"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттің экономика саласындағы мүдделерін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 тамыздағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 27 қыркүйектегі N 274-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттің экономика саласындағы мүдделерін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 тамыздағы  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілерді әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 27 қыркүйектегі
N 274-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
мемлекеттің экономика саласындағы мүдделерін қамтамасыз ету
мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 тамыздағы
Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/
с
N
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орын-
дауға
жауапты
мемле-
кеттік
орган
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Ұлттық холдингтердің
және (немесе) ұлттық
компаниялардың не
олардың аффилиирленген
тұлғаларының, сондай-ақ
мемлекет қатысатын
өзге де заңды
тұлғалардың жарғылық
капиталдарына берілген
және (немесе) олардың
меншігінде тұрған
стратегиялық
объектілердің және
мемлекетпен
аффилиирленбеген заңды
тұлғалардың, сондай-ақ
жеке тұлғалардың
меншігінде тұрған
стратегиялық
объектілердің
тізбелерін бекіту
туралы
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
ИСМ,
Қаржы-
мині,
ККМ,
ЭМРМ,
БҒМ,
АБА,
ТМРА
2007
жылғы
қыркүйек
2
Стратегиялық
объектілерге үшінші
тұлғалардың
құқықтарымен ауыртпалық
салу және оларды
иеліктен шығару
ережесін бекіту туралы
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
ЭБЖМ
2007
жылғы
қыркүйек
3
Стратегиялық объектіні
сатып алудың басым
құқығын пайдалану
ережесін бекіту туралы
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
ЭБЖМ
2007
жылғы
қыркүйек
4
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің жанынан
стратегиялық объектілер
жөнінде комиссия құру
туралы
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
ЭБЖМ
2007
жылғы
қыркүйек
Ескертпе:  аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 7 августа 2007 года "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения интересов государства в сфере экономики"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 сентября 2007 года N 274-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 7 августа 2007 года "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения интересов государства в сфере экономики" (далее - перечень).
2. Центральным исполнительным органам разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан соответствующие нормативные правовые акты согласно перечню.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 сентября 2007 года N 274-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 7 августа 2007 года "О внесении изменения и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам обеспечения интересов государства в сфере экономики"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответст-
венный за
исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении перечней
стратегических объектов,
переданных в уставный
капитал и (или),
находящихся в
собственности
национальных холдингов и
(или) национальных
компаний либо их
аффилированных лиц, а
также иных юридических лиц
с участием государства и
стратегических объектов,
находящихся в
собственности юридических
лиц, не аффилиированных с
государством, а также
физических лиц
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МИТ, МФ,
МТК, МЭМР,
МОН, АИС,
АРЕМ
Сентябрь
2007 года
2.
Об утверждении Правил
обременения стратегических
объектов правами третьих
лиц и их отчуждения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Сентябрь
2007 года
3.
Об утверждении Правил
использования
приоритетного права
покупки стратегического
объекта
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Сентябрь
2007 года
4.
О создании комиссии по
стратегическим объектам
при Правительстве
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Сентябрь
2007 года
Примечание:  расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий