Қазақстандық ұйымдардың халықаралық стандарттарға жедел көшуі жөніндегі 2008 - 2009 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Минисрінің 2008 жылғы 23 маусымдағы N 172-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 9 наурыздағы N 43-ө Өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2010.03.09 N 43-ө Өкімімен
Қазақстан Республикасының экономикасы секторларының халықаралық стандарттарға көшуі мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстандық ұйымдардың халықаралық стандарттарға жедел көшуі жөніндегі 2008 - 2009 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары Жоспар іс-шараларының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстандық кәсіпорындардың халықаралық стандарттарға жедел көшуі жөніндегі жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 27 маусымдағы N 175-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 23 маусымдағы
N 172-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстандық ұйымдардың халықаралық стандарттарға
жедел көшуі жөніндегі 2008 - 2009 жылдарға арналған жоспар
р/с
N
Іс-шараның атауы
Аяқталу
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орын-
далу
мерзі-
мі
Болжам-
ды шы-
ғыстар
(мың.
теңге)
Қаржы-
ланды-
ру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Халықаралық стандарттарға көшу жөніндегі мемлекеттік басқаруды жетілдіру
1.
Халықаралық
стандарттар
талаптарына
сәйкес келетін
менеджмент
жүйелерін енгізу
жөніндегі өңірлік
жоспарларды іске
асыруды
жалғастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ (жи-
нақтау),
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкім-
діктері
2008
жылғы
IV
тоқсан,
2009
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
2.
Ғылыми-техноло-
гиялық даму
басымдықтары
бойынша ұжымдық
пайдаланудағы
ұлттық ғылыми
зертханаларды
әлемдік
стандарттағы
қазіргі заманғы
жабдықпен
жарақтандыру
Білім
және
ғылым
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
бұйрығы
БҒМ
2008
жылғы
IV
тоқсан
2008 жыл
2 000
000,0
Рес-
публи-
калық
бюджет
3.
Ғылыми-техноло-
гиялық даму
басымдықтары
бойынша жоғары
оқу орындары
жанындағы инже-
нерлік бейінді
ғылыми зертхана-
ларды әлемдік
стандарттағы
қазіргі заманғы
жабдықпен
жарақтандыру
Білім
және
ғылым
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
бұйрығы
БҒМ
2008
жылғы
IV
тоқсан
2008 жыл
1 000
000,0
Рес-
публи-
калық
бюджет
4.
GLР халықаралық
талаптарына
сәйкес келетін
ғылыми-зерттеу
қызметі менедж-
ментінің отандық
стандарттарын
енгізу
Білім
және
ғылым
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
бұйрығы
БҒМ
2009
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
2. Менеджмент жүйелері және өмірдің бәсекеге қаблеттілігі саласындағы нормативтік және ақпараттық қамтамасыз ету
5.
Медицина сияқты
салаларға тән
сапа мендежменті
жүйелері саласын-
да және халықара-
лық стандарттар
базасындағы
ақпараттық
технологиялар
саласында
мемлекеттік
стандарттар
қабылдау
Техника-
лық
реттеу
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
бұйрығы
ИСМ
(жинақ-
тау),
ДСМ, АБА
(келісім
бойынша)
2008
жылдың
II
жарты
жылдығы
Талап
етілмей-
ді
6.
Қазақстан
Республикасында
менеджмент
жүйелерін дамыту
тұжырымдамасын
әзірлеу
Индустрия
және
сауда
министр-
лігінің
бұйрығы
ИСМ
2008
жылғы
III
тоқсан
Талап
етілмей-
ді

Об утверждении Плана по ускоренному переходу казахстанских организаций на международные стандарты на 2008-2009 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июня 2008 года N 172-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2010 года № 43-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 09.03.2010 № 43-р.
С целью перехода секторов экономики Республики Казахстан па международные стандарты:
1. Утвердить прилагаемый План по ускоренному переходу казахстанских организаций на международные стандарты на 2008-2009 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить своевременное выполнение мероприятий Плана.
3. Признать утратившим силу  распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июня 2006 года N 175-р "Об утверждении Плана по ускоренному переходу казахстанских предприятий на международные стандарты".
Премьер-Министр                              К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июня 2008 года N 172-р
План
по ускоренному переходу казахстанских организаций на
международные стандарты на 2008-2009 годы
N
п/п
Наименова-
ние
мероприя-
тия
Форма
заверше-
ния
Ответст-
венные
исполни-
тели
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1. Совершенствование государственного управления по переходу на международные стандарты
1.
Продолжить
реализацию
региональ-
ных планов
по внедре-
нию систем
менеджмен-
та, соот-
ветствующих
требованиям
международ-
ных
стандартов
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
(созыв),
акиматы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2008 года
IV
квартал
2009 года
Не
требуются
2.
Оснастить
современным
оборудова-
нием
мирового
стандарта
националь-
ные научные
лаборатории
коллектив-
ного поль-
зования по
приоритетам
научно-
технологи-
ческого
развития
Приказ
уполномо-
ченного
органа в
области
образова-
ния и
науки
МОН
IV
квартал
2008 года
2008 год
2000000,0
Республи-
канский
бюджет
3.
Оснастить
современным
оборудова-
нием
мирового
стандарта
научные
лаборатории
инженерного
профиля при
высших
учебных
заведениях
по приори-
тетам
научно-
технологи-
ческого
развития
Приказ
уполномо-
ченного
органа в
области
образова-
ния и
науки
МОН
IV
квартал
2008 года
2008 год
1000000,0
Республи-
канский
бюджет
4.
Внедрить
отечест-
венные
стандарты
менеджмента
научно-
исследова-
тельской
деятельно-
сти, соот-
ветствующие
между-
народным
требова-
ниям GLP
Приказ уполномо-
ченного
органа в
области
образова-
ния и
науки
МОН
IV
квартал
2009 года
Не
требуются
2. Нормативное и информационное обеспечение в области
систем менеджмента и конкурентоспособности продукции
5.
Принять
государст-
венные
стандарты
в области
систем
менеджмента
качества,
характерные
для таких
отраслей,
как медици-
на и в
области
информа-
ционных
технологий
на базе
между-
народных
стандартов
Приказ
уполномо-
ченного
органа в
области
техничес-
кого
регулиро-
вания
МИТ
(созыв),
МЗ, АИС
(по
согласо-
ванию)
II
полугодие
2008 года
Не
требуются
6.
Разработка
концепции
развития
систем
менеджмента
в Республике
Казахстан
Приказ
Министер-
ства
индустрии
и
торговли
МИТ
III
квартал
2008 года
Не
требуются

3. Сапа менеджментінің нысандары мен әдістерін жетілдіру
7.
Шетелдік үлгідегі
сәйкестікті
растау саласын-
дағы құжаттарды
берген шетелдік
және халықаралық
ұйымдарды
Қазақстан
Республикасында
есепке алып
тіркеу жөніндегі
жұмысты
жалғастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
IV
тоқсан,
2009
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
8.
Менеджмент
жүйелері саласын-
да шетелдік
ұйымдармен
ақпараттық
ынтымақтастықты
жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
IV
тоқсан, 2009
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
4. Кадрлар даярлау
9.
Республикалық
бюджет комиссия-
сының қарауына
халықаралық
деңгейдегі сарапшы-аудитор-
лар атағына
мамандарды
оқыту жөнінде
ұсыныстар енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
IV
тоқсан, 2009
жылғы
IV
тоқсан
2008 жыл
-
28 800,0
2009 жыл
-
30 200,0
Рес-
публи-
калық
бюджет
10.
Стандарттауды
және сапаны
басқаруды
зерделеуді орта
және жоғары білім
беру бағдарлама-
сына енгізу
жөнінде ұсыныстар
енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ, БҒМ
2008
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
5. Сапа менеджменті саласындағы ұйымдастыру іс-шаралары және насихат
11.
Халықаралық
стандарттарға
сәйкес менеджмент
жүйелерін енгізу
мәселелері жөнін-
де баспасөзде,
wеb-сайтта,
тұрақты жария-
ланымдар мен
айдарлар, радио
мен теледидарда
сөйлейтін сөздер-
ді ұйымдастыруды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Мүдделі
мемлекет-
тік
органдар,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдік-
тері
2008
жылғы
IV
тоқсан, 2009
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмей-
ді
12.
Халықаралық
стандарттарға
сәйкес келетін
менеджмент жүйе-
лерін әзірлеу,
енгізу және
сертификаттау
мониторингін
жүзеге асыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ (жи-
нақтау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкім-
діктері
2008 -
2009
жылдар,
тоқсан
сайын
Талап
етілмей-
ді
13.
Менеджмент
жүйелері енгізілген және
сертификатталған,
экспортқа
бағдарланған
өнеркәсіптік
кәсіпорындарға
талдау жүргізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ (жи-
нақтау),
СА,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкім-
діктері
2008 -
2009
жылдар,
тоқсан
сайын
Талап
етілмей-
ді
Ескертпе:  аббревиатураларды толық жазу:
ИСМ     - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
БҒМ     - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АБА     - Қазақстан Республикасы Ақпарат және байланыс
агенттігі
ДСМ     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СА      - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
* Қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нақтыланатын болады.

3. Совершенствование форм и методов менеджмента качества
7.
Продолжить
работу по
учетной
регистрации
в Республике
Казахстан
иностранных
и междуна-
родных
организации,
выдающих
документы в
сфере
подтвержде-
ния соот-
ветствия
иностранного
образца
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2008 года
IV
квартал
2009 года
Не
требуются
8.
Проводить
информа-
ционное
сотрудни-
чество с
зарубежным
и организа-
циями в
области
систем
менеджмента
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2008
года,
IV
квартал
2009 года
Не
требуются
4. Подготовка кадров
9.
Внести
предложения
по обучению
специалистов
на звание
экспертов-
аудиторов
международ-
ного уровня
на рассмо-
трение
Республи-
канской
бюджетной
комиссии
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2008
года,
IV
квартал
2009 года
2008 год
- 28800,0
2009*год
- 30200,0
Республи-
канский
бюджет
10.
Внести
предложения
по введению
в программы
среднего и
высшего
образования
изучения
стандарти-
зации и
управления
качеством
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
МОН
IV
квартал
2008 года
Не
требуются
5. Организационные мероприятия и пропаганда в области
менеджмента качества
11.
Обеспечить
организацию
постоянных
публикаций и
рубрик в
печати, на
Web-сайтах,
выступлений
на радио и
телевидении
по вопросам
внедрения
систем
менеджмента
в соответ-
ствии с
между-
народными
стандартами
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
Заинте-
ресован-
ные
государ-
ственные
органы,
акиматы
областей,городов
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2008
года,
IV
квартал
2009 года
Не
требуются
12.
Осуществлять
мониторинг
разработки,
внедрения и
сертификации
систем
менеджмента,
соответ-
ствующих
международ-
ным
стандартам
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
(созыв),
акиматы
областей
,городов
Астаны
и Алматы
Ежеквар-
тально
2008-2009
годы
Не
требуются
13.
Проводить
анализ
промышленных
экспорто-
ориентиро-
ванных
предприятий,
внедривших и
сертифици-
ровавших
системы
менеджмента
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИТ
(созыв),
АС,
акиматы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Ежегодно
2008-2009
годы
Не
требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
МЗ  - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АС  - Агентство Республики Казахстан по статистике
* Объем финансирования будет уточняться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.