Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен "Бота" қоғамдық қорының 2009 - 2011 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 11 маусымдағы N 82-ө Өкімі
Ана мен баланың өмір сүру және әлеуметтік қорғалу деңгейін арттыру, табысы аз отбасыларын қосымша әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жағдай жасау және Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын әлеуметтік-экономикалық қолдау саласында мемлекеттік органдардың "Бота" қоғамдық қорымен өзара іс-қимылын іске асыру жөніндегі қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған қаржыландырылуы "Бота" қоғамдық қорының қаражаты есебінен жүзеге асырылатын Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен "Бота" қоғамдық қорының 2009 - 2011 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары (бұдан әрі - Жоспар) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындау барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 11 маусымдағы
N 82-ө өкімімен
мақұлданған
Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен "Бота" қоғамдық қорының 2009 - 2011 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2011.01.19 № 3-ө Өкімімен
Р/с N
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
1.
"Бота" ҚҚ-ның бағдарламалары туралы толық ақпарат беру
Үкіметке ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Әділетмині, "Бота" ҚҚ
2.
Мына бағыттар бойынша ұсыныстар:
денсаулық сақтау инфрақұрылымын жақсарту;
медициналық қызметтер алу мүмкіндігін кеңейту;
жаңа медициналық технологияларды қолдау үшін қосымша инвестициялар;
Министрліктің жоспарларымен ықтимал қайталау/қайшылық болған жағдайда түзету
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
ДСМ, "Бота" ҚҚ
3.
Әлеуметтік инфрақұрылымды жақсарту.
Әлеуметтік қызметтер алу мүмкіндіктерін кеңейту
Жаңа әлеуметтік технологияларды қолдау үшін қосымша инвестициялар.
Министрліктің жоспарларымен ықтимал қайталау/қайшылық болған жағдайда түзету
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
Еңбекмині, "Бота" ҚҚ
4.
Мектепке дейінгі мекемелердің инфрақұрылымын жақсарту.
Халықтың әлеуметтік қорғалмаған санаты үшін жоғары білім алуға қол жетімділігін жеңілдету.
Жаңа әлеуметтік технологияларды қолдау үшін қосымша инвестициялар.
Министрліктің жоспарларымен ықтимал қайталау/қайшылық болған жағдайда түзету
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
БҒМ, "Бота" ҚҚ
5.
"Бота" ҚҚ бағдарламалары және кедейлікке қарсы күрес бағдарламасы үшін ақпараттық арналар арқылы эфирде уақыт беру
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
БАМ, "Бота" ҚҚ
6.
Халықтың тұрмыс деңгейі және әлеуметтік дамудың басқа көрсеткіштері бойынша деректер ұсыну
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
СА,"Бота" ҚҚ
7.
Білім беру және әлеуметтік қызметтер инфрақұрылымын жақсарту.
Жаңа әлеуметтік технологияларды қолдау үшін қосымша инвестициялар.
Облыстық жоспарлармен ықтимал қайталау/қайшылық болған жағдайда түзету
Әділетминіне ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін
БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Бота" ҚҚ
8.
Ауылдық жерлерде тұратын халықтың әлеуметтік мұқтаждықтарын қарау.
Жергілікті жобалар үшін қосымша қаржы бөлу.
Жобаларды қаржыландыруға/қолдауға қатысу.
Әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту үшін қосымша қаржы бөлу.
Жергілікті атқарушы органдармен үйлестіру (ақпарат алмасу)
Үкіметке ақпарат
Тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Әділетмині, аудандық әкімдіктер, "Бота" ҚҚ
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині     - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ДСМ            - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині      - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
БАМ            - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
министрлігі
БҒМ            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
СА             - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
"Бота" ҚҚ      - "Бота" қоғамдық қоры

Об одобрении Плана совместных действий центральных и местных исполнительных органов и Общественного фонда "Бота" на 2009 - 2011 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2009 года № 82-р
В целях повышения уровня жизни и социальной защищенности материнства и детства, создания условий для осуществления мер дополнительной социальной поддержки малообеспеченных семей и обеспечения координации деятельности государственных органов по реализации взаимодействия с Общественным фондом "Бота" в области социально-экономической поддержки отдельных категорий граждан Республики Казахстан:
1. Одобрить прилагаемый План совместных действий центральных и местных исполнительных органов и Общественного фонда "Бота" на 2009 - 2011 годы (далее - План), финансирование в рамках которого будет осуществляться за счет средств Общественного фонда "Бота".
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан:
1) принять меры по реализации Плана;
2) представлять ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, в Министерство юстиции Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана ежеквартально до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Одобрен
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2009 года № 82-р
План совместных действий центральных и местных исполнительных
органов и Общественного фонда "Бота" на 2009-2011 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 19.01.2011 № 3-р.
п/п
Мероприятие Форма
завершения
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1.
Предоставление
полной информации о
программах ОФ "Бота"
Информация в
Правительство
Ежеквартально,
до 20 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МЮ, ОФ "Бота"
2.
Предложения по
следующим
направлениям:
улучшение
инфраструктуры
здравоохранения;
расширение
возможностей
получения
медицинских услуг;
дополнительные
инвестиции для
поддержки новых
медицинских
технологий;
коррекция в случае
возможного
дублирования/
противоречия с
планами Министерства
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МЗ, ОФ "Бота"
3.
Улучшение социальной
инфраструктуры.
Расширение
возможностей
получения социальных
услуг.
Дополнительные
инвестиции для
поддержки новых
социальных
технологий.
Коррекция в случае
возможного
дублирования/
противоречия с
планами Министерства
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МТСЗН, ОФ
"Бота"
4.
Улучшение
инфраструктуры
дошкольных
учреждений.
Облегчение доступа к
высшему образованию
для социально-
незащищенных
категорий населения.
Дополнительные
инвестиции для
поддержки новых
социальных
технологий.
Коррекция в случае
возможного
дублирования/
противоречия с
планами Министерства
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МОН, ОФ "Бота"
5.
Предоставление
эфирного времени по
информационным
каналам для программ
ОФ "Бота" и
программы борьбы с
бедностью
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МСИ, ОФ "Бота"
6.
Предоставление
данных по уровню
жизни населения и
другим показателям
социального развития
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
АС, ОФ "Бота"
7.
Улучшение
инфраструктуры
образования и
социальных услуг.
Дополнительные
инвестиции для
поддержки новых
социальных
технологий.
Коррекция в случае
возможного
дублирования/
противоречия с
областными планами.
Информация в
МЮ
Ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего за
отчетным
кварталом
МОН, МТСЗН,
акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, ОФ
"Бота"
8.
Рассмотрение
социальных нужд
населения,
проживающих в
сельской местности.
Выделение
дополнительного
финансирования для
местных проектов.
Участие в
финансировании/
поддержке проектов.
Выделение
дополнительного
финансирования для
развития социальной
инфраструктуры.
Координация с
местными
исполнительными
органами (обмен
информацией)
Информация в
Правительство
Ежеквартально,
до 20 числа
месяца
следующего за
отчетным
кварталом
МЮ, районные
акиматы, ОФ
"Бота"
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АС    - Агентство Республики Казахстан по статистике
ОФ "Бота" - Общественный фонд "Бота"