Қазақстан Республикасында мемлекеттер басшыларының бейресми кездесуін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 171-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының еуразиялық өңір мемлекеттерімен көп жақты ынтымақтастығын нығайту және 2009 жылғы 18 - 21 желтоқсанда Қазақстан Республикасында Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжікстан Республикасы, Түрікменстан және Өзбекстан Республикасы мемлекеттері басшыларының бейресми кездесуін (бұдан әрі - кездесу) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Алматы облысының әкімдігімен бірлесіп, кездесуді дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасымен (келісім бойынша), Алматы қаласының әкімдігімен бірлесіп, делегацияларды Алматы қаласында орналастыруды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қамтамасыз ету және оларға «1+5» форматы бойынша қызмет көрсету жөніндегі қажетті ұйымдастыру шараларын қабылдасын, кездесуді өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2009 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету» және 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ресми делегациялар мүшелерінің әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, мемлекеттер басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Алматы қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) ресми делегациялардың арнайы ұшақтарына Алматы қаласының әуежайында техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении неформальной встречи глав государств в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 декабря 2009 года № 171-р
В целях укрепления многостороннего сотрудничества Республики Казахстан с государствами евразийского региона и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению неформальной встречи глав государств Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Туркменистана и Республики Узбекистан в Республике Казахстан с 18 по 21 декабря 2009 года (далее - встреча):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с акиматом Алматинской области обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению встречи, а также совместно с Управлением делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), акиматом города Алматы размещение делегаций в городе Алматы.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять необходимые организационные меры по обеспечению и обслуживанию глав и членов официальных делегаций по формату "1+5", обеспечить финансирование расходов на проведение встречи за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" согласно приложению.
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальных делегаций в аэропорту, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав государств над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Алматы;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов официальных делегаций в аэропорту города Алматы.

5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі кездесуді бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді, сондай-ақ кездесуді өткізу кезінде концерттік және мәдени бағдарламалар ұйымдастыру мен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
6. Алматы қаласының әкімдігі делегацияларды қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, Алматы қаласының әуежайы, көшелері мен баратын жерлерін (соның ішінде гүлмен) безендіруді, делегациялардың баратын жерлерінде бірге жүруді, сондай-ақ қабылдау жүргізу кезінде концерттік-мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) ресми делегациялардың мүшелеріне жеңілдетілген паспорттық бақылаудан өтуге жәрдем көрсетсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті ресми делегациялардың мүшелеріне жеңілдетілген кедендік рәсімдерден өтуге жәрдем көрсетсін.
9. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) мемлекеттер басшыларын Алматы қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу рәсіміне қатыссын.
10. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 171-ө өкіміне
қосымша
Мемлекеттер басшыларының бейресми кездесуіне қатысатын ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қамтамасыз ету және оларға қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Алматы қаласының әуежайындағы VIP-залда ресми делегация басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсетуді қамтамасыз ету, сондай-ақ шай дастарқанын ұйымдастыру.
2. Кездесуді өткізу кезінде ресми делегацияларға «1+5» форматында көліктік қызмет көрсетуді және тұру орындарын ұйымдастыру.
3. Делегация мүшелері үшін Қазақстан Республикасы Президентінің атынан қабылдаулар ұйымдастыру.
4. Кездесуді өткізу орындарына қажетті азық-түліктің, мүліктің және құрал-жабдықтардың сатып алынуын және болуын ұйымдастыру, іс-шараларды өткізу орындарында микрофондарды, дыбыстық күшейткіштерді, гүлмен безендіруді қамтамасыз ету.
5. Бейдждерді, буклеттерді және арнайы автомобильдік рұқсатнамаларды әзірлеу.
6. 2009 жылғы 13 - 22 желтоқсан кезеңінде Алматы қаласында Қазақстан Республикасы Президентінің Протоколы, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлеріне көліктік қызмет көрсету.
7. Ресми делегациялар мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение встречи в средствах массовой информации, а также организацию и финансирование концертных и культурных программ во время проведения встречи.
6. Акимату города Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегаций, оформление аэропорта (в том числе цветочное), улиц города Алматы и мест проживания, сопровождение в местах посещения делегаций, а также организовать концертно-культурную программу во время проведения приема.
7. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) оказать содействие членам официальных делегаций в упрощенном прохождении паспортного контроля.
8. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан оказать содействие членам официальных делегаций в упрощенном прохождении таможенных процедур.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов глав государств в аэропорту города Алматы.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-министра
Республики Казахстан
от 21 декабря 2009 года № 171-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию глав
и членов официальных делегаций, участвующих
в неформальной встрече глав государств
1. Обеспечение обслуживания глав и членов официальных делегаций в VIP-зале, а также организация чайных столов в аэропорту города Алматы.
2. Организация транспортного обслуживания и мест проживания официальных делегаций во время проведения встречи в формате "1+5".
3. Организация приемов от имени Президента Республики Казахстан для членов делегаций.
4. Организация закупа и наличия необходимой продукции, инвентаря и оборудования в местах проведения встреч, обеспечение микрофонов, звукового усиления, цветочного оформления в местах проведения мероприятий.
5. Изготовление бейджев, буклетов и специальных автомобильных пропусков.
6. Транспортное обслуживание сотрудников Протокола Президента Республики Казахстан, Министерства иностранных дел Республики Казахстан и Службы охраны Президента Республики Казахстан в городе Алматы в период с 13 по 22 декабря 2009 года.
7. Медицинское обслуживание членов официальных делегаций и сопровождающих лиц.