"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 42-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 9 наурыздағы
№ 42-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы»

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2010 года № 42-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан" (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативно-правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К.Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 марта 2010 года № 42-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации

Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңын іске
асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметін лицензиялау ережесі және сот-сараптама қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
2.
Қазақстан Республикасы сот сарапшыларының мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
3.
Қазақстан Республикасының сот сараптамасы зерттеулері әдістемелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
4.
Сот сараптамасы объектілерін пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
5.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органдарына алғаш жұмысқа кіретін адамдардың арнайы кәсіптік даярлықтан өту ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
6.
Күрделілік санаттарына қарай сот сараптамаларын жүргізу мерзімдерін есептеу және олардың күрделілік санаттарын айқындау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
7.
Кешенді сот сараптамаларын жүргізуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
8.
Сот сараптамасы зерттеулерінің әдістемелерін әзірлеу, байқаудан өткізу және енгізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
9.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сарапшысы біліктілігін беру жөніндегі біліктілік комиссиясы қызметінің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
10.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссиясы қызметінің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
11.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссиясының сот сарапшысын аттестаттау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы наурыз
Ескертпе: Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі

Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года
"О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
Об утверждении Правил
лицензирования
судебно-экспертной
деятельности в
Республике Казахстан
и квалификационных
требований,
предъявляемых к
судебно-экспертной
деятельности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
2.
Об утверждении Правил
ведения
Государственного
реестра судебных
экспертов Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
3.
Об утверждении Правил
ведения
Государственного
реестра методик
судебно-экспертных
исследований
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
4.
Об утверждении Правил
обращения с объектами
судебной экспертизы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
5.
Об утверждении Правил
прохождения
специальной
профессиональной
подготовки лицами,
впервые поступающими
на работу в органы
судебной экспертизы
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
6.
Об утверждении Правил
исчисления сроков
производства судебных
экспертиз в
зависимости от
категории их
сложности и
определения категорий
сложности судебных
экспертиз
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
7.
Об утверждении
Инструкции по
организации
производства
комплексных судебных
экспертиз
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
8.
Об утверждении Правил
разработки,
апробирования и
внедрения методик
судебно-экспертных
исследований
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
9.
Об утверждении Правил
деятельности
квалификационной
комиссии Министерства
юстиции Республики
Казахстан по
присвоению
квалификации
судебного эксперта
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
10.
Об утверждении Правил
деятельности
аттестационной
комиссии Министерства
юстиции Республики
Казахстан
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
11.
Об утверждении Правил
аттестации судебного
эксперта
аттестационной
комиссией
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
Март
2010 года
Примечание: МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан