"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға және ақшаны қолма-қол ақша айналдыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 21 маусымдағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2012 жылғы 30 шілдедегі № 136-ө Өкiмi
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға және ақшаны қолма-қол ақшаға айналдыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 21 маусымдағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актіні қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 136-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңсыз
жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және
терроризмді қаржыландыруға және ақшаны қолма-қол ақшаға
айналдыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 21 июня 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма и обналичивания денег"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 136-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 июня 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма и обналичивания денег»
(далее – перечень).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий ведомственный нормативный правовой акт и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахста
от 30 июля 2012 года № 136-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан

2012 жылғы 21 маусымдағы Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты қаржы мониторингі субъектілерінің беру қағидаларын және күдікті операцияны айқындау критерийлерінің белгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ЭДСМ, СДШІА, ҰБ (келісім бойынша)
2012 жылғы қыркүйек
2.
Қазақстан Республикасының аумағында дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар өз қызметін жүзеге асыратын жерлерде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға арналған жабдық (қондырғы) орнатуды қамтамасыз етуге, сондай-ақ төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға міндетті жекелеген қызмет түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша)
2012 жылғы қараша
3.

от 21 июня 2012 года «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов,
полученных незаконным путем, и финансированию
терроризма и обналичивания денег»
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил предоставления субъектами финансового мониторинга сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, и признаков критериев определения подозрительной операции
Постановление Правительства Республики Казахстан
МФ (созыв), МЮ, МЭРТ, АДСФК,  НБ (по согласованию)
Сентябрь 2012 года
2.
Об утверждении отдельных видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан индивидуальные предприниматели или юридические лица обязаны обеспечить установку в местах осуществления своей деятельности оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, а также принимать платежи с использованием платежных карточек
Постановление Правительства Республики Казахстан
МФ (созыв), НБ (по согласованию)
Ноябрь 2012 года
3.

«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2012 жылғы шілде
4.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қаржымині бұйрығы
Қаржымині
2012 жылғы шілде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
СДШІА - Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
Июль 2012 года
4.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан
Приказ МФ
МФ
Июль 2012 год
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры