Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің Қазақстан Республикасына сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 16 қаңтардағы № 5-ө Өкімі
Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің Қазақстан Республикасына сапарын дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2010 жылғы 16 - 18 қаңтар кезеңінде Астана және Алматы қалаларында Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің Қазақстан Республикасына сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+10» форматы бойынша делегация мүшелеріне қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын, 2010 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету» және 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен сапарды өткізу шығыстарын қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің және ресми делегация мүшелерінің Астана және Алматы қалаларының әуежайларында, тұратын және болатын орындарында қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Мәскеу  және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін.
6. Алматы қаласының әкімдігі Алматы қаласының әкімі А.С. Есімовтің атынан Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің құрметіне жұмыс бабындағы таңғы асты қамтамасыз етсін.
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллді және ресми делегацияны Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды, тұратын орындарды безендіруді, баратын жерлерге бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении визита Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 января 2010 года № 5-р
В целях подготовки и проведения визита Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в Республику Казахстан:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в период с 16 по 18 января 2010 года в городах Астане и Алматы (далее - визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов делегации по формату "1+10", обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" согласно приложению.
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и членов официальной делегации в аэропортах городов Астаны и Алматы, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Патриарха Московского и всея Руси Кирилла над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета и аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акимату города Алматы обеспечить рабочий завтрак от имени акима города Алматы Есимова А.С. в честь Патриарха Московского и всея Руси Кирилла.
Акиматам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и официальной делегации в аэропортах городов Астаны и Алматы, оформлению аэропорта, места проживания, сопровождению в местах посещения, а также организацию культурной программы.

7. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллді және ресми делегация мүшелері құжаттарын дербес паспорттық бақылаусыз тексеруді қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (келісім бойынша) Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің және ресми делегация мүшелерінің Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес жеңілдетілген тәртіппен өтуін қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 16 қаңтардағы
№ 5-ө өкіміне қосымша
Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кирилл мен ресми делегацияның мүшелерін қамтамасыз ету және қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллді, ресми делегациясының мүшелерін («1+10» форматы бойынша) және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана және Алматы қалаларындағы қонақ үйлерге орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапар бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Ресми делегацияны қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шай дастарханын ұйымдастыру.
4. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың атынан Алматы қаласында Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кириллдің құрметіне жұмыс бабындағы таңғы ас ұйымдастыру.
5. Мәскеу және бүкіл Русь Патриархы Кирилл мен делегация мүшелеріне сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру.
7. Ресми делегация мүшелері мен бірге жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Ресми делегация мүшелері мен бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

7. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проверку документов Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и членов официальной делегации без персонального паспортного контроля.
8. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить пропуск Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и членов официальной делегации в льготном порядке в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 января 2010 года № 5-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию Патриарха
Московского и всея Руси Кирилла и членов официальной делегации
1. Размещение Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, членов официальной делегации (по формату "1+10") и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах городов Астаны и Алматы.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводе официальной делегации.
4. Организация рабочего завтрака от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в честь Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в городе Алматы.
5. Приобретение подарков и сувениров для Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и членов делегации.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Транспортное обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.