"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 23 шілдедегі № 115-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 24 шілдедегі
№ 115-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
сот-сараптама қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан
Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Әзірлеу және Қазақстан Республикасы Үкіметіне енгізу мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы сот сарапшыларының мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 4 маусымдағы № 514 және «Қазақстан Республикасының сот сараптамасы зерттеулері әдістемелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 4 маусымдағы № 515 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
2013 жылғы
тамыз
2
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
2013 жылғы
тамыз
3
Денсаулық сақтау саласында жүргізілетін сот сараптамалары түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
2013 жылғы
тамыз
4
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органдарына алғаш жұмысқа кіретін адамдардың арнайы кәсіптік даярлықтан өту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 122 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
2013 жылғы
тамыз
5
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысы біліктілігін беру үшін біліктілік емтихандарын қабылдау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
2013 жылғы
тамыз
6
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшысы біліктілігін беру үшін біліктілік емтихандарын қабылдау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
2013 жылғы
тамыз

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судебно-экспертной деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2013 года № 115-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судебно-экспертной деятельности» (далее – перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект нормативного правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2013
года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
судебно-экспертной деятельности»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок разработки и внесения в Правительство Республики Казахстан
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений в  постановленияПравительства Республики Казахстан от 4 июня 2010 года № 514 «Об утверждении Правил ведения Государственного реестра судебных экспертов Республики Казахстан» и от 4 июня 2010 года № 515 «Об утверждении Правил ведения Государственного реестра методик судебно-экспертных исследований Республики Казахстан»
постановление  Правительства Республики Казахстан
Министерство юстиции Республики Казахстан
август 2013 года
2
Об утверждении перечня видов судебных экспертиз, производимых в Центре судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
Министерство юстиции Республики Казахстан
август 2013 года
3
Об утверждении перечня видов судебных экспертиз в области здравоохранения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
Министерство здравоохранение Республики Казахстан
август 2013 года
4
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 апреля 2010 года № 122 «Об утверждении Правил прохождения специальной профессиональной подготовки лицами, впервые поступающими на работу в органы судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан»
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
Министерство юстиции Республики Казахстан
август 2013 года
5
Об утверждении Правил приема квалификационных экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
Министерство юстиции Республики Казахстан
август 2013 года
6
Об утверждении Правил приема квалификационных экзаменов для присвоения квалификации судебно-медицинского, судебно-психиатрического, судебно-наркологического эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
Министерство здравоохранение Республики Казахстан
август 2013 года