"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 27 қыркүйектегі N 277-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) "Экспорттық бақылау мақсаттары үшін сыртқы экономикалық мәмілелер есебінің ережелері мен нысанын бекіту туралы" ведомстволық нормативтік құқықтық актіні әзірлесін және қабылдасын.
3. Мемлекеттік органдар бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілерді»"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтірсін және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 27 қыркүйектегі
N 277-ө өкімімен
бекітілген
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Атауы
Актінің
нысаны
Орындалуы-
на жауапты
мемлекет-
тік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Экспорттық бақылау-
ға жататын өнімнің
экспорты мен импор-
тын лицензиялау
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
2.
Импорттаушылардың
(түпкі пайдалану-
шылардың) кепілдік
міндеттемелерін
ресімдеу және олар-
дың орындалуын
тексеру ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
3.
Экспорттық бақылау-
ға жататын өнімнің
транзитіне рұқсат
беру ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
4.
Экспорттық бақылау-
ға жататын өнімді
Қазақстан Республи-
касының кеден
аумағынан тыс жерде
өңдеуге рұқсат беру
ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
5.
Сыртқы экономика-
лық қызметке қаты-
сушылардың (өтініш
берушілердің) фир-
маішілік экспорттық
бақылау жүйесіне
қойылатын білікті-
лік талаптарын
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
6.
Экспорттық бақылау-
ға жататын өнімнің
номенклатурасын
(тізімін) бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы
қыркүйек
Ескертпе:  әріптік аббревиатураның толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об экспортном контроле"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 сентября 2007 года N 277-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) разработать и принять ведомственный нормативный правовой акт "Об утверждении Правил и формы учета внешнеэкономических сделок для целей экспортного контроля".
3. Государственным органам привести ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об экспортном контроле" и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 сентября 2007 года N 277-p
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан "Об экспортном контроле"
N
п/п
Наименование
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
лицензирования
экспорта и импорта
продукции, подлежащей
экспортному контролю
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
2.
Об утверждении Правил
оформления гарантийных
обязательств импорте-
ров (конечных пользо-
вателей) и проверок
их исполнения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
3.
Об утверждении Правил
выдачи разрешения на
транзит продукции,
подлежащей экспортному
контролю
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
4.
Об утверждении Правил
выдачи разрешения на переработку продукции,
подлежащей экспортному
контролю, вне
таможенной территории
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
5.
Об утверждении
квалификационных
требований к
внутрифирменным
системам экспортного
контроля участников
внешнеэкономической
деятельности
(заявителей)
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
6.
Об утверждении
номенклатуры (списка)
продукции, подлежащей
экспортному контролю
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2007 года
Примечание:  расшифровка буквенной аббревиатуры:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан