Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 21 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 126-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешевке жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 126-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы арнайы
экономикалық аймақтар туралы» және «Қазақстан Республикасының
кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аймақтар
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
2011 жылғы 21 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специальных экономических зон"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 126-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специальных экономических зон" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Исекешева А.О.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 сентября 2011 года № 126-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2011
года "О специальных экономических зонах в Республике
Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
специальных экономических зон"

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрiнiң 2012.08.13 № 149-ө Өкiмiмен.
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ИЖТМ,
Астана қаласының әкімдігі
2012 жылғы тамыз
2.
Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгі шарттарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ,
Астана қаласының әкімдігі
2012 жылғы тамыз
3.
Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясын басқару үшін тұлғаларға конкурстық іріктеу жүргізу қағидасын, сондай-ақ оларға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы тамыз
4.
Арнайы экономикалық аймақ аумағында қызметтің қосалқы түрлерін жүзеге асыратын тұлға ретінде рұқсат алу үшін өтінімге қоса берілетін құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы тамыз
5.
Арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша сарапшылық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2011 жылғы қыркүйек
6.
Арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасын рәсімдеуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2011 жылғы қыркүйек
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ,
Астана қаласының әкімдігі
2012 жылғы тамыз
8.
«Ақпараттық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін қалыптастыру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы тамыз
9.
Негізге алынып, алынған (алынуға жататын) табыстарды арнайы экономикалық аймақ аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың қызмет түрлерінен алынған табыстарға жатқызу жүзеге асырылатын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының растаманы беру қағидасын және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, Астана қаласының әкімдігі
2012 жылғы тамыз
10.
Нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын, арнайы экономикалық аймақ аумағында өткізілетін, арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетін қызмет түрлерін жүзеге асыру кезінде толығымен пайдаланылатын тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, Астана қаласының әкімдігі
2012 жылғы тамыз
11.
Қаржылық қамтамасыз етуді қалыптастыру, осындай қамтамасыз етудің арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясында бар болуын растайтын құжаттарды ұсыну қағидасын және Қаржылық қамтамасыз ету қаражаты есебінен бюджет шығындарының орнын толтыру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині,
ИЖТМ
2012 жылғы тамыз
12.
«Ақпараттық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Бірлескен бұйрық
ИЖТМ,
Қаржымині
2012 жылғы тамыз
13.
Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде тіркеуге өтінімдер мен сауалнамалар нысандарын бекіту туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2011 жылғы қыркүйек
14.
Құрылатын арнайы экономикалық аймақтың технико-экономикалық негіздемесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2011 жылғы қыркүйек
15.
Арнайы экономикалық аймақтың басқару органының есептілікті ұсыну қағидасы мен кезеңділігін бекіту туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2011 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 13.08.2012 № 149-p.
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государст-
венные
органы,
ответствен-
ные за
исполнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые указы
Президента Республики
Казахстан по вопросам
специальных экономических
зон
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МИНТ,
акимат
города
Астаны
Август
2012 года
2.
Об утверждении типовых
договоров об осуществлении
деятельности в качестве
участника специальной
экономической зоны
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ,
акимат
города
Астаны
Август
2012 года
3.
Об утверждении Правил
проведения конкурсного
отбора лиц для управления
управляющей компанией
специальной экономической
зоны, а также требований к
ним
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Август
2012 года
4.
Об утверждении перечня
документов, прилагаемых к
заявке на допуск в качестве
лица, осуществляющего
вспомогательный вид
деятельности на территории
специальной экономической
зоны
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Август
2012 года
5.
Об утверждении Положения об
экспертном совете по
вопросам специальных
экономических зон
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Сентябрь
2011 года
6.
Об утверждении требований к
оформлению концепции
создания специальной
экономической зоны
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Сентябрь
2011 года
7.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства от 13 мая 2009
года № 703
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ,
акимат
города
Астаны
Август
2012 года
8.
Об утверждении Правил
формирования перечня
юридических лиц,
осуществляющих деятельность
в специальной экономической
зоне «Парк информационных
технологий»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Август
2012 года
9.
Об утверждении Правил выдачи
и формы подтверждения
местным исполнительным
органом области, города
республиканского значения,
столицы, на основании
которого осуществляется
отнесение полученных
(подлежащих получению)
доходов к доходам, от видов
деятельности организаций,
осуществляющих деятельность
на территории специальной
экономической зоны
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ,
акимат
города
Астаны
Август
2012 года
10.
Об утверждении перечня
товаров, облагаемых налогом
на добавленную стоимость по
нулевой ставке, реализуемых
на территорию специальных
экономических зон, полностью
потребляемых при
осуществлении деятельности,
отвечающей целям создания
специальных экономических
зон
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ,
акимат
города
Астаны
Август
2012 года
11.
Об утверждении Правил
формирования финансового
обеспечения, представления
документов, подтверждающих
наличие такого обеспечения у
управляющей компании
специальной экономической
зоны и Правил возмещения
потерь бюджета за счет
средств финансового
обеспечения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ,
МИНТ
Август
2012 года
12.
Об утверждении перечня
юридических лиц,
осуществляющих деятельность
в специальной экономической
зоне «Парк информационных
технологий»
Совместный
приказ
МИНТ,
МФ
Август
2012 года
13.
Об утверждении формы заявки
и анкеты для регистрации в
качестве участника
специальной экономической
зоны
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2011 года
14.
Об утверждении требований к
технико-экономическому
обоснованию создаваемой
специальной экономической
зоны
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2011 года
15
Об утверждении Правил и
периодичности представления
отчетности органом
управления специальной
экономической зоны
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан