"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін мекемелерде ұстау негіздерін, тәртібі мен шарттарын бекіту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 19 сәуірдегі № 51-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін мекемелерде ұстау негіздерін, тәртібі мен шарттарын бекіту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 19 сәуірдегі
№ 51-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін
мекемелерде ұстау негіздерін, тәртібі мен шарттарын бекіту
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қоғамдық бақылауды жүзеге асыру үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың қоғамдық қадағалау комиссияларын құру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2011 жылғы мамыр
2
Алкогольге, есірткіге және басқа да психобелсенді заттарға тәуелділікпен ауыратындарды мәжбүрлеп емдеу үшін наркологиялық ұйымдарға жіберуге кедергі келтіретін медициналық қарсы айғақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2011 жылғы мамыр
3
Наркологиялық ұйымда мәжбүрлеп емдеуде жатқан алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратындарды тамақтандыру, материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2011 жылғы мамыр
4
Арнайы мекемелер мен ұйымдарда ұсталатын кәмелетке толмағандарды тамақпен, киіммен, аяқ киіммен және жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2011 жылғы мамыр
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін мекемелерде ұстау негіздерін, тәртібі мен шарттарын бекіту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ, ДСМ, Әділетмині, Еңбекмині
2011 жылғы мамыр
6
Ішкі істер органдарының қабылдау-тарату және арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
IІM
2011 жылғы мамыр
7
Жеке тұлғаны анықтау жөнінде іс-шаралар жүргізу қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
ІІМ, БП (келісім бойынша)
2011 жылғы мамыр
8
Мәжбүрлеп емдеуге арналған наркологиялық ұйым туралы ережені және Мәжбүрлеп емдеуге арналған наркологиялық ұйымдардағы ішкі тәртіп қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
ДСМ
2011 жылғы мамыр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закрепления оснований, порядка и условий содержания лиц в учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 апреля 2011 года № 51-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2010 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закрепления оснований, порядка и условий содержания лиц в учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества» (далее — перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 апреля 2011 года
№ 51-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря
2010 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
закрепления оснований, порядка и условий содержания лиц в
учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества»
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1
Об утверждении Правил образования
общественных
наблюдательных
комиссий областей,
городов республи-
канского значения и
столицы для
осуществления
общественного
контроля
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
Май
2011 года
2
Об утверждении
Перечня медицинских
противопоказаний,
препятствующих
направлению в
наркологические
организации для
принудительного
лечения больных с
зависимостью от
алкоголя, наркотиков
и других
психоактивных
веществ
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
Май
2011 года
3
Об утверждении норм
питания и
материально-бытового
обеспечения, больных
алкоголизмом,
наркоманией и
токсикоманией,
находящихся в
наркологической
организации для
принудительного
лечения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
Май
2011 года
4
Об утверждении норм
питания, обеспечения
одеждой, обувью и
мягким инвентарем
несовершеннолетних,
содержащихся в
специальных
учреждениях и
организациях
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МОН
Май
2011 года
5
О внесении изменений
в некоторые решения
Правительства по
вопросам закрепления
оснований, порядка и
условий содержания
лиц в учреждениях,
обеспечивающих
временную изоляцию от общества
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД, МЗ, МЮ,
МТСЗН
Май
2011 года
6
Об утверждении
Правил организации
деятельности
приемников-распреде-
лителей и
специальных
приемников органов
внутренних дел
Приказ
МВД
Май
2011 года
7
Об утверждении
Правил проведения
мероприятий по
установлению
личности
Приказ
МВД, ГП (по
согласованию)
Май
2011 года
8
Об утверждении
Положения о
наркологических
организациях для
принудительного
лечения и Правил
внутреннего
распорядка в
наркологических
организациях для
принудительного
лечения
Приказ
МЗ
Май
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан