"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру мен автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 40-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру мен автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтік құқықтық актiлердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2013 жылғы 28 ақпандағы
№ 40-ө өкiмiмен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру мен
автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан
Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтiк құқықтық актілердің тiзбесi
р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Әзірлеу және Үкіметке енгізу мерзімі
1
2
3
4
5
1
«Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨДМ
2013 жылғы
ақпан
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2013 жылғы
ақпан
3
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекіту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір шешімдердің күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 маусымдағы № 511 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨДМ
2013 жылғы
ақпан
4
«Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1325 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы
ақпан
5

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации социально значимых государственных услуг"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 40-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации социально значимых государственных услуг» (далее – перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 февраля 2013 года № 40-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и
автоматизации социально значимых государственных услуг»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок разработки и внесения в Правительство
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958 «Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МРР
февраль 2013 года
2
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2013 года
3
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 511 «Об утверждении форм идентификационных документов на земельный участок, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстанм
МРР
февраль 2013 года
4
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1325 «Об утверждении формы свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль 2013 года
5

«Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 және «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 қарашадағы № 1351 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы
ақпан
6
«Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы
ақпан
7
«Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2013 жылғы
ақпан
8
«Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау)
Еңбекмині
ІІМ
ККМ
Қаржымині
Әділетмині
ӨДМ
2013 жылғы
ақпан
9
«Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2013 жылғы
ақпан
10
«Қазақстан Республикасы салық қызметі органдарының мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 1519 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы
ақпан
11
«Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2013 жылғы
ақпан
12
Кейбір нормативтік құқықтық актілеріне ақша төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰБ
(келісім бойынша)
2013 жылғы
шілде
13
«Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2013 жылғы
ақпан
14

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля» и от 17 ноября 2011 года № 1351 «Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
февраль 2013 года
6
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 «Об утверждении стандартов государственных услуг»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
февраль 2013 года
7
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
февраль 2013 года
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв)
МТСЗН
МВД
МТК
МФ
МЮ
МРР
февраль 2013 года
9
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2013 года
10
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1519 «Об утверждении стандартов государственных услуг органов налоговой службы Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль 2013 года
11
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
февраль 2013 года
12
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам осуществления платежей и переводов денег
постановление Правительства Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
июль 2013 года
13
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859 «Об утверждении Правил ведения воинского учета военнообязанных и призывников»
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
февраль 2013 года
14

«Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2013 жылғы
ақпан
15
«Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2013 жылғы
ақпан
16
«Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨДМ
2013 жылғы
ақпан
17
Әлеуметтік көмекті көрсетудің, мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2013 жылғы
ақпан
18
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы
ақпан
19
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке тұлғалар туралы мәліметтерді сәйкестікке келтіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы
ақпан
20
Бір өтініш негізінде көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы
ақпан
21
«Жылжитын мүлік кепілдігін тіркеу Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетминінің
бұйрығы
Әділетмині
2013 жылғы
ақпан
22
«Көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу ережесін және Көлік құралдарының жекелеген түрлерін басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
бұйрығы
ІІМ
2013 жылғы
ақпан
23
Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер тұлғаларға медициналық тексеруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
ДСМ
бұйрығы
ДСМ
2013 жылғы
ақпан
24
Банктердің және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген міндеттерін орындауы үшін көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша деректерді беру қағидаларын бекіту туралы
ІІМ
бұйрығы
ІІМ
ҰБ (келісім бойынша)
2013 жылғы
шілде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині
- Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Әділетмині
- Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ІІМ
- Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ
- Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Қорғанысмині
- Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Қаржымині
- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ДСМ
- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ
- Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ЭБЖМ
- Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ӨДМ
- Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ҰБ
- Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки»
постановление Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль 2013 года
15
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
февраль 2013 года
16
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам»»
постановление Правительства Республики Казахстан
МРР
февраль 2013 года
17
Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
февраль 2013 года
18
Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
февраль 2013 года
19
Об утверждении Правил приведения в соответствие сведений о физических лицах в государственных информационных системах
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
февраль 2013 года
20
Об утверждении перечня электронных государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
февраль 2013 года
21
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 «Об утверждении Правил регистрации залога движимого имущества»
Приказ МЮ
МЮ
февраль 2013 года
22
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 90 «Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств и Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления отдельными видами транспортных средств»
Приказ МВД
МВД
февраль 2013 года
23
Об утверждении Правил проведения медицинских осмотров лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами
Приказ МЗ
МЗ
февраль 2013 года
24
Об утверждении Правил представления данных по идентификационному номеру транспортного средства банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, для исполнения ими обязанностей, предусмотренных налоговым законодательством Республики Казахстан
Приказ МВД
МВД
НБ (по согласованию)
июль 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК
-
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭБП
-
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МРР
-
Министерство регионального развития Республики Казахстан
НБ
-
Национальный Банк Республики Казахстан