Астана қаласында "Жаңа университет" ғылыми-білім беру кешенін құру жөніндегі желілік кестені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 400-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 1 қыркүйектегі N 123-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2010.09.01 N 123-ө Өкімімен.
"Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319  қаулысын орындау үшін:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында "Жаңа университет" ғылыми-білім беру кешенін құру жөніндегі желілік кесте (бұдан әрі - кесте) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен мүдделі ұйымдар кестені тиісінше және уақтылы орындауды қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 400-ө өкімімен
бекітілген
Астана қаласында "Жаңа университет" ғылыми-білім беру кешенін құру жобасының желілік кестесі
Р/с
N
Іс-шаралар және іске
асыру кезеңдері
Жауапты
орындаушылар
Орындалу
мерзімдері
Ескертпе
1
2
3
4
5
1. Ұйымдастырушылық іс-шаралар
1.
1. Ғылыми-білім беру кеше-
нін салу бойынша тапсырыс
берушінің функциясын және
оның дирекциясының функ-
циясын жүзеге асыратын,
жарғылық капиталына мемле-
кет қатысатын акционерлік
қоғам құру (бұдан әрі -
тапсырыс беруші, акционер-
лік қоғам)
Астана
қаласының
әкімдігі
2008 жылғы
қаңтар-
ақпан
2. Университетті құру және
оның жұмыс істеу идеоло-
гиясын қарай отырып,
семинар өткізу
БҒМ, Астана
қаласының
әкімдігі,
акционерлік
қоғам
2008 жылғы
наурыз
2. Құрылысты бастауға арналған дайындық іс-шаралары
2.
1. Заңнамада белгіленген
тәртіппен жаңа универси-
тетті салу үшін жер
учаскелерін алып қою
жөніндегі іс-шаралар
Астана
қаласының
әкімдігі,
акционерлік
қоғам,
мердігер
2007 жылғы
IV тоқсан -
2008 жылғы
I тоқсан
2. Техникалық шарттарды
қамтамасыз ету үшін
мердігердің жүктеме ұсынуы
Астана
қаласының
әкімдігі,
мердігер
2007 жылғы
IV тоқсан
3. Техникалық шарттарды
беру
Астана
қаласының
әкімдігі,
мердігер
2007 жылғы
IV тоқсан
3. Бірінші кезектегі құрылыс бойынша жобалау-іздестіру
жұмыстары (1, 2-кезеңдер)
3.
1. Мемлекеттік сатып алу
туралы заңнамаға сәйкес
жобалаушыны айқындау
Акционерлік
қоғам
2007 жылғы
IV тоқсан
Акционер-
лік қоғам-
ның 1-ші
кезектегі
құрылыстың
жобалау-
сметалық
құжаттама-
сын ұсынуы
бойынша

Об утверждении сетевого графика по созданию научно-образовательного комплекса "Новый университет" в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 400-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 123-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 01.09.2010 № 123-р.
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы":
1. Утвердить прилагаемый сетевой график по созданию научно-образовательного комплекса "Новый университет" в городе Астане (далее - график).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и заинтересованным организациям обеспечить надлежащее и своевременное исполнение графика.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 400-р
Сетевой график по созданию научно-образовательного комплекса
"Новый университет" в городе Астане
N
п/п
Мероприятия и этапы реализации
Ответственные
исполнители
Срок исполнения
Примечание
1
2
3
4
5
1. Организационные мероприятия
1.
1. Создание акционерного
общества с участием
государства в уставном
капитале, осуществляющего
функции заказчика по
строительству и функции
дирекции научно-
образовательного комплекса
(далее - заказчик,
акционерное общество)
Акимат
г. Астаны
Январь-февраль 2008 года
2. Проведение семинара с
рассмотрением идеологии
создания и
функционирования
университета
МОН, акимат
г. Астаны,
акционерное
общество
Март 2008 года
2. Подготовительные мероприятия для начала строительства
2.
1. Мероприятия по изъятию
в установленном
законодательством порядке
земельных участков для
строительства нового
университета
Акимат
г. Астаны,
акционерное
общество,
подрядчик
IV квартал
2007 года - I квартал 2008 года
2. Предоставление
подрядчиком нагрузок для
получения технических
условий
Акимат
г. Астаны,
подрядчик
IV квартал 2007 года
3. Выдача технических
условий
Акимат
г. Астаны,
подрядчик
IV квартал 2007 года
3. Проектно-изыскательские работы по строительству первой очереди
(1-ый, 2-ой этапы)
3.
1. Определение
проектировщика в
соответствии с
законодательством о
государственных закупках
Акционерное
общество
IV квартал 2007 года
По пред-
ставлению акционер-
ным обществом проектно-
сметной
документа-
ции 1-ой
очереди
строитель-
ства

2. Бірінші кезектегі
құрылысты және құрылыс
жүргізудің бас жоспарының
нобайлық жобасын әзірлеу
Астана
қаласының
әкімдігі,
жобалаушы
2007 жылғы
IV тоқсан
3. Бірінші кезектегі құры-
лысты және құрылыс жүргі-
зудің бас жоспарының
нобайлық жобасын Қала
құрылысы кеңесінде бекіту
Астана
қаласының
әкімдігі
2007 жылғы
IV тоқсан
4. Геодезиялық және
инженерлік-геологиялық
іздестірулер
Астана
қаласының
әкімдігі,
жобалаушы
2007 жылғы
IV тоқсан
5. Бірінші кезектегі
құрылыстың жұмыс жобасын
әзірлеу
Астана
қаласының
әкімдігі,
жобалаушы
2007 жылғы
IV тоқсан -
2008 жылғы
қаңтар
6. Жұмыс жобасын тапсырыс
берушімен келісу
Астана
қаласының
әкімдігі,
жобалаушы
2007 жылғы
IV тоқсан -
2008 жылғы
I тоқсан
7. Бірінші кезектегі
құрылыстың жұмыс жобасын
мемлекеттік сараптамадан
өткізу
Астана
қаласының
әкімдігі,
жобалаушы
2008 жылғы
ақпан -
наурыз
8. ҚР ИСМ-нің Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шар-
уашылық істері комитетінің
жұмыс жобасын (кезең-ке-
зеңмен: нөлдік цикл, ғима-
рат және құрылыс қаңқасы,
жалпы сараптама) бекітуі
ҚР ИСМ,
жобалаушы
2008 жылғы
наурыз -
сәуір
4. Университеттің бірінші кезегін салу (1, 2-кезеңдер)
4.
4.1. Мемлекеттік сатып алу
туралы заңнамаға сәйкес
құрылыс мердігерін
айқындау
Акционерлік
қоғам
Белгіленген
тәртіппен
жобалау-
сметалық
құжаттаманы
бекіткеннен
кейін
4.2. Жұмыстардың атауы:
1) Қазу және көму жұмыста-
ры
2) Қадалар қағу
3) Нөлдік цикл
4) Бетондық жұмыстар
5) Оқшаулау жұмыстары
6) Қасбеттік жұмыстар
7) Әрлеу жұмыстары
8) Механика жөніндегі
жұмыстар
9) Электр жөніндегі
жұмыстар
10) Лифтілер орнату және
жөндеу
11) Аббаттандыру
жөніндегі сыртқы жұмыстар
12) Тапсырыс берушінің
объектіні қабылдауы
Астана
қаласының
әкімдігі,
мердігер
2008 жылғы
наурыз -
2008 жылғы
тамыз
Қаржыландырудың 1-кезеңі
ҚР БҒМ,
Астана
қаласының
әкімдігі,
акционерлік
қоғам,
мердігер
2008 жылғы қыркүйек
Қаржыландырудың 2-кезеңі
ҚР БҒМ,
Астана
қаласының
әкімдігі,
акционерлік
қоғам,
мердігер
2009 жылғы қыркүйек
5. Бірінші кезекті материалдық-техникалық жарақтандыру
(1, 2-кезеңдер)
5.
1. Материалдық-техникалық
жарақтандыруға және
зертханалық жабдыққа
арналған техникалық
тапсырманы әзірлеу
Акционерлік
қоғам,
ҚР БҒМ
2007 жылғы
IV тоқсан
2. Қажетті жабдықтарды
сатып алу:
1-кезең
2-кезең
Акционерлік
қоғам,
мердігер
2008 жылғы
мамыр
2009 жылғы
мамыр
3. Жабдықтарды орнату:
1-кезең
2-кезең
Акционерлік
қоғам,
мердігер
2008 жылғы
тамыз
2009 жылғы
тамыз
4. Жабдықтарды тестілеу
және сертификаттау:
1-кезең
2-кезең
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ,
мердігер
2008 жылғы
тамыз
2009 жылғы
тамыз
5. Тапсырыс берушінің
бекітуі және қабылдауы:
1-кезең
2-кезең
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ,
мердігер
2008 жылғы
тамыз
2009 жылғы
қыркүйек
6. Оқу-әдістемелік және кадрлық қамтамасыз ету
6
1. Шетелдік әріптестермен
кадрларды бірлесіп даярлау
және оқытушылар алмасу
жөнінде шарттар жасасу
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы қаңтар
1, 2, 3, 4,
5-тармақ-
тар акцио-
нерлік қо-
ғам қара-
жатының
есебінен

2. Разработка эскизного
проекта первой очереди
строительства и
генерального плана
застройки
Акимат
г. Астаны,
проектировщик
IV квартал 2007 года
3. Утверждение Градсоветом
эскизного проекта первой
очереди строительства и
генерального плана
застройки
Акимат
г. Астаны
IV квартал 2007 года
4. Геодезические и
инженерно-геологические
изыскания
Акимат
г. Астаны,
проектировщик
IV квартал 2007 года
5. Разработка рабочего
проекта первой очереди
строительства
Акимат
г. Астаны,
проектировщик
IV квартал 2007 года -
январь 2008
года
6. Согласование рабочего
проекта с заказчиком
Акимат
г. Астаны,
проектировщик
IV квартал
2007 года -
I квартал
2008 года
7. Проведение
государственной
экспертизы рабочего
проекта первой очереди
строительства
Акимат
г. Астаны,
проектировщик
Февраль-март
2008 года
8. Утверждение Комитетом
по делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства МИТ РК рабочего
проекта (поэтапно: нулевой
цикл, каркас зданий и сооружений, общая экспертиза)
МИТ РК,
проектировщик
Март-апрель
2008 года
4. Строительство первой очереди университета (1-ый, 2-ой этапы)
4.
4.1. Определение
подрядчика строительства
в соответствии с
законодательством о
государственных закупках
Акционерное
общество
После утверждения
проектно-
сметной
документации в
установленном
порядке
4.2. Наименование работ:
1) Работы по рытью и
засыпке
2) Забивка свай
3) Нулевой цикл
4) Бетонные работы
5) Изоляционные работы
6) Фасадные работы
7) Отделочные работы
8) Работы по механике
9) Работы по электрике
10) Установка и наладка
лифтов
11) Наружные работы по
благоустройству
12) Приемка объекта
заказчиком
Акимат г.
Астаны,
Подрядчик
Март 2008
года - август
2008 года
1-ый этап финансирования
МОН РК,
акимат
г. Астаны,
акционерное
общество,
подрядчик
Сентябрь
2008 года
2-ой этап финансирования
МОН РК,
акимат
г. Астаны,
акционерное
общество,
подрядчик
Сентябрь
2009 года
5. Материально-техническое оснащение первой очереди
(1-ый этап, 2-ой этапы)
5.
1. Разработка технического
задания на материально-
техническое оснащение и
лабораторное оборудование
Акционерное
общество,
МОН РК
IV квартал
2007 года
2. Закуп необходимого
оборудования:
1 этап
2 этап
Акционерное
общество,
подрядчик
Май 2008 года
Май 2009 года
3. Установка оборудования:
1 этап
2 этап
Акционерное
общество,
подрядчик
Август 2008
года
Август 2009 года
4. Тестирование и
сертификация оборудования:
1 этап
2 этап
Акционерное
общество, МОН РК,
подрядчик
Август 2008
года
Август 2009 года
5. Утверждение и приемка
заказчиком:
1 этап
2 этап
Акционерное
общество, МОН РК,
подрядчик
Август 2008
года
Сентябрь 2009
года
6. Учебно-методическое и кадровое обеспечение
6
1. Заключение договоров с  зарубежными партнерами по совместной подготовке
кадров и обмену
преподавателями
Акционерное
общество, МОН РК
Январь
2008 года
Пункты 1,
2, 3, 4,
5 за счет
средств
акционер-
ного
общества

2. Жасалған шарттар шеңбе-
рінде "Жаңа университет"
ғылыми-білім беру кешені
үшін оқытушылардың шетелде
біліктілігін арттыру және
қайта даярлау
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қаңтар -
үнемі
3. Жасалған шарттар шеңбе-
рінде "Жаңа университет"
ғылыми-білім беру кешені-
не визитинг-профессорлар
шақыру
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қыркүйек -
үнемі
4. Жасалған шарттар шеңбе-
рінде бакалавриат пен
магистратураның білім беру
бағдарламаларын (мамандық-
тар мен оқу бағдарламала-
рының стандарттарын)
әзірлеу
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қаңтар -
сәуір
5. Университетті кадрлық
қамтамасыз ету мәселесін
пысықтау
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қаңтар -
тамыз
6. Ғылыми-білім беру
кешенінде окыту бойынша
2008/2009 оқу жылына
арналған мемлекеттік білім
тапсырысын орналастыру
жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚР БҒМ
2008 жылғы
сәуір
6-тармақ
іске асыру
процесінде
қосымша
нақтылана-
тын болады
7.
Университеттің екінші
кезегін салу жөніндегі жо-
балау-іздестіру жұмыстары
Мердігер
2008 жылғы
қаңтар -
шілде
9, 10, 13,
14, 17,
18-тармақ-
тар акцио-
нерлік
қоғам
қаражаты-
ның
есебінен
8.
Университеттің екінші
кезегін салу
Мердігер
2008 жылғы
қыркүйек -
2009 жылғы
тамыз
9.
Материалдық-техникалық
жарақтандыру
Мердігер, акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қараша -
2009 жылғы
тамыз
10.
Оқу-әдістемелік және
кадрлық қамтамасыз ету
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2009 жылғы
қаңтар - тамыз
11.
Университеттің үшінші ке-
зегін салу жөніндегі жоба-
лау-іздестіру жұмыстары
мердігер
2009 жылғы
қаңтар - мамыр
12.
Университеттің үшінші
кезегін салу
мердігер
2009 жылғы
қыркүйек -
2010 жылғы
тамыз
13.
Материалдық-техникалық
жарақтандыру
Мердігер,
акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2009 жылғы
қараша -
2010 жылғы
тамыз
14.
Оқу-әдістемелік және кадрлық қамтамасыз ету
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2010 жылғы
қаңтар -
тамыз
15.
Университеттің төртінші
кезегін салу жөніндегі жо-
балау-іздестіру жұмыстары
Мердігер
2010 жылғы
қаңтар -
мамыр
16.
Университеттің төртінші
кезегін салу
Мердігер
2010 жылғы
қыркүйек -
2011 жылғы
тамыз
17.
Материалдық-техникалық
жарақтандыру
Мердігер, акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2010 жылғы
қараша -
2011 жылғы
тамыз
18.
Оку-әдістемелік және
кадрлық қамтамасыз ету
Акционерлік
қоғам, ҚР
БҒМ
2008 жылғы
қаңтар -
2011 жылғы
тамыз
Ескертпе :
Желілік кестені іске асыру үшін қажетті қаражат қолданыстағы бюджет заңнамасы шеңберінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде айқындалады және нақтыланады.
ҚР БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ҚР ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі

2. Повышение квалификации
и переподготовка
преподавателей за рубежом
для научно-
образовательного
комплекса "Новый
университет" в рамках
заключенных договоров
Акционерное
общество, МОН РК
Январь
2008 года - постоянно
3. Приглашение визитинг-
профессоров для научно-
образовательного комплекса
"Новый университет" в рамках заключенных договоров
Акционерное
общество, МОН РК
Сентябрь
2008 года -
постоянно
4. Разработка
образовательных программ (стандартов специальностей
и учебных программ)
бакалавриата и
магистратуры в рамках
заключенных договоров
Акционерное
общество, МОН РК
Январь-апрель
2008 года
5. Проработка вопроса
кадрового обеспечения
университета
Акционерное
общество, МОН РК
Январь-август
2008 года
6. Внесение предложений
по размещению
государственного
образовательного заказа
на 2008/2009 учебный год
по обучению в научно-
образовательном комплексе
МОН РК
Апрель
2008 года
пункт 6 в
процессе
реализации
дополни-
тельно
будет
уточнен
7.
Проектно-изыскательские
работы по строительству
второй очереди
университета
Подрядчик
Январь-июль
2008 года
Пункты 9,
10, 13, 14, 17, 18 за счет
средств
акционер-
ного
общества
8.
Строительство второй
очереди университета
Подрядчик
Сентябрь 2008
года - август
2009 года
9.
Материально-техническое оснащение
Подрядчик, акционерное общество, МОН РК
Ноябрь 2008
года - август
2009 года
10.
Учебно-методическое и
кадровое обеспечение
Акционерное
общество,
МОН РК
Январь-август 2009 года
11.
Проектно-изыскательские
работы по строительству
третьей очереди
университета
подрядчик
Январь-май 2009 года
12.
Строительство третьей
очереди университета
подрядчик
Сентябрь 2009
года - август
2010 года
13.
Материально-техническое оснащение
Подрядчик,
акционерное
общество,
МОН РК
Ноябрь 2008
года - август
2009 года
14.
Учебно-методическое и
кадровое обеспечение
акционерное
общество,
МОН РК
Январь-август
2010 года
15.
Проектно-изыскательские
работы по строительству
четвертой очереди
университета
Подрядчик
Январь-май 2010 года
16.
Строительство четвертой
очереди университета
Подрядчик
Сентябрь 2010
года - август
2011 года
17.
Материально-техническое
оснащение
Подрядчик,
акционерное
общество,
МОН РК
Ноябрь 2010
года - август
2011 года
18.
Учебно-методическое и
кадровое обеспечение
Акционерное
общество,
МОН РК
Январь 2008
года - август
2011 года
Примечания:
Средства, необходимые для реализации Сетевого графика, будут определяться и уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год в рамках действующего бюджетного законодательства.
МОН РК - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИТ РК - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан