"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тәуелсіз салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 13-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тәуелсіз салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 30 қаңтардағы
N 13-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
тәуелсіз салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы
Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
р/с N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушы
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Есептік тарифті айқындау, шекті және жеке тарифтерді бекіту ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА
2009 жылғы ақпан
2
Үлгілік инвестициялық шартты, үлгілік келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА
2009 жылғы ақпан
3
Шекті тарифтерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, ЭБЖМ
2009 жылғы ақпан
4
Реттелетін нарықтардағы баға белгілеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА (жинақтау), АБА, БҚА
2009 жылғы ақпан
5
Тауарлар нарықтарында мемлекет реттейтін бағалар қолданылатын өнімдердің, тауарлар мен қызметтердің номенклатурасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА (жинақтау), БҚА
2009 жылғы ақпан
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 қазандағы N 1044 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ
2009 жылғы ақпан
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА (жинақтау), АБА, БҚА
2009 жылғы ақпан
8
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АБА
2009 жылғы ақпан
9
Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына арналған тарифтерді тәулік зоналары бойынша және (немесе) оны жеке тұлғалардың тұтынатын көлеміне карай саралау ережесін бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2009 жылғы ақпан
10
"Электр және жылу энергетикасы салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2006 жылғы 29 қарашадағы N 276-НҚ және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2006 жылғы 1 желтоқсандағы N 318 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
ТМРА мен ЭМРМ-нің бірлескен бұйрығы
ТМРА, ЭМРМ
2009 жылғы ақпан
11
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2009 жылғы ақпан
12
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ЭМРМ бұйрығы
ЭМРМ
2009 жылғы ақпан
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҚА                - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі
АБА                - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
ТМРА               - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі
ЭБЖМ               - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ЭМРМ               - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности независимых отраслевых регуляторов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 января 2009 года N 13-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности независимых отраслевых регуляторов" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 января 2009 года № 13-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря
2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
деятельности независимых отраслевых регуляторов"
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил
определения расчетного
тарифа, утверждения
предельного и индиви-
дуального тарифов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ
Февраль
2009 года
2
Об утверждении типово-
го инвестиционного
договора, типового
соглашения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ
Февраль
2009 года
3
Об утверждении
предельных тарифов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ, МЭБП
Февраль
2009 года
4
Об утверждении Правил
ценообразования на
регулируемых рынках
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ (созыв),
АИС, АЗК
Февраль
2009 года
5
Об утверждении
номенклатуры
продукции,
товаров и услуг, на
которые применяются
регулируемые
государством цены
на товарных рынках
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ (созыв),
АЗК
Февраль
2009 года
6
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
и признании утратившим
силу постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2004 года
№ 1044
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
Февраль
2009 года
7
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ (созыв),
АИС, АЗК
Февраль
2009 года
8
О внесении дополнений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2003 года
№ 724
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Февраль
2009 года
9
Об утверждении Правил
дифференциации
энергоснабжающими
организациями тарифов
на электрическую
энергию по зонам суток
и (или) в зависимости
от объемов ее
потребления
физическими лицами
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Февраль
2009 года
10
О внесении изменений
в совместный приказ
Агентства Республики
Казахстан по
регулированию
естественных монополий
от 29 ноября 2006 года
№ 276-ОД и Министер-
ства энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2006 года
№ 318 «Об утверждении
перечня видов
деятельности,
технологически
связанных с
регулируемыми услугами
(товарами, работами)
в сферах электро- и
теплоэнергетики»
Совместный
приказ
АРЕМ и МЭМР
АРЕМ, МЭМР
Февраль
2009 года
11
Внесение изменений и
дополнений в некоторые
нормативные правовые
акты Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Февраль
2009 года
12
Внесение изменений и
дополнений в некоторые
нормативные правовые
акты Министерства
энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Приказ МЭМР
МЭМР
Февраль
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур :
АЗК  - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан