"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 120-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актіні қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 120-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер
қатынастарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының
2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы
қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Аумақтық сулар алып жатқан жер учаскелерін жасанды ғимараттар салу үшін беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЖРА, МГМ
2011 жылғы тамыз
2
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді ұтымды пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЖРА, АШМ
2011 жылғы  тамыз
3
«Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінiң ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы № 14 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЖРА
2011 жылғы  тамыз
4
«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін босалқы жерге ауыстыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы № 172 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АШМ, ЖРА
2011 жылғы тамыз
5
«Жер учаскелерi жеке меншiкке берiлген кезде, мемлекет немесе мемлекеттiк жер пайдаланушылар жалға берген кезде олар үшiн төлемақының базалық ставкаларын, сондай-ақ жер учаскелерiн жалдау құқығын сату төлемақысының мөлшерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 890 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЖРА
2011 жылғы тамыз
6
Көтермелеудің салалық жүйесін бекіту туралы
Бұйрық
ЖРА
2011 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖРА – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования земельных отношений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 сентября 2011 года № 120-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования земельных отношений" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий ведомственный нормативный правовой акт и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 сентября 2011 года № 120-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011
года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
регулирования земельных отношений"
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Ответст-
венные
государ-
ственные
органы
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
предоставления земельных
участков, занятых
территориальными водами, для
строительства искусственных
сооружений
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АУЗР, МНГ
август
2011 года
2.
Об утверждении Правил
рационального использования
земель сельскохозяйственного
назначения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АУЗР, МСХ
август
2011 года
3.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительство Республики
Казахстан от 14 января 2005
года № 14 «Об утверждении
Положения Агентства Республики
Казахстан по управлению
земельными ресурсами»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АУЗР
август
2011 года
4.
О внесении изменения в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 17
февраля 2009 года № 172 «Об
утверждении Правил перевода
земель особо охраняемых
природных территорий в земли
запаса»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ, АУЗР
август
2011 года
5.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 2 сентября 2003
года № 890 «Об установлении
базовых ставок платы за
земельные участки при их
предоставлении в частную
собственность, при сдаче
государством или
государственными
землепользователями в аренду, а
также размера платы за продажу
права аренды земельных
участков»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АУЗР
август
2011 года
6.
Об утверждении отраслевой
системы поощрения
Приказ
АУЗР
август
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан