2009 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 15 мамырдағы N 71-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2009 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі, Астана және Алматы қалаларының, Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Павлодар және Солтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері спорт түрлері бойынша тиісті федерациялармен келісім бойынша 2009 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды (бұдан әрі - жарыстар) дайындауды және өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жарыстардың өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі республика қалаларында қоғамдық тәртіпті қорғауды, ресми тұлғалар мен жарыстарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде олардың қауіпсіздігін, жарыстарға қатысушы шетелдік азаматтардың қонақ үйлерде тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жарыстарға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етуде жәрдем көрсетсін.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі жарыстарға қатысушылардың темір жол және әуе көлігімен жүруі үшін орындардың брондалуына Қазақстан Республикасының көлік туралы заңнамасына сәйкес жәрдем көрсетсін.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жіберілетін жарыстарға қатысушы шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсетсін және визалар беруді жүргізсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес жарыстарға қатысушыларды, сондай-ақ спорт жабдығы мүкәммалды жедел кедендік ресімдеуді қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 15 мамырдағы
N 71-ө өкімімен
бекітілген
2009 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Досмұхамбетов               - Қазақстан Республикасының Туризм және
Темірхан Мыңайдарұлы          спорт министрі, төраға
Ермегияев                   - Қазақстан Республикасының Туризм және
Талғат Амангелдіұлы           спорт вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Құлназаров                  - Қазақстан Республикасы Туризм және
Анатолий Қожекенұлы           спорт министрлігі Спорт комитетінің
төрағасы, төрағаның орынбасары
Жошыбаев                    - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы             министрлігінің жауапты хатшысы
Бектұров                    - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы                коммуникация вице-министрі
Дәленов                     - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы             вице-министрі
Қасымов                     - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы    вице-министрі
Майлыбаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Бағлан Асаубайұлы             ақпарат вице-министрі
Белоног                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Анатолий Александрович        министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің төрағасы, Қазақстан
Республикасының Бас мемлекеттік
санитарлық дәрігері
Біләлов                     - Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
Серік Сұлтанғазыұлы
Есімов                      - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Ізмұхамбетов                - Батыс Қазақстан облысының әкімі
Бақтықожа Салахатдинұлы
Нығматулин                  - Қарағанды облысының әкімі
Нұрлан Зайроллаұлы
Рау                         - Ақмола облысының әкімі
Альберт Павлович
Сағынтаев                   - Павлодар облысының әкімі
Бақытжан Әбдірұлы
Сапарбаев                   - Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Бердібек Машбекұлы
Тасмағамбетов               - Астана қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Үмбетов                     - Алматы облысының әкімі
Серік Әбікенұлы
Қанағатов                   - Қазақстан Республикасы Туризм және
Елсияр Баймұхамедұлы          спорт министрлігінің Спорт комитеті
"Штаттық ұлттық командалар және спорт
резерві дирекциясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
директоры
Досымбетов                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық олимпиада
Тимур Камалұлы                комитетінің бас хатшысы, Қазақстан
Республикасының қазіргі көпсайыс және
биатлон одағының президенті (келісім
бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 15 мамырдағы
N 71-ө өкіміне
қосымша
2009 жылы Қазақстан Республикасында өткізілетін республикалық және халықаралық жарыстардың тізбесі
Р/с N
Іс-шаралардың атауы
Өткізу мерзімі
Өткізілетін орны
Өткізілуі үшін жауаптылар
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың жүлдесіне арналған самбо күресінен Әлем кубогының кезеңі
шілде
Орал қаласы, Батыс Қазақстан облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Самбо күресі федерациясы (келісім бойынша), Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2
Ересектер мен жастар арасындағы қоян-қолтық ұрыстан Азия чемпионаты
қыркүйек
Астана қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Қоян-қолтық ұрыс федерациясы (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
3
Жеңіл атлетикадан "Ғ. Қосанов мемориалы" атты халықаралық жарыс
13-14 маусым
Алматы қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Жеңіл атлетика федерациясы (келісім бойынша), Алматы қаласының әкімдігі
4
Қазақстан Республикасы Президентінің ауыр атлетика бойынша кубогы

Об организационных мероприятиях по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2009 году в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 мая 2009 года № 71-р
1. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2009 году в Республике Казахстан.
2. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан, акимам городов Астаны и Алматы, Акмолинской, Алматинской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Павлодарской и Северо-Казахстанской областей по согласованию с соответствующими федерациями по видам спорта обеспечить подготовку и проведение республиканских и международных соревнований в 2009 году в Республике Казахстан (далее - соревнования) согласно приложению.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода проведения соревнований.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить в городах республики охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников соревнований в местах их проживания и проведения соревнований, регистрацию в гостиницах иностранных граждан-участников соревнований.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении участников соревнований медицинским обслуживанием.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан оказать содействие в бронировании мест для проезда участников соревнований на железнодорожном и воздушном транспорте согласно законодательству Республики Казахстан о транспорте.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать визовую поддержку и произвести выдачу виз иностранным гражданам-участникам соревнований, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
8. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить оперативное таможенное оформление участников соревнований, а также спортивного оборудования и инвентаря согласно таможенному законодательству Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство туризма и cпорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр                              К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2009 года № 71-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
республиканских и международных соревнований
в 2009 году в Республике Казахстан
Досмухамбетов               - Министр туризма и спорта Республики
Темирхан Мынайдарович         Казахстан, председатель
Ермегияев                   - вице-министр туризма и спорта
Талгат Амангельдиевич         Республики Казахстан, заместитель
председателя
Кульназаров                 - председатель Комитета по спорту
Анатолий Кожекенович          Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Жошыбаев                    - ответственный секретарь Министерства
Рапиль Сейтханович            иностранных дел Республики Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Даленов                     - вице-министр финансов Республики
Руслан Ерболатович            Казахстан
Касымов                     - вице-министр внутренних дел Республики
Калмуханбет Нурмуханбетович   Казахстан
Майлыбаев                   - вице-министр культуры и информации
Баглан Асаубаевич             Республики Казахстан
Белоног                     - председатель Комитета государственного
Анатолий Александрович        санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, Главный
государственный санитарный врач
Республики Казахстан
Билялов                     - аким Северо-Казахстанской области
Серик Султангазинович
Есимов                      - аким города Алматы
Ахметжан Смагулович
Измухамбетов                - аким Западно-Казахстанской области
Бактыкожа Салахатдинович
Нигматулин                  - аким Карагандинской области
Нурлан Зайруллаевич
Pay                         - аким Акмолинской области
Альберт Павлович
Сагинтаев                   - аким Павлодарской области
Бакытжан Абдирович
Сапарбаев                   - аким Восточно-Казахстанской области
Бердибек Машбекович
Тасмагамбетов               - аким города Астаны
Имангали Нургалиевич
Умбетов                     - аким Алматинской области
Серик Абикенович
Канагатов                   - директор Республиканского
Ильсияр Баймухамедович        государственного казенного
предприятия "Дирекция штатных
национальных команд и спортивного
резерва" Комитета по спорту
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Досымбетов                  - генеральный секретарь Национального
Тимур Камалович               олимпийского комитета Республики
Казахстан, президент Союза
современного пятиборья и биатлона
Республики Казахстан (по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2009 года № 71-р
Перечень
республиканских и международных соревнований,
проводимых в 2009 году в Республике Казахстан
п/п
Наименование
мероприятий
Сроки
проведения
Место
проведения
Ответственные
за проведение
1
2
3
4
5
1
Этап Кубка мира по
борьбе самбо на
призы Первого
Президента
Республики
Казахстан Н.А.
Назарбаева
июль
город
Уральск,
Западно-
Казахстан-
ская
область
МТС, Федерация по
борьбе самбо
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат
Западно-
Казахстанской
области
2
Чемпионат Азии по
рукопашному бою
среди взрослых и
молодежи
сентябрь
город
Астана
МТС, Федерация
рукопашного боя
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Астаны
3
Международное
соревнование по
легкой атлетике
"Мемориал Г.
Косанова"
13 - 14
июня
город
Алматы
МТС, Федерация
легкой атлетики
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Алматы
4
Кубок Президента
Республики
Казахстан по
тяжелой атлетике

3-6 шілде
Астана қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Ауыр атлетика федерациясы (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
5
Триатлоннан Азия кубогының кезеңі
5 шілде
Бурабай кенті, Ақмола облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Триатлон федерациясы (келісім бойынша), Ақмола облысының әкімдігі
6
Триатлоннан Азия кубогының кезеңі
12 шілде
Көкшетау қаласы, Ақмола облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Триатлон федерациясы (келісім бойынша), Ақмола облысының әкімдігі
7
С. Жандосовты еске алуға арналған дзюдодан халықаралық турнир
мақсаты бойынша
мақсаты бойынша
ТСМ, Қазақстан Республикасының Дзюдо федерациясы (келісім бойынша)
8
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың кубогына арналған волейболдан халықаралық турнир (ерлер, әйелдер)
17-27 шілде
Өскемен қаласы, Шығыс Қазақстан облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Волейбол федерациясы (келісім бойынша), Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
9
Көркем гимнастикадан Азия чемпионаты
қазан
Астана қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Гимнастика федерациясы (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
10
Қазақстан Республикасының 2-ші жазғы жастар спорт ойындары
25 сәуір 17 мамыр
Алматы қаласы, Астана қаласы
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
11
4-ші Ауылдық спорт ойындары
24-27 шілде
Солтүстік Қазақстан облысы
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
12
Тірек-қозғалыс аппараты (СПОДА) және көзі зақымданған мүгедек спортшылар арасындағы Қазақстан Республикасының 3-ші жазғы спартакиадасы
20 мамыр 14 тамыз
Павлодар қаласы, Қарағанды қаласы
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
13
Гольфтан "Kazakhstan Open" халықаралық турнирі
20-23 қыркүйек
Алматы қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Гольф федерациясы (келісім бойынша), Алматы қаласының әкімдігі
14
Әйелдер арасында 2009 жылғы әлем чемпионатына волейболдан біліктік іріктеу турнирі (1 раунд)
10-15 маусым
Өскемен қаласы, Шығыс Қазақстан облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Волейбол федерациясы (келісім бойынша), Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
15
Орталық Азия елдері командаларының 1992 - 1993 жылдары туылған жас өспірімдері арасында жеңіл атлетикадан халықаралық жарыс
16-17 мамыр
Алматы қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Жеңіл атлетика федерациясы (келісім бойынша), Алматы қаласының әкімдігі
16
Ерлер және әйелдер арасында ауыр атлетикадан Азия чемпионаты
9-16 мамыр
Талдықорған қаласы, Алматы облысы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Ауыр атлетика федерациясы (келісім бойынша), Алматы облысының әкімдігі
17
Қазақша күрестен жастар арасындағы Әлем чемпионаты
қараша
Астана қаласы
ТСМ, Қазақстан Республикасының Қазақша күрес федерациясы (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
Ескертпе:
аббревиатураның толық жазылуы:
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі

3 - 6 июля
город
Астана
МТС, Федерация
тяжелой атлетики
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Астаны
5
Этап Кубка Азии по
триатлону
5 июля
поселок
Боровое,
Акмолинская
область
МТС, Федерация
триатлона Республики
Казахстан (по
согласованию),
акимат Акмолинской
области
6
Этап Кубка Азии по
триатлону
12 июля
город
Кокшетау,
Акмолинская
область
МТС, Федерация
триатлона Республики
Казахстан (по
согласованию),
акимат Акмолинской
области
7
Международный
турнир по дзюдо
памяти С.
Джандосова
по
назначению
по
назначению
МТС, Федерация дзюдо
Республики
Казахстан (по
согласованию)
8
Международный
турнир по волейболу
на Кубок Президента
Республики
Казахстан Н.А.
Назарбаева
(мужчины, женщины)
17-27 июля
город
Усть-
Каменогорск,
Восточно-
Казахстан-
ская
область
МТС, Федерация
волейбола Республики
Казахстан (по
согласованию),
акимат
Восточно-
Казахстанской
области
9
Чемпионат Азии по
художественной
гимнастике
октябрь
город
Астана
МТС, Федерация
гимнастики
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Астаны
10
2-е летние
Молодежные
спортивные игры
Республики
Казахстан
25 апреля
- 17 мая
город
Алматы
город
Астана
МТС, акиматы
областей, городов
Астаны и Алматы
11
4-е Сельские
спортивные игры
24 - 27
июля
Северо-
Казахстан-
ская
область
МТС, акиматы
областей, городов
Астаны и Алматы
12
3-я летняя
Спартакиада
Республики
Казахстан среди
спортсменов-
инвалидов с
поражением
опорно-
двигательного
аппарата (СПОДА) и
зрения
20 мая -
14 августа
город
Павлодар,
город
Караганда
МТС, акиматы
областей, городов
Астаны и Алматы
13
Международный
турнир по гольфу
"Kazakhstan Open"
20 - 23
сентября
город
Алматы
МТС, Федерация
гольфа Республики
Казахстан (по
согласованию),
акимат города Алматы
14
Квалификационный
отборочный турнир
по волейболу к
чемпионату мира
2009 года (1 раунд)
среди женщин
10 - 15
июня
город
Усть-
Каменогорск,
Восточно-
Казахстан-
ская
область
МТС, Федерация
волейбола Республики
Казахстан (по
согласованию),
акимат
Восточно-
Казахстанской
области
15
Международное
соревнование по
легкой атлетике
команд стран
Центральной Азии
среди юношей 1992 -
1993 годов
16 - 17 мая
город
Алматы
МТС, Федерация
легкой атлетики
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Алматы
16
Чемпионат Азии по
тяжелой атлетике
среди мужчин и
женщин
9 - 16 мая
город
Талдыкорган,
Алматинская
область
МТС, Федерация
тяжелой атлетики
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат Алматинской
области
17
Чемпионат мира
среди молодежи по
казахша курес
ноябрь город Астана
МТС, Федерация по
казахша курес
ноябрь
город
Астана
МТС, Федерация по
казакша курес
Республики Казахстан
(по согласованию),
акимат города Астаны
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан