Түркия Республикасының Президенті А.Гүлдің Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 375-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Түркия Республикасы арасындағы екі жақты ынтымақтастықты нығайту, 2007 жылғы 13-15 желтоқсанда Түркия Республикасының Президенті А. Гүлдің Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
қосымшаға сәйкес Түркия Республикасы делегациясының мүшелеріне "1+1+10" форматы бойынша қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
сапарды өткізуге жұмсалатын шығыстарды қаржыландыруды 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркия Республикасының делегациясы мүшелерінің Астана және Алматы қалаларының әуежайларындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Түркия Республикасының Президенті А. Гүлдің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми түскі ас уақытында концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
6. Астана және Алматы қалаларының әкімдері Түркия Республикасының делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, баратын орындарында бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении государственного визита Президента Турецкой Республики А. Гюля в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года N 375-p
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Турецкой Республикой, обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению государственного визита Президента Турецкой Республики А. Гюля (далее - визит) в Республику Казахстан 13-15 декабря 2007 года:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по обслуживанию членов делегации Турецкой Республики по формату "1+1+10" согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов делегации Турецкой Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Турецкой Республики А. Гюля над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организовать концертную программу во время официального обеда от имени Президента Республики Казахстан.
6. Акиматам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Турецкой Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, сопровождение в местах посещения, а также организацию культурной программы.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Түркия Республикасының делегациясын қарсы алуға/шығарып салуға қатыссын.
8. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 желтоқсандағы
N 375-ө өкіміне
қосымша
Түркия Республикасы делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Түркия Республикасы делегациясының мүшелерін Астана қаласындағы "Риксос Президент-отель Астана" қонақ үйіне және Алматы қаласындағы "Интерконтиненталь" қонақ үйіне "1+1+10" форматы бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласындағы "Риксос Президент-отель Астана" және Алматы қаласындағы "Интерконтиненталь" қонақ үйіне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапар бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, түскі асқа шақырулар) дайындау.
4. Түркия Республикасы делегациясының басшысы, жұбайы мен мүшелері үшін сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Түрік делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Іс-шаралар өткізілетін жерлерді гүлмен безендіру.
7. Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың атынан Түркия Республикасының Президенті А. Гүлдің құрметіне ресми түскі ас ұйымдастыру.
8. Делегация мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие во встрече/проводах делегации Турецкой Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 декабря 2007 года N 375-р
Организационные меры по обслуживанию членов
делегации Турецкой Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов делегации Турецкой Республики по формату "1+1+10" в городе Астане в гостинице "Риксос Президент-Отель Астана" и городе Алматы в гостинице "Интерконтиненталь".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в городе Астане в гостинице "Риксос Президент-Отель Астана" и городе Алматы в гостинице "Интерконтиненталь".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программки визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на обед).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы, его супруги и членов делегации Турецкой Республики.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах турецкой делегации.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Организация официального обеда от имени Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева в честь Президента Турецкой Республики А. Гюля.
8. Медицинское обслуживание членов делегации и сопровождающих лиц.