Химия пәнінен оқушылардың 46-шы Халықаралық Менделеев олимпиадасын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 27 наурыздағы № 59-ө Өкімі
2012 жылғы 23 – 30 сәуірде Астана қаласында химия пәнінен оқушылардың 46-шы Халықаралық Менделеев олимпиадасын (бұдан әрі – Менделеев олимпиадасы) дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Менделеев олимпиадасын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) Менделеев олимпиадасын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 2012 жылғы 15 мамырға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Менделеев олимпиадасының қорытындылары туралы ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 27 наурыздағы
№ 59-ө өкімімен
бекітілген
Химия пәнінен оқушылардың 46-шы Халықаралық Менделеев
олимпиадасын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру
комитетінің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2012.04.25 № 87-ө Өкімімен.
Жұмағұлов
Бақытжан Тұрсынұлы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі, төраға
Тасмағамбетов
Иманғали Нұрғалиұлы
Астана қаласының әкімі, төрағаның орынбасары
Ғалымова
Әлия Қайратқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы, төрағаның орынбасары
Қирабаева
Шолпан Ақашқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры, хатшы
Ұйымдастыру комитетінің мүшелері
Қайырбекова
Салидат Зекенқызы
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Сарыбеков
Махметғали Нұрғалиұлы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Жұмағалиев
Асқар Қуанышұлы
-
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі
Мыңбай
Дархан Қамзабекұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі
Қасымов
Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Жәмішев
Болат Бидахметұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Ырысқали
Дәуренбек Рақымұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 27 наурыздағы
№ 59-ө өкімімен
бекітілген
Химия пәнінен оқушылардың 46-шы Халықаралық Менделеев
олимпиадасын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
Атауы
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
1.
Менделеев олимпиадасына дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитеті мен хатшылықтың жұмысы
2012 жылғы наурыз
БҒМ
2.
Олимпиаданың баспасөз орталығының қызметін ұйымдастыру, Менделеев олимпиадасының веб-порталын құру және оның жұмыс істеуі
2012 жылғы наурыз – сәуір
БҒМ
3.
Менделеев олимпиадасын халықаралық ұйымдастыру комитетінің алдын ала отырысын өткізу
2012 жылғы наурыз
БҒМ
4.
Менделеев олимпиадасының эмблемасы мен медальдарының эскиздерін әзірлеуді, кәдесыйлар, жарнама өнімдерін және сертификаттар дайындауды ұйымдастыру
2012 жылғы наурыз
БҒМ
5.
Ресми адамдар мен Менделеев олимпиадасына қатысушылар тұратын, іс-шаралар өткізілетін орындарда қоғамдық тәртіпті, олардың қауіпсіздігін, сондай-ақ қозғалыс бағыты бойынша бірге жүруді қамтамасыз ету
2012 жылғы сәуір
ІІМ, БҒМ
6.
Менделеев олимпиадасына қатысушыларға мәдени-экскурсиялық бағдарламаларды әзірлеу және қызмет көрсетуді ұйымдастыру
2012 жылғы наурыз – сәуір
БҒМ, Астана қаласының әкімдігі
7.
Менделеев олимпиадасына қатысушылардың (қазылар алқасы, жетекшілер, оқушылар) жатын орындарын, тамақтануын ұйымдастыру
2012 жылғы сәуір
БҒМ, Астана қаласының әкімдігі
8.
Менделеев олимпиадасына қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді, олимпиада қатысушылары тұратын орындарға медициналық персоналдың кезекшілігін ұйымдастыру
2012 жылғы сәуір
ДСМ, БҒМ,
Астана қаласының әкімдігі
9.
Менделеев олимпиадасын өткізу кезінде делегациялармен бірге жүру
2012 жылғы
сәуір
БҒМ, Астана қаласының әкімдігі
10.
Менделеев олимпиадасының ашылу және жабылу салтанатты рәсімдерін өткізу сценарийін әзірлеу
2012 жылғы наурыз
БҒМ, МАМ
11.
Халықаралық қазылар алқасының және команда жетекшілерінің қызметін қамтамасыз ету үшін үй-жайларды техникалық жабдықтау, сервер және жұмыс станциялары бар ақпараттық есептеу желісін құру
2012 жылғы сәуір
БҒМ
12.
Менделеев олимпиадасына қатысушыларды күтіп алуды және шығарып салуды ұйымдастыру
2012 жылғы сәуір
БҒМ, Астана қаласының әкімдігі
13.
Менделеев олимпиадасының қорытынды есебін қатысушы елдерге тарату
2012 жылғы мамыр
БҒМ
14.
Қазақстан Республикасының Үкіметіне Менделеев олимпиадасының қорытындысы туралы ақпарат беру
2012 жылғы мамыр
БҒМ
4
15.
Визалық қамтамасыз ету
2012 жылғы наурыз – сәуір
СІМ
16.
Бұқаралық ақпарат құралдарында олимпиада жеңімпаздарының жетістіктерін және дарынды балалармен жұмыс істейтін мұғалімдердің тәжірибелерін тарату, насихаттау
2012 жылғы мамыр
БҒМ, МАМ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Менделеев олимпиадасы - 46-шы Халықаралық Менделеев олимпиадасы

О подготовке и проведении 46-ой Международной Менделеевской олимпиады школьников по химии
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2012 года № 59-р
В целях подготовки и проведения 46-ой Международной Менделеевской олимпиады школьников по химии с 23 по 30 апреля 2012 года в городе Астане (далее – Менделеевская олимпиада):
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав организационного комитета по подготовке и проведению Менделеевской олимпиады;
2) План мероприятий по подготовке и проведению Менделеевской олимпиады (далее – План).
2. Государственным органам обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан до 15 мая 2012 года представить в Правительство Республики Казахстан информацию об итогах Менделеевской олимпиады.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2012 года № 59-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению 46-ой
Международной Менделеевской олимпиады школьников по химии
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 25.04.2012 № 87-р.
Жумагулов                 - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович         Казахстан, председатель
Тасмагамбетов             - аким города Астаны, заместитель
Имангали Нургалиевич        председателя
Галимова                  - ответственный секретарь Министерства
Алия Кайратовна             образования и науки Республики Казахстан,
заместитель председателя
Кирабаева                 - директор Республиканского
Шолпан Акашевна             государственного казенного предприятия
«Республиканский научно-практический
центр «Дарын» Министерства образования и
науки Республики Казахстан, секретарь
Члены организационного комитета
Каирбекова                  - Министр здравоохранения Республики
Салидат Зекеновна             Казахстан
Жумагалиев                  - Министр транспорта и коммуникаций
Аскар Куанышевич              Республики Казахстан
Мынбай                      - Министр культуры и информации
Дархан Камзабекулы            Республики Казахстан
Касымов                     - Министр внутренних дел Республики
Калмуханбет Нурмуханбетович   Казахстан
Жамишев                     - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Сарыбеков                   - вице-министр образования и науки
Махметгали Нургалиевич        Республики Казахстан
Ырыскали                    - директор департамента консульской
Дауренбек Ракимович           службы Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2012 года № 59-р
План мероприятий
по подготовке и проведению 46-ой Международной Менделеевской
олимпиады школьников по химии
п/п
Наименование
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
1.
Работа организационного комитета и
секретариата по подготовке и
проведению Менделеевской олимпиады
Март 2012 г.
МОН
2.
Организация деятельности пресс-центра
олимпиады, создание и функционирование
веб-портала Менделеевской олимпиады
Март–апрель
2012 г.
МОН
3.
Проведение предварительного заседания
Международного организационного
комитета Менделеевской олимпиады
Март 2012 г.
МОН
4.
Организация разработки эскизов эмблемы
и медалей Менделеевской олимпиады,
изготовление сувенирной, рекламной
продукции и сертификатов
Март 2012 г.
МОН
5.
Обеспечение охраны общественного
порядка, безопасности официальных лиц
и участников Менделеевской олимпиады в
местах их проживания, проведения
мероприятия, а также сопровождение по
маршрутам следования
Апрель
2012 г.
МВД, МОН
6.
Разработка программы и организация
культурно-экскурсионного обслуживания
участников Менделеевской олимпиады
Март–апрель
2012 г.
МОН,
акимат города
Астаны
7.
Организация проживания, питания
участников Менделеевской олимпиады
(жюри, руководителей, школьников)
Апрель
2012 г.
МОН
акимат города
Астаны
8.
Организация медицинского обслуживания
участников Менделеевской олимпиады,
дежурство медперсонала в местах
проживания участников олимпиады
Апрель
2012 г.
МЗ, МОН,
акимат города
Астаны
9.
Сопровождение делегаций во время
проведения Менделеевской олимпиады
Апрель
2012 г.
МОН,
акимат города
Астаны
10.
Разработка сценария проведения
торжественных церемоний открытия и
закрытия Менделеевской олимпиады
Март
2012 г.
МОН, МКИ
11.
Техническое оснащение помещений для
обеспечения деятельности
международного жюри и руководителей
команд, создание информационно-
вычислительной сети с сервером и
рабочими станциями
Апрель
2012 г.
МОН
12.
Организация встречи и проводов
участников Менделеевской олимпиады
Апрель
2012 г.
МОН,
акимат города
Астаны
13.
Рассылка финального отчета
Менделеевской олимпиады в
страны-участницы
Май 2012 г.
МОН
14.
Информация об итогах проведения
Менделеевской олимпиады в
Правительство Республики Казахстан
Май 2012 г.
МОН
15.
Визовое обеспечение
Март–апрель
2012 г.
МИД
16.
Освещение в СМИ достижения призеров
олимпиад и опыт учителей по работе с
одаренными детьми
Май 2012 г.
МОН, МКИ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Менделеевская олимпиада – 46-ая Международная Менделеевская олимпиада школьников по химии

010 РБ бағдарлама - Республикалық бюджет: Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 010 «Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды өткізу» бағдарламасы

РБ программа 010 – Республиканский бюджет: программа 010 Министерства образования и науки Республики Казахстан «Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения»