Шекара маңындағы жәрмеңкелерге қатысу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының Қытай аумағына бір күндік визасыз кіруін/шығуын ұйымдастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 27 шілдедегі N 105-ө Өкімі
Қытай Халық Республикасының Шыңжаң Ұйғыр автономиялық ауданының аумағында орналасқан шекара маңындағы базарларға Қазақстан Республикасы азаматтарының бір күндік кіруі/шығуы үшін "Бақты" және "Достық" бақылау-өткізу пункттерін ашудың дайындығын айқындау мақсатында:
1. Шекара маңындағы жәрмеңкелерге қатысу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының Қытай аумағына бір күндік визасыз кіруін/шығуын ұйымдастыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы (бұдан әрі - жұмыс тобы) мынадай құрамда құрылсын:
Ермекбаев                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Нұрлан Байұзақұлы           министрінің орынбасары, жетекші
Сейітбатталов             - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Бағдат Жұмабекұлы           министрлігі Консулдық қызмет
департаментінің директоры,
жетекшінің орынбасары
Ұйқымбаев                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Төлеуғазы Уалқанұлы         министрлігінің Консулдық қызмет
департаменті Азия, Таяу Шығыс және Африка
елдері басқармасының бастығы, хатшы
Төлемісов                 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Дәурен Қайыпұлы             Кедендік бақылау комитетінің кедендік
бақылауды ұйымдастыру басқармасы
бастығының орынбасары
Кәкен                     - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Қарлығаш Ғазизқызы          министрлігінің Туризм индустриясы
комитеті төрағасының орынбасары
Қарамендин                - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Есет Исатайұлы              министрлігі Әкімшілік полициясы
комитетінің көші-қон полициясы басқармасы
бастығының орынбасары
Ештаев                    - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Орынбасар Бердібекұлы       сауда министрлігінің Сауда комитеті ішкі
нарықты қорғау басқармасының бас
сарапшысы
Туниязов                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Руслан Нұрмұхамедұлы        комитеті Шекара қызметінің Шекаралық
бақылау бас басқармасының консультанты
(келісім бойынша)
2. Жұмыс тобы 2009 жылғы 28 тамызға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне бақылау-өткізу пункттерінің, кедендердің, терминалдардың, шекара режимі жай-күйінің, фитосанитарлық және ветеринарлық қызметтердің жұмысы жағдайының дайындығы туралы ұсыныстар енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов

О создании рабочей группы по выработке предложений по вопросам организации однодневного безвизового въезда/выезда граждан Республики Казахстан на территорию Китая для участия в приграничных ярмарках
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июля 2009 года № 105-р
В целях определения готовности открытия контрольно-пропускных пунктов "Вахты" и "Достык" для однодневного въезда/выезда граждан Республики Казахстан на приграничные рынки, расположенные на территории Синьцзян-Уйгурского автономного района Китайской Народной Республики:
1. Создать рабочую группу по выработке предложений по вопросам организации однодневного безвизового въезда/выезда граждан Республики Казахстан на территорию Китая для участия в приграничных ярмарках (далее - рабочая группа) в следующем составе:
Ермекбаев                   - заместитель Министра иностранных дел
Нурлан Байузакович            Республики Казахстан, руководитель
Сейтбатталов                - директор Департамента консульской
Багдат Жумабекович            службы Министерства иностранных дел
Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Уйхымбаев                   - начальник управления стран Азии,
Толеугазы Уалканович          Ближнего Востока и Африки Департамента
консульской службы Министерства
иностранных дел Республики Казахстан,
секретарь
Тулемисов                   - заместитель начальника управления
Даурен Каюпович               организации таможенного контроля
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики
Казахстан
Какен                       - заместитель председателя Комитета
Карлыгаш Газизовна            индустрии туризма Министерства туризма
и спорта Республики Казахстан
Карамендин                  - заместитель начальника управления
Есет Исатаевич                миграционной полиции Комитета
административной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Ештаев                      - главный эксперт управления защиты
Орынбасар Бердибекович        внутреннего рынка Комитета торговли
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Туниязов                    - консультант Главного управления
Руслан Нурмухамедович         пограничного контроля Пограничной
службы Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
2. Рабочей группе в срок до 28 августа 2009 года внести в Правительство Республики Казахстан предложения о готовности контрольно-пропускных пунктов, таможен, терминалов, состояния режима границы, условий деятельности фитосанитарных и ветеринарных служб.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                              К. Масимов