III Астана экономикалық форумына дайындық және оны өткізу мәселелері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 14 қаңтардағы № 3-ө Өкімі
Астана қаласында 2010 жылғы 1 - 2 шілде кезеңінде III Астана экономикалық форумын тиімді ұйымдастыру мен өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) III Астана экономикалық форумына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) III Астана экономикалық форумын өткізу бағдарламасы;
3) III Астана экономикалық форумына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Заңнамада белгіленген тәртіппен жұмыс топтары құрылсын және бекітілсін:
1) Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне - ғылыми бағыт бойынша;
2) Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің қатысуымен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамымен келісім бойынша - энергетикалық бағыт бойынша;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне - индустриялық-инновациялық бағыт бойынша.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2010.05.06 № 62-ө Өкімімен.
4. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне жүктелсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2010.05.06 № 62-ө Өкімімен.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 14 қаңтардағы
№ 3-ө өкімімен
бекітілген
III Астана экономикалық
форумына дайындық және оны өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2010.05.06 № 62-ө Өкімімен.
Мәсімов                     - Қазақстан Республикасының Премьер-
Кәрім Қажымқанұлы             Министрі, төраға
Сұлтанов                    - Қазақстан Республикасы Президентінің
Бахыт Тұрлыханұлы             көмекшісі, төрағаның орынбасары
(келісім бойынша)
Айтжанова                   - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Жанар Сейдахметқызы           даму және сауда министрі, төрағаның
орынбасары
Баймағанбетов               - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Серік Нұртайұлы               министрі
Жәмішев                     - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы             министрі
Исекешев                    - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы               Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
Құл-Мұхаммед                - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы               министрі
Құсайынов                   - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбілғазы Қалиақпарұлы         коммуникация министрі
Мыңбаев                     - Қазақстан Республикасының Мұнай және
Сауат Мұхаметбайұлы           газ министрі
Түймебаев                   - Қазақстан Республикасының Білім және
Жансейіт Қансейітұлы          ғылым министрі
Жұмағалиев                  - Қазақстан Республикасының Ақпарат және
Асқар Қуанышұлы               байланыс министрі
Әшімов                      - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Нұрғали Сәдуақасұлы           ортаны қорғау министрі
Бахмутова                   - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
Елена Леонидовна              және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігінің төрайымы
(келісім бойынша)
Жошыбаев                    - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Рәпіл Сейітханұлы             істер министрлігінің жауапты хатшысы
Ақышев                      - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Данияр Талғатұлы              Төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Қалмырзаев                  - Қазақстан Республикасы Президентінің
Сарыбай Сұлтанұлы             Іс басқарушысы (келісім бойынша)
Тасмағамбетов               - Астана қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Нөгербеков                  - Қазақстан Республикасы Президенті
Серік Нөгербекұлы             Әкімшілігі Әлеуметтік-экономикалық
мониторинг бөлімінің меңгерушісі
(келісім бойынша)
Келімбетов                  - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат
Қайрат Нематұлы               қоры» акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы
Қырғызбаев                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Болат Исатайұлы               қауіпсіздік комитеті төрағасының
орынбасары - Шекара қызметінің
директоры (келісім бойынша)
Мамытбеков                  - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
Асылжан Сарыбайұлы            акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Перуашев                    - «Атамекен» одағы» Қазақстанның
Азат Тұрлыбекұлы              ұлттық экономикалық палатасы» заңды
тұлғалар бірлестігінің басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Бөпиева                     - «Экономикалық зерттеулер институты»
Жәмила Қадырқызы              акционерлік қоғамы президентінің
міндетін атқарушы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 14 қаңтардағы
№ 3-ө өкімімен
бекітілген
III Астана экономикалық форумын өткізу бағдарламасы
Ескерту. Бағдарламаға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2010.05.06 № 62-ө Өкімімен.

Вопросы подготовки и проведения III Астанинского экономического форума
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 января 2010 года № 3-р
В целях обеспечения эффективной организации и проведения в период с 1 по 2 июля 2010 года в городе Астане III Астанинского экономического форума:
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав Организационного комитета по подготовке и проведению III Астанинского экономического форума;
2) программу проведения III Астанинского экономического форума;
3) План мероприятий по подготовке и проведению III Астанинского экономического форума (далее - План мероприятий).
2. Государственным органам и иным организациям (по согласованию) обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий.
3. В установленном законодательством порядке создать и утвердить рабочие группы:
1) Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан - по научному направлению;
2) Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан с участием Министерства нефти и газа Республики Казахстан по согласованию с акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" - по энергетическому направлению;
3) Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан - по индустриально-инновационному направлению.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 06.05.2010 № 62-р.
4. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 06.05.2010 № 62-р.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 января 2010 года № 3-р
Состав организационного комитета
по подготовке и проведению III Астанинского
экономического форума
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 06.05.2010 № 62-р.
Масимов                     - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович            председатель
Айтжанова                   - Министр экономического развития и
Жанар Сейдахметовна           торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Султанов                    - помощник Президента Республики
Бахыт Турлыханович            Казахстан, заместитель председателя
(по согласованию)
Баймаганбетов               - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич               Казахстан
Жамишев                     - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Исекешев                    - Заместитель Премьер-Министра
Асет Орентаевич               Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий Республики
Казахстан
Кул-Мухаммед                - Министр культуры Республики Казахстан
Мухтар Абрарулы
Кусаинов                    - Министр транспорта и коммуникаций
Абельгази Калиакпарович       Республики Казахстан
Мынбаев                     - Министр нефти и газа Республики
Сауат Мухаметбаевич           Казахстан
Туймебаев                   - Министр образования и науки Республики
Жансеит Кансеитович           Казахстан
Жумагалиев                  - Министр связи и информации Республики
Аскар Куанышевич              Казахстан
Ашимов                      - Министр охраны окружающей среды
Нургали Садвакасович          Республики Казахстан
Бахмутова                   - Председатель Агентства Республики
Елена Леонидовна              Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организации (по согласованию)
Жошыбаев                    - ответственный секретарь Министерства
Рапиль Сейтханович            иностранных дел Республики Казахстан
Акишев                      - заместитель Председателя Национального
Данияр Талгатович             Банка Республики Казахстан (по
согласованию)
Калмурзаев                  - Управляющий делами Президента
Сарыбай Султанович            Республики Казахстан (по согласованию)
Тасмагамбетов               - аким города Астаны
Имангали Нургалиевич
Нугербеков                  - заведующий Отделом социально-
Серик Нугербекович            экономического мониторинга
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Келимбетов                  - Председатель правления акционерного
Кайрат Нематович              общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына" (по
согласованию)
Киргизбаев                  - заместитель Председателя - Директор
Болат Исатаевич               Пограничной службы Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Мамытбеков                  - Председатель правления акционерного
Асылжан Сарыбаевич            общества "Национальный управляющий
холдинг "КазАгро" (по согласованию)
Перуашев                    - председатель правления Объединения
Азат Турлыбекович             юридических лиц "Национальная
экономическая палата Казахстана "Союз
"Атамекен" (по согласованию)
Бопиева                     - исполняющая обязанности президента
Жамиля Кадыровна              акционерного общества "Институт
экономических исследований" (по
согласованию)
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 января 2010 года № 3-р
Программа
проведения III Астанинского экономического форума
Сноска. Программа с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 06.05.2010 № 62-р.

2010 жылғы 1 - 2 шілдеде «Экономикалық өсуді дағдарыстан кейінгі кезеңде тұрақты қамтамасыз ету» тақырыбына III Астана экономикалық форумын өткізу жоспарланып отыр.
Форумның миссиясы - дағдарыстан кейінгі кезеңде әлемдік экономиканың және мемлекеттердің ұзақ мерзімді тұрақты дамуын қамтамасыз ететін, халықаралық қоғамдастықта Қазақстан Республикасының рөлін айқындау мен бекітуге жәрдемдесетін қажетті жағдайларды талқылау.
Форумды өткізудің мақсаты - дағдарыстан кейінгі кезеңде жоғары экономикалық өсім әлеуеті бар белсенді дамушы ел ретінде Қазақстан Республикасының имиджін дамытуға жәрдемдесу, мемлекеттік экономикалық саясатты, ғылым жетістіктері мен жеке сектор бастамаларын үйлестіру негізінде әлемдік экономиканың және мемлекеттердің тұрақты дамуын қамтамасыз ететін жағдайларды қалыптастыру тетіктерін пысықтау болып табылады.
Негізгі міндеттер:
1) Тұрақты бәсекеге қабілетті экономиканың жаңа құрылымын қалыптастыру мен дамыту үшін жағдай жасау;
2) Экономиканың дағдарыстан кейінгі кезеңде дамуының оңтайлы құрылымын талқылау;
3) Инновациялық жобаларды іске асыру үшін қолайлы инвестициялық ахуалдың жаңа бағдарламасын әзірлеу;
4) Ұзақ мерзімді және тұрақты экономикалық дамуды қамтамасыз етуге қабілетті жаңа қаржылық құрылысты жасау жолдарын талқылау;
5) Инновациялық жобаларға әлеуетті инвесторлар мен тапсырыс берушілерді тарту;
6) Елдердің ғылыми мектептері арасында өтетін тәжірибе мен ғылыми жетістіктермен алмасу.
Негізгі ұйымдастырушы, «Ғалымдардың еуразиялық экономикалық клубы» қауымдастығымен III Астана экономикалық форумына шетелдік және қазақстандық мемлекеттік органдардың, халықаралық ұйымдардың, трансұлттық компаниялардың, қаржы институттарының, қауымдастықтардың, үкіметтік емес ұйымдардың, жетекші ғылыми ұйымдардың жетекшілері мен өкілдері және әлемге әйгілі ғалымдар шақырылады.
III Астана экономикалық форумын өткізу бағдарламасы 2 күнге созылады, ол ғылыми және тәжірибелік бағыттағы іс-шараларды қамтиды.
Бірінші күні Қазақстанның индустриялық-инновациялық жобаларына әлеуетті инвесторларды және тапсырыс берушілерді тарту мақсатында жағымды инвестициялық ахуалды көрсетуге бағыттау жоспарланып отыр.
Бірінші күннің іс-шараларын Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаев және басқа да жоғары лауазымды қонақтардың қатысуымен өтетін форумның жалпы отырысынан (салтанатты ашылудан) бастау жоспарланып отыр.
Шет елдерде (Финляндия, Ресей, Оңтүстік Корея, Германия) инновациялық экономиканы дамыту модельдерінің озық тәжірибесін жария ету мақсатында және қазақстандық ұлттық инновациялық жүйеде қолдану, сондай-ақ қазақстандық ұлттық инновациялық жүйенің пайымы мен даму перспективасын айқындау үшін Инновациялық конгресс ұйымдастырылатын болады.
Өзара пайдалы сауда-экономикалық байланыстар мен Еуразия кеңістігіндегі инвестициялық ынтымақтастықты кеңейтуге бағытталатын Еуразия іскер конгресін құру мақсатында Өнеркәсіпшілер мен кәсіпкерлердің іскер форумын өткізу жоспарлануда.
Германияның Федералдық Экономика және технологиялар министрлігімен, «In WEnt» жалпы пайдалы халықаралық біліктілікті арттыру және дамыту қоғамымен бірлесіп, «Басқарушы кадрлардың біліктілігін арттыру» секциясын өткізу жоспарлануда. Секция шеңберінде кәсіпкерлік саласын басқарушы кадрларды қайта даярлауды ұйымдастыру мәселелері талқыланады, конференцияға қатысушы-елдер арасында тәжірибе алмасу болады және іскерлік ынтымақтастық орнатылады.

III Астанинский экономический форум планируется провести 1-2 июля 2010 года на тему: "Обеспечение устойчивого экономического роста в посткризисный период".
Миссия форума - обсуждение условий, обеспечивающих долгосрочное стабильное развитие мировой экономики и государств в поскризисный период, содействие определению и укреплению роли Республики Казахстан в международном сообществе.
Целью проведения форума является выработка механизмов формирования условий, обеспечивающих долгосрочное устойчивое развитие мировой экономики и государств в посткризисный период на основе консолидации государственной экономической политики, достижений науки и инициатив частного сектора, содействие развитию имиджа Республики Казахстан как активно развивающейся страны с большим потенциалом экономического роста.
Основные задачи:
1) Создание условий для формирования и развития новой структуры устойчивой конкурентоспособной экономики;
2) Обсуждение оптимальной структуры экономики в посткризисный период развития;
3) Разработка новой программы благоприятного инвестиционного климата для реализации инновационных проектов;
4) Обсуждение путей создания новой финансовой архитектуры, способной обеспечить долгосрочное и стабильное экономическое развитие;
5) Привлечение потенциальных инвесторов и заказчиков к инновационным проектам;
6) Обмен опытом и научными разработками между научными школами стран.
Основным организатором, Ассоциацией "Евразийский экономический клуб ученых", на III Астанинский экономический форум будут приглашены руководители и представители зарубежных и казахстанских государственных органов, международных организации, транснациональных компаний, финансовых институтов, ассоциаций, неправительственных организации, ведущих научных организаций и ученых с мировым именем.
Программа проведения III Астанинского экономического форума будет состоять из 2-х дней, которые будут включать в себя мероприятия научной и практической направленности.
Первый день предполагается направить на демонстрацию благоприятного инвестиционного климата, с целью привлечения потенциальных инвесторов и заказчиков к индустриально-инновационным проектам Казахстана.
Мероприятия первого дня планируется начать с пленарного заседания форума (торжественного открытия) с участием Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. и других высокопоставенных гостей форума.
С целью освещения передового опыта моделей развития инновационной экономики в зарубежных странах (Финляндия, Россия, Южная Корея, Германия) и для применения в казахстанской национальной инновационной системе, а также определения видения и перспектив развития казахстанской национальной инновационной системы будет организован Инновационный конгресс.
В целях создания Евразийского делового конгресса, который будет направлен на расширение взаимовыгодных торгово-экономических связей и инвестиционного сотрудничества на евразийском пространстве, планируется провести Деловой форум промышленников и предпринимателей.
Совместно с Федеральным министерством экономики и технологий Германии, общеполезным обществом международного повышения квалификации и развития "InWEnt" планируется проведение секции "Повышение квалификации управленческих кадров". В рамках секции будут обсуждены вопросы организации переподготовки управленческих кадров для сферы предпринимательства, состоится обмен опытом и установление делового сотрудничества между странами-участницами конференции.

Қазақстан Республикасы отын-энергетикалық кешенінің тұрақты дамуын қамтамасыз етуге жәрдемдесу және оны әлемдік энергетикалық кеңістікке біріктіру мақсатында барлық әлемнен 60-70 ірі өнеркәсіп компаниялары басшыларының қатысуы жоспарланып отырған Энергетикалық бизнес-саммит ұйымдастырылады.
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік саласындағы қиындық тудыратын мәселелерді талқылау мен шешу мақсатында әлем орталықтарының мемлекеттік-жеке меншік әріптестігінің конференциясын өткізу жоспарланып отыр.
Көрсетілген іс-шаралар ғылыми және индустриялық-инновациялық жобалардың көрмесімен бірге жүреді.
Форумның екінші күні дағдарыстан кейінгі кезеңде елдердің әлеуметтік-экономикалық дамуының өзекті мәселелеріне арналады. Осы күннің іс-шараларында мемлекет қайраткерлері мен саясатшылар, ғалымдар мен жеке сектордың өкілдері ашық диалогқа қатыса алады.
Екінші күннің іс-шаралар жұмысын экономиканың дағдарыстан кейінгі кезеңде дамуының оңтайлы құрылымын, ұзақ мерзімді және тұрақты экономикалық дамуды қамтамасыз етуге қабілетті жаңа қаржылық құрылысты жасаудың жолдарын талқылауға, тұрақты бәсекеге қабілетті экономиканың жаңа құрылымын қалыптастыру мен дамытуға қажетті жағдайлар жасауға, сондай-ақ әр түрлі елдердің ғылыми мектептері арасындағы тәжірибе мен ғылыми жетістіктермен алмасуға бағыттау жоспарланып отыр.
Дағдарыстан кейінгі кезеңде экономиканы реттеудің жаңа әдістерін анықтау мен дамудың басым векторларын айқындау мақсатында Бүкіләлемдік Банкпен бірлесе отырып «Дағдарыстан кейінгі кезеңде елдердің әлеуметтік-экономикалық дамуы» тақырыбындағы алғашқы сессия өткізіледі.
Инновациялық конгресті жалғастыруда инновациялық экономиканы дамытудың өзекті мәселелерін талқылау және Қазақстан Республикасының технологиялық дамуы жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында БҰҰ-ның Еуразиялық Экономикалық Комиссиясының қатысуымен бірқатар панельді сессиялар өткізу жоспарлануда.
Кеден одағын құрудың экономикалық басымдықтарын талқылау, сондай-ақ одаққа қатысатын елдердің шаруашылық субъектілеріне нарықтық қатынастарды дамыту және тең жағдайлар мен мүмкіндіктер жасау мақсатында кеден одағы мәселелері бойынша сессия өткізу жоспарлануда.
«Жаһандық дағдарыс жағдайларында жаңа, барынша тұрақты әлемдік қаржы жүйесіне ықпал ету және құру мақсатында «Әлемдік жаңа қаржы сәулетін құру» тақырыбына сессия өткізілетін болады.
Сауда рәсімдерін жеңілдету, мемлекеттік-жеке меншік және ведомствоаралық әріптестікті қамтамасыз ету, экспорттық-импорттық операциялар кезінде жалғыз терезе саласындағы халықаралық стандарттарды зерделеу және енгізу мақсатында «Экспорттық-импорттық қатынастар кезіндегі Бірыңғай электронды терезе» тақырыбына семинар-конференция өткізу жоспарланып отыр.
Мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің бірыңғай көзі шеңберінде (халықаралық орталық) Мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті одан әрі дамыту мәселелерін талқылау мақсатында «Әлем орталықтарының мемлекеттік-жеке меншік әріптестігін дамыту перспективалары» тақырыбына дөңгелек үстел өткізу жоспарлануда.
Ислам Даму Банкінің қатысуымен Қазақстанда исламдық қаржыландыруды реттеудің тұтас жүйесін құру мақсатында «Дағдарыстан кейінгі кезең жағдайларындағы исламдық қаржыландыруды реттеу тетіктері» Халықаралық ғылыми конференциясын өткізу жоспарлануда.
Елдердің тұрақты энергетикалық дамуы мәселесінің жалғасы негізінде Қазақстан Ұлттық жаратылыстану ғылымдары академиясы, Ресей жаратылыстану ғылымдары академиясы, Мэрилэнд штаты Университетінің «Восток-Запад» орталығы (АҚШ), П.Сорокина - Н.Кондратьев Халықаралық институты «Ғаламдық энергоэкологиялық стратегия қалыптастыру» атты тақырыпқа арналған секция жұмысын жүргізуді жоспарлап отыр.

В целях содействия в обеспечении устойчивого развития топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан и его интеграции в мировое энергетическое пространство будет организован Энергетический бизнес-саммит, на который планируется привлечение руководителей 60-70 крупных промышленных компаний со всего мира.
С целью обсуждения и решения проблемных вопросов в области государственно-частного партнерства планируется проведение конференции государственно-частного партнерства центров мира.
Указанные мероприятия будут сопровождаться выставкой научных и индустриально-инновационных проектов.
Второй день форума планируется посвятить актуальным вопросам социально-экономического развития стран в посткризисный период. В мероприятиях этого дня в открытый диалог могут вступить государственные деятели и политики, ученые и представители частного сектора.
Работу мероприятий второго дня планируется направить на обсуждение оптимальной структуры экономики в посткризисный период развития, путей создания новой финансовой архитектуры способной обеспечить долгосрочное и стабильное экономическое развитие, создание условий для формирования и развития новой структуры устойчивой конкурентоспособной экономики, а также обмен опытом и научными разработками между научными школами различных стран.
С целью выявления новых подходов по регулированию экономики в посткризисный период и определения предпочтительных векторов развития совместно со Всемирным Банком будет проведена сессия на тему: "Посткризисное социально-экономическое развитие стран".
В продолжение Инновационного конгресса с целью обсуждения актуальных вопросов развития инновационной экономики и разработки рекомендаций по технологическому развитию Республики Казахстан с участием Европейской Экономической Комиссии ООН планируется провести ряд панельных сессий.
В целях обсуждения экономических преимуществ создания таможенного союза, а также развития рыночных отношений и предоставления равных условий и возможностей хозяйствующим субъектам стран-участников союза планируется провести сессию по вопросам таможенного союза.
С целью содействия формированию новой, более устойчивой мировой финансовой системы в условиях глобального кризиса будет проводиться сессия на тему: "Построение новой мировой финансовой архитектуры".
В целях упрощения процедур торговли, обеспечения государственно-частного и межведомственного сотрудничества, изучения и внедрения международных стандартов в области единого окна при экспортно-импортных операциях планируется провести семинар-конференцию на тему: "Единое электронное окно при экспортно-импортных операциях".
С целью обсуждения вопросов дальнейшего развития государственно-частного партнерства в рамках единого источника (международного центра) государственно-частного партнерства планируется проведение "круглого стола" "Перспективы развития государственно-частного партнерства центров мира".
В целях формирования целостной системы регулирования исламского финансирования в Казахстане с участием Исламского Банка Развития планируется проведение Международной научной конференции "Механизмы регулирования исламского финансирования в условиях посткризисного периода".
В продолжение вопроса устойчивого энергетического развития стран Казахстанская национальная академия естественных наук, Российская академия естественных наук, Центр "Восток-Запад" Университета штата Мэриленд (США), Международный институт П.Сорокина - Н.Кондратьева планируют провести секцию на тему: "Формирование Глобальной энергоэкологической стратегии".

Осы секцияның жұмысы 2012 жылы өтетін «Рио-20» Әлемдік саммитіне ұсынылатын Ғаламдық энергоэкологиялық болжам қалыптасуының ғылыми негіздемесін талқылауға бағытталады.
Ресей Федерациясы Президентінің Әкімшілігімен, Свердловск облысының Үкіметімен, Ресей өнеркәсіпшілері мен кәсіпкерлері одағымен, Уральск мемлекеттік экономикалық университетімен бірлесе отырып, сондай-ақ бірқатар Қазақстан Республикасының ғылыми ұйымдарының қатысуымен «Елдердің дағдарыстан кейінгі кезеңде тұрақты экономикалық өсімін қамтамасыз етуде жастардың орны мен рөлі» тақырыбына жастар секциясын өткізу жоспарланып отыр. Өткізудің мақсаты - елдердің дағдарыстан кейінгі кезеңде тұрақты экономикалық өсімі мәселелерін шешуге жас ғалымдарды тарту.
Форум шеңберінде өтетін іс-шаралар өткізілетін форумның сапасы мен нәтижелілігін күшейтетін қаржылық және техникалық қолдау көрсетіп қана қоймай іс-шаралардың мазмұндық бөлігін дамытуға белсенді қатысатын беделді халықаралық ұйымдармен бекітіледі.
2008 жылы Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың бастамасымен құрылған «Ғалымдардың Еуразиялық экономикалық клубы» қауымдастығы форумның негізгі ұйымдастырушысы болып табылады. Қазіргі кезде форумды бірлесіп ұйымдастырушылар Дүниежүзілік Банк, Біріккен Ұлттар Ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясы және Ислам Даму Банкі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 14 қаңтардағы
№ 3-ө өкімімен
бекітілген
III Астана экономикалық форумына (бұдан әрі - АЭФ)
дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары

Работа данной секции будет направлена на обсуждение научного обоснования формирования Глобального энергоэкологического прогноза для представления на Всемирном саммите "Рио-20" в 2012 году.
Совместно с Администрацией Президента Российской Федерации, Правительством Свердловской области, Российским союзом промышленников и предпринимателей, Уральским государственным экономическим университетом, а также с участием ряда научных организации Республики Казахстан планируется проведение молодежной секции на тему: "Место и роль молодежи в обеспечении устойчивого экономического роста стран в посткризисный период". Цель проведения - вовлечение молодых ученых в решение вопросов устойчивого экономического роста стран в посткризисный период.
Мероприятия, проводимые в рамках форума, подкреплены авторитетными международными организациями, которые могут оказать финансовую и техническую поддержку, разработать содержательную часть мероприятий, что значительно усилит качество и результативность проводимого форума.
Основным организатором форума является Ассоциация "Евразийский экономический клуб ученых", созданная в 2008 году по инициативе Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. Соорганизаторами форума на сегодняшний день являются Всемирный Банк, Европейская экономическая комиссия Организации Объединенных Наций и Исламский Банк Развития.
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 января 2010 года № 3-р
План мероприятий
по подготовке и проведению III Астанинского
экономического форума (далее - АЭФ)