51-ші Халықаралық математикалық олимпиадаға дайындалу және оны өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 21 қаңтардағы № 10-ө Өкімі
2010 жылғы 6 - 17 шілде аралығында Астана қаласында 51-ші Халықаралық математикалық олимпиадаға (бұдан әрі - Математикалық олимпиада) дайындалу және оны өткізу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Математикалық олимпиадаға дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) Математикалық олимпиадаға дайындалу және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 2010 жылғы 1 қазанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Математикалық олимпиаданың қорытындылары туралы ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 21 қаңтардағы
№ 10-ө өкімімен
бекітілген
51-ші Халықаралық математикалық олимпиадаға дайындалу
және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
құрамы
Түймебаев                    - Қазақстан Республикасының Білім және
Жансейіт Қансейітұлы           ғылым министрі, төраға
Тасмағамбетов                - Астана қаласының әкімі, төрағаның
Иманғали Нұрғалиұлы            орынбасары
Сарыбеков                    - Қазақстан Республикасының Білім және
Махметғали Нұрғалиұлы          ғылым вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Битуова                      - Қазақстан Республикасы Білім және
Тілдаш Рысқұлбекқызы           ғылым министрлігінің «Дарын»
республикалық ғылыми-практикалық
орталығы» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
директоры, хатшы
Ұйымдастыру комитетінің мүшелері
Досқалиев                    - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Жақсылық Ақмырзаұлы            сақтау министрі
Құсайынов                    - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбілғазы Қалиақпарұлы          коммуникация министрі
Құл-Мұхаммед                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы                және ақпарат министрі
Баймағанбетов                - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы                істер министрі
Сұлтанов                     - Қазақстан Республикасының Экономика
Бақыт Тұрлыханұлы              және бюджеттік жоспарлау министрі
Омаров                       - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Қайрат Ермекұлы                министрінің орынбасары
Есекеев                      - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Қуанышбек Бақытбекұлы          және байланыс агенттігінің төрағасы
Жұмағалиев                   - «Қазақтелеком» акционерлік қоғамының
Асқар Қуанышұлы                Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 21 қаңтардағы
№ 10-ө өкімімен
бекітілген
51-ші Халықаралық математикалық олимпиадаға дайындалу
және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Атауы
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көзі
1 2 3 4 5
1.
Математикалық олимпиадаға дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің және хатшылықтың қызметін ұйымдастыру
2010 жылғы қаңтар - шілде
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
2.
Материалдық-техникалық базаны дайындау
2010 жылғы қаңтар - наурыз
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
3.
Дайындық тапсырмаларын шешу жолдарымен әзірлеу және оларды ағылшын тіліне аудару
2010 жылғы қаңтар - ақпан
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
4.
Шешу жолдары берілген ағылшын тіліндегі дайындық тапсырмалар жинағын Математикалық олимпиадаға қатысушы елдерге жіберу
2010 жылғы қаңтар - ақпан
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
5.
Математикалық олимпиаданың турларына арналған материалдар жинақтау
2010 жылғы қаңтар - наурыз
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
6.
Олимпиаданың баспасөз орталығының қызметін ұйымдастыру, Математикалық олимпиаданың веб-порталын құру және оның жұмыс істеуі
2010 жылғы қаңтар - шілде
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
7.
Математикалық олимпиаданың халықаралық ұйымдастыру комитетінің алдын ала отырысын өткізу
2010 жылғы қаңтар
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
8.
Математикалық олимпиаданың қызметін қамтамасыз ету үшін жабдықтар, техникалық құралдар, кеңсе тауарларын сатып алу
2010 жылғы қаңтар - маусым
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
9.
Математикалық олимпиаданың эмблемасы мен медальдарының эскиздерін әзірлеуді, кәдесыйлар, жарнама өнімдерін және сертификаттар дайындауды ұйымдастыру
2010 жылғы қаңтар - маусым
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
10.
Ресми адамдар мен Математикалық олимпиадаға қатысушылар тұратын, іс-шаралар өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіпті, олардың қауіпсіздігін, сондай-ақ қозғалыс бағыты бойынша бірге жүруді қамтамасыз ету
2010 жылғы ақпан - маусым
БҒМ, ІІМ, Астана қаласының әкімдігі
РБ 010 бағдарлама
11.
Математикалық олимпиадаға қатысушыларға мәдени-экскурсиялық бағдарламаларды әзірлеу және қызмет көрсетуді ұйымдастыру
2010 жылғы ақпан - маусым
БҒМ, МАМ, Астана қаласының әкімдігі
РБ 010 бағдарлама
12.
Математикалық олимпиадаға қатысушылардың (қазылар алқасы, жетекшілер, оқушылар) жатын орындарын, тамақтануын ұйымдастыру
2010 жылғы ақпан - шілде
БҒМ, ДСМ, Астана қаласының әкімдігі
РБ 010 бағдарлама
13.
Математикалық олимпиадаға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді, Математикалық олимпиадаға қатысушылар тұратын орындарға медициналық персоналдың кезекшілігін ұйымдастыру
2010 жылғы ақпан - шілде
БҒМ, ДСМ
РБ 010 бағдарлама
14.
Математикалық олимпиаданы өткізу кезінде делегацияларға ілесіп жүру, аудармашы-гидтердің қызметін қамтамасыз ету
2010 жылғы
шілде
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
15.
Математикалық олимпиаданың ашылу және жабылу салтанатты рәсімдерін өткізу сценарийін әзірлеу
2010 жылғы ақпан - мамыр
БҒМ, МАМ
РБ 010 бағдарлама
16.
Кітапшалар шығару:
«Қазақстанның әйгілі математик ғалымдары», «Қазақстанның жаратылыстану ғылымдары саласындағы жетістіктері», «Халықаралық математикалық олимпиадалар»
2010 жылғы наурыз
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
17.
Халықаралық қазылар алқасының және команда жетекшілерінің қызметін қамтамасыз ету үшін үй-жайларды техникалық жабдықтау, сервер және жұмыс станциялары бар ақпараттық есептеу желісін құру
2010 жылғы шілде
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
18.
Математикалық олимпиадаға қатысушы елдердің елшіліктерімен байланысты қамтамасыз ету
2010 жылғы қаңтар - шілде
БҒМ, СІМ
РБ 010 бағдарлама
19.
Математикалық олимпиадаға қатысушыларды күтіп алуды және шығарып салуды ұйымдастыру
2010 жылғы шілде
БҒМ, Астана қаласының әкімдігі
РБ 010 бағдарлама
20.
Математикалық олимпиаданың қорытынды есебін қатысушы елдерге тарату
2010 жылғы шілде - қараша
БҒМ
РБ 010 бағдарлама
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Математикалық олимпиада - 51-ші Халықаралық математикалық олимпиада

О подготовке и проведении 51-ой Международной математической олимпиады
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 января 2010 года № 10-р
В целях подготовки и проведения 51-ой Международной математической олимпиады с 6 по 17 июля 2010 года в городе Астане (далее - Математическая олимпиада):
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав организационного комитета по подготовке и проведению Математической олимпиады;
2) План мероприятий по подготовке и проведению Математической олимпиады (далее - План).
2. Государственным органам обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан до 1 октября 2010 года представить в Правительство Республики Казахстан информацию об итогах Математической олимпиады.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 января 2010 года № 10-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
51-ой Международной математической олимпиады
Туймебаев                   - Министр образования и науки Республики
Жансеит Кансеитович           Казахстан, председатель
Тасмагамбетов               - аким города Астаны, заместитель
Имангали Нургалиевич          председателя
Сарыбеков                   - вице-министр образования и науки
Махметгали Нургалиевич        Республики Казахстан, заместитель
председателя
Битуова                     - директор Республиканского
Тилдаш Рыскулбековна          государственного казенного предприятия
"Республиканский научно-практический
центр "Дарын" Министерства образования
и науки Республики Казахстан, секретарь
Члены организационного комитета
Доскалиев                   - Министр здравоохранения Республики
Жаксылык Акмурзаевич          Казахстан
Кусаинов                    - Министр транспорта и коммуникаций
Абельгази Калиакпарович       Республики Казахстан
Кул-Мухаммед                - Министр культуры и информации
Мухтар Абрарулы               Республики Казахстан
Баймаганбетов               - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич               Казахстан
Султанов                    - Министр экономики и бюджетного
Бахыт Турлыханович            планирования Республики Казахстан
Умаров                      - заместитель Министра иностранных дел
Кайрат Ермекович              Республики Казахстан
Есекеев                     - Председатель Агентства Республики
Куанышбек Бахытбекович        Казахстан по информатизации и связи
Жумагалиев                  - председатель Правления акционерного
Аскар Куанышевич              общества "Казахтелеком" (по
согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 января 2010 года № 10-р
План мероприятий
по подготовке и проведению 51-ой Международной математической
олимпиады
п/п
Наименование
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
Источник
финансирования
1
2
3
4
5
1.
Организация
деятельности
организационного
комитета и
секретариата по
подготовке и
проведению
Математической
олимпиады
Январь - июль
2010 г.
МОН
РБ программа
010
2.
Подготовка
материально-
технической базы
Январь - март
2010 г.
МОН
РБ программа
010
3.
Разработка и перевод
подготовительных
заданий с решениями
на английский язык
Январь -
февраль
2010 г.
МОН
РБ программа
010
4.
Рассылка
странам-участницам
Математической
олимпиады сборника
подготовительных
задач с решениями
на английском языке
Январь -
февраль
2010 г.
МОН
РБ программа
010
5.
Сбор материалов для
туров Математической
олимпиады
Январь - март
2010 г.
МОН
РБ программа
010
6.
Организация
деятельности
пресс-центра
олимпиады, создание и
функционирование
веб-портала
Математической
олимпиады
Январь – июль
2010 г.
МОН
РБ программа
010
7.
Проведение
предварительного
заседания
Международного
организационного
комитета
Математической
олимпиады
Январь
2010 г.
МОН
РБ программа
010
8.
Приобретение
оборудования,
технических средств,
канцелярских товаров
для обеспечения
деятельности
Математической
олимпиады
Январь - июнь
2010 г.
МОН
РБ программа
010
9.
Организация
разработки эскизов
эмблемы и медалей
Математической
олимпиады,
изготовления
сувенирной,
рекламной продукции и
сертификатов
Январь - июнь
2010 г.
МОН
РБ программа
010
10.
Обеспечить охрану
общественного
порядка, безопасность
официальных
лиц и участников
Математической
олимпиады в местах их
проживания,
проведения
мероприятия, а также
сопровождение по
маршрутам следования
Июль 2010 г.
МОН, МВД,
акимат
города Астаны
РБ программа
010
11.
Разработка программы
и организация
культурно-
экскурсионного
обслуживания
участников
Математической
олимпиады
Февраль-июнь
2010 г.
МОН, МКИ,
акимат города
Астаны
РБ программа
010
12.
Организация
проживания, питания
участников
Математической
олимпиады
(жюри, руководителей,
школьников)
Февраль-июль
2010 г.
МОН, МЗ
РБ программа
010
13.
Организация
медицинского
обслуживания
участников
Математической
олимпиады, дежурство
медперсонала в местах
проживания участников
Математической
олимпиады
Февраль-июль
2010 г.
МОН, МЗ
РБ программа
010
14.
Сопровождение
делегаций во время
проведения
Математической
олимпиады,
обеспечение
деятельности
гидов-переводчиков
Июль 2010 г.
МОН, акимат
города Астаны
РБ программа
010
15.
Разработка сценария
проведения
торжественных
церемоний открытия и
закрытия
Математической
олимпиады
Февраль-май
2010 г.
МОН, МКИ
РБ программа
010
16.
Выпуск брошюр:
"Выдающиеся
ученые-математики
Казахстана",
"Достижения
Казахстана в области
естественных наук",
"Международные
математические
олимпиады"
Март 2010 г.
МОН
РБ программа
010
17.
Техническое оснащение
помещений для
обеспечения
деятельности
международного жюри и
руководителей
команд, создание
информационно-
вычислительной сети с
сервером и рабочими
станциями
Июль 2010 г.
МОН
РБ программа
010
18.
Обеспечение связи с
посольствами
стран-участниц
Математической
олимпиады
Январь-июль
2010 г.
МОН, МИД
РБ программа
010
19.
Организация встречи и
проводов участников
Математической
олимпиады
Июль 2010 г.
МОН,
акимат города
Астаны
РБ программа
010
20.
Рассылка финального
отчета
Математической
олимпиады в
страны-участницы
Июль-ноябрь
2010 г.
МОН
РБ программа
010
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Математическая олимпиада - 51-ая Международная математическая олимпиада

РБ 010 бағдарлама - Республикалық бюджет: Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 010 «Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды өткізу» бағдарламасы

РБ программа 010 - Республиканский бюджет: программа 010 Министерства образования и науки Республики Казахстан "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"