выделению
земельных участков,
разработке и
согласованию
Генерального плана,
и финансирования
инфраструктуры
городов-спутников
по проекту G 4 City
(канализация, водо-
провод, газопровод,
электроснабжение,
топогеодезические и
инженерно-геологи-
ческие изыскания)
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
Аким Алматинской
области,
МЭМР, МЭБП
Март
2007 г.
13.
Разработка ТЭО и
ПСД, строительство
автодорог республи-
канского значения,
связывающих города
Астану, Алматы с
соответствующими
туристскими центрами,
железнодорожных и
авто-вокзалов,
организация
скоростных поездов
Приказ
уполно-
моченного
органа
МТК,
акимы
Акмолинской,
Алматинской
областей,
г.г. Алматы,
Астана

2007-2010
ж.ж
14
СIМ 2002 жылғы 24
желтоқсандағы N 08-1/77
бұйрығымен, IIМ 2002
жылғы 27 желтоқсандағы
N 806 бұйрығымен
бекiтiлген Қазақстан
Республикасының виза-
ларын беру тәртiбi
туралы нұсқаулығына
өзгерiстер енгiзу
Бірлескен
бұйрық
СІМ, ІІМ
Тұрақты
15
Щучинск-Бурабай курорт-
тық аймағында орналас-
қан туберкулезге қарсы
республикалық медицина-
лық мекеменi көшiру
мәселесi жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ДСМ (жинақ-
тау), ПІБ,
Ақмола облы-
сының әкімі
2007 жылғы
сәуір
16
Құрылып жатқан туристiк
орталықтардың аумақта-
рында туристiк қызмет-
тен қоршаған ортаға
болатын керi әсердi
болдырмау жөнiнде
тетiктi әзiрлеу
Техникалық
құжаттаманы
әзірлеудің
әрбір ке-
зеңіндегі
экологиялық
сараптама
қорытындысы
Қоршаған-
ортамині,
ТСМ, ПІБ,
АШМ, Ақмола
облысының
әкімі
2007 жылғы
қараша
17
Жаңа пайдалануға
берiлетiн туристiк
орталықтар объектiлер-
iн ескере отырып,
облыстардың электр
желiлерiн дамыту
жоспарын әзiрлеу және
ЭMPM-мен келiсу
Әкімдердің
шешімдері
Алматы,
Ақмола және
Маңғыстау
облыстарының
әкімдері,
ЭМРМ
2007 жылғы
желтоқсан
18
Астана - Бурабай
автотрассасының
жолбойы ceрвис
объектiлерiн салу
Пайдалануға
беру
"Сарыарқа"
ӘКК ҰК АҚ,
Ақмола облы-
сының әкімі
2007-2008
ж.ж
19
Щучинск - Бурабай
курорттық аймағында
қоқысты қайта өңдейтiн
зауыт салу
Пайдалануға
беру
"Сарыарқа"
ӘКК ҰК АҚ,
Ақмола облы-
сының әкімі
2008 ж.
Ескертпе :
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия сауда және министрлiгi
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
СIМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
IIМ - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi
ПIБ - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
ТЭН - техникалық-экономикалық негiздеме
ЖСҚ - жобалау-сметалық құжаттама
МҰТП - Мемлекеттiк ұлттық табиғи парк
"ҚазМұнайГаз" ҰК АК - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы
"МаңғыстауМұнайГаз" ҰК АҚ - "МаңғыстауМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы
"Сарыарқа" ӘКК ҰК АҚ - "Сарыарқа" Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорация ұлттық компаниясы" Акционерлiк қоғамы

2007-2010
г.г.
14.
Внесение изменений
в Инструкцию о
порядке выдачи виз
Республики Казахстан,
утвержденную приказом
МИД от 24 декабря
2002 года N 08-1/77,
приказом МВД от 27
декабря 2002 года
N 806
Совместный
приказ
МИД, МВД
Постоянно
15.
Внесение предложений
по вопросу
передислокации
республиканских
противотуберкулезных
медицинских
учреждений,
находящихся в
Щучинско-Боровской
курортной зоне
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЗ (созыв),
УДП, аким
Акмолинской
области
Апрель
2007 г.
16.
Разработка механизма
по недопущению
негативного
воздействия на
окружающую среду от
туристской
деятельности на
территориях
создаваемых
туристских центров
Заключение
экологи-
ческой
экспертизы
на каждом
этапе
разработки
техни-
ческой
докумен-
тации
МООС, МТС,
УДП, МСХ,
акимы
Акмолинской,
Алматинской и
Мангистауской
областей
Ноябрь
2007 г.
17.
Разработка и
согласование с МЭМР
плана развития
электрических сетей
областей с учетом
вновь вводимых
объектов туристских
центров
Решения
акимов
Акимы
Алматинской,
Акмолинской и
Мангистауской
областей,
МЭМР
Декабрь
2007 г.
18.
Строительство
объектов придорожного
сервиса автотрассы
Астана - Боровое
Ввод в
эксплу-
атацию
АО НК "СПК
"Сарыарка",
аким
Акмолинской
области
2007-2008
г.г.
19.
Строительство
мусороперерабатываю-
щего завода в
Щучинско-Боровской
курортной зоне
Ввод в
эксплу-
атацию
АО НК "СПК
"Сарыарка",
аким
Акмолинской
области
2008 г.
Примечание :
МЭБП  - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МТС   - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МТК   - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭМР  - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МООС  - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МФ    - Министерство финансов Республики Казахстан
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД   - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АЗР   - Агентство по управлению земельными ресурсами Республики
Казахстан
УДП   - Управление делами Президента Республики Казахстан
ТЭО   - технико-экономическое обоснование
ПСД   - проектно-сметная документация
ГНПП  - Государственный национальный природный парк
АО НК "КазМунайГаз"       - акционерное общество "Национальная
компания "КазМунайГаз"
АО НК "МангистауМунайГаз" - акционерное общество "Национальная
компания "МангистауМунайГаз"
АО НК "СПК "Сарыарка"     - акционерное общество "Национальная
компания "Социально-предпринимательская
корпорация "Сарыарка"