Еліміздің ежелгі кезеңнен бергі тарихы, қазақстандық мәдениет, еліміздің қазіргі заманғы өмірі, тарихи тұлғалар мен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы баяндайтын ауқымды кино- және тележобаларды жасау жөнінде 2015 – 2020 жылдарға арналған "Мәңгілік Ел" кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 12 қарашадағы № 104-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 30 қыркүйектегі № 139-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 30.09.2017 № 139-ө өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Еліміздің ежелгі кезеңнен бергі тарихы, қазақстандық мәдениет, еліміздің қазіргі заманғы өмірі, тарихи тұлғалар мен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы баяндайтын ауқымды кино- және тележобаларды жасау жөнінде 2015 – 2020 жылдарға арналған "Мәңгілік Ел" кешенді жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар:
1) Жоспардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың бесiнші күнiне Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiне осы өкiмнiң iске асырылуы жөнiнде ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгi тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгі айдың он бесiнші күнiне Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiне жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2015 жылғы 12 қарашадағы
№ 104-ө өкiмiмен
бекiтiлген

Об утверждении Комплексного плана "Мәңгілік Ел" по созданию серии масштабных кино- и телепроектов, повествующих об истории страны с древнейших времен, казахстанской культуре, современной жизни страны, исторических личностях и гражданах – "героях нашего времени", на 2015 – 2020 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года № 104-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 сентября 2017 года № 139-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 30.09.2017 № 139-р.
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план "Мәңгілік Ел" по созданию серии масштабных кино- и телепроектов, повествующих об истории страны с древнейших времен, казахстанской культуре, современной жизни страны, исторических личностях и гражданах - "героях нашего времени", на 2015 – 2020 годы (далее – План).
2. Центральным государственным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана;
2) ежеквартально к пятому числу месяца, следующего за отчетным периодом, представлять в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан информацию по реализации настоящего распоряжения.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан ежеквартально к пятнадцатому числу месяца, следующего за отчетным периодом, представлять сводную информацию в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 ноября 2015 года № 104-р
Комплексный план "Мәңгілік Ел"

Еліміздің ежелгі кезеңнен бергі тарихы, қазақстандық мәдениет, еліміздің қазіргі заманғы өмірі, тарихи тұлғалар мен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы баяндайтын ауқымды кино- және тележобаларды жасау жөнінде 2015 – 2020 жылдарға арналған "Мәңгілік Ел" кешенді жоспары
Р/с №
Тапсырманың мазмұны
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
1. Көркем және деректі фильмдер бойынша
1.
Көркем және деректі фильмдер, сериалдар, телебағдарламалар мен хабарлар шығару мәселелері жөнінде мүдделі мемлекеттік органдардың және республикалық телеарналардың басшыларымен кездесу өткізу
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
2.
Дайын көркем және деректі фильмдердің тақырыптарын айқындау және оларды қабылдау бойынша мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен сараптамалық кеңестердің жұмысы жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
3.
Қазақстанның полиэтностығының қалыптасу тарихы туралы деректі ғылыми-танымал фильмдердің серияларын дайындау жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
240 ББӘ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" ББ 104 "Ұлттық фильмдер шығару" КБ шеңберінде
4.
"Режиссура", "Актерлік өнер", "Сценография" мамандықтары бойынша мәдениет саясаты тұжырымдамасына сәйкес үлгілік оқу жоспарларын және үлгілік оқу бағдарламаларын жаңарту мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, БҒМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
240 ББӘ 041 "Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау" ББ 100 "Өнер және мәдениет саласындағы білім ұйымдарының қалыптасуын қамтамасыз ету" КБ шеңберінде
5.
Өнімнің сапасын арттыруға, жұмысты жоспарлауға, өнімді дайындау мерзіміне, сценарийлермен жұмыс жасауға, дайын жобаларды қабылдау жүйесіне, фильмдерді одан әрі ілгерілетудің тиімділік жүйесін енгізуге ерекше көңіл аудару арқылы озық халықаралық жұмыс тәжірибесін енгізуді ескере отырып, "Қазақфильм" АҚ жұмысын жаңғырту жөнінде тұжырымдама әзірлеу
ПӘ-ге ақпарат
МСМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
240 ББӘ 001 "Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" ББ 100 "Мәдениет, спорт және дін саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" КБ шеңберінде 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" ББ 104 "Ұлттық фильмдер шығару" КБ шеңберінде
6.
Көркем және деректі фильмдердің, сериалдардың, телебағдарламалар мен хабарлардың сапасын жақсарту мақсатында мемлекеттік тапсырысты жаңғырту бойынша ұсыныстар беру. Жұмысты жоспарлауға, өнімді дайындау мерзіміне, сценарийлермен жұмыс жасауға, дайын жобаларды қабылдау жүйесіне, фильмдерді одан әрі ілгерілетудің тиімділік жүйесін енгізуге ерекше назар аудару
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
7.
"Қазақфильм" АҚ мен республикалық телеарналар арасында көркем өнімді шығару мәселелері бойынша бірлескен іс-шаралар жоспарын әзірлеу. "Қазақфильм" АҚ-ның ресурстарын пайдалану тиімділігін арттыруға ерекше назар аудару
іс- шаралар жоспары ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
8.
Еліміздің тарихы, қазақстандық мәдениет, еліміздің қазіргі заманғы өмірі, тарихи тұлғалар мен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы жобалар дайындауды ескере отырып, "Қазақфильм" АҚ-ның көркем өнімдерін шығару жөніндегі тақырыптық жоспарды бекіту және түзету бойынша жұмысты жыл сайынғы негізде ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, "Қазақфильм" АҚ

по созданию серии масштабных кино- и телепроектов, повествующих об истории страны с древнейших времен, казахстанской культуре, современной жизни страны, исторических личностях и гражданах – "героях нашего времени", на 2015 – 2020 годы
п/п
Содержание поручения
Форма завершения
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
1. По художественным и документальным фильмам
1.
Провести встречу с руководителями заинтересованных государственных органов и республиканских телеканалов по вопросам производства художественных и документальных фильмов, сериалов, телепрограмм и передач
информация в АП
МИР, МКС
до 1 декабря 2015 года, далее – ежегодно до 2020 года
не требует финансирования
2.
Внести предложения по работе экспертных советов с участием заинтересованных государственных органов по определению тематики и приему готовых художественных и документальных фильмов
информация в АП
МКС, МИР
до 1 декабря 2015 года, далее – ежегодно до 2020 года
не требует финансирования
3.
Внести предложения по подготовке серии документальных научно-популярных фильмов об истории формирования полиэтничности Казахстана
информация в АП
МКС, САНК (по согласованию)
до 1 декабря 2015 года, далее – ежегодно до 2020 года
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
ПП 104 "Производство национальных фильмов"
4.
Проработать вопрос обновления типовых учебных планов и типовой учебной программы в соответствии с концепцией культурной политики по специальностям "Режиссура", "Актерское искусство", "Сценография"
информация в АП
МКС, МОН
до 1 декабря 2015 года
АБП240 в рамках БП
041
"Подготовка кадров в области культуры и искусства"
ПП 100 "Обеспечение функционирования организаций образования в области культуры и искусства"
5.
Разработать концепцию по модернизации работы АО "Казахфильм" с учетом внедрения передового международного опыта работы с акцентом на повышение качества продукции, планирование работы, сроки подготовки продукции, работу со сценариями, систему приема готовых проектов, внедрение системы эффективности дальнейшего продвижения фильмов
информация в АП
МКС
до 1 декабря 2015 года
АБП 240 в рамках БП
001 "Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий"
ПП 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры, спорта и религии"
В рамках БП 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
ПП 104 "Производство национальных фильмов"
6.
Представить предложения по модернизации государственного заказа с целью улучшения качества художественных и документальных фильмов, сериалов, телепрограмм и передач. Особое внимание обратить на планирование работы, сроки подготовки продукции, работу со сценариями, систему приема готовых проектов, внедрение системы эффективности дальнейшего продвижения фильмов
информация в АП
МИР
до 1 декабря 2015 года
в рамках программы 031 "Проведение государственной информационной политики"
7.
Разработать план совместных мероприятий по вопросам производства художественной продукции между АО "Казахфильм" и республиканскими телеканалами. Обратить особое внимание на повышение эффективности использования ресурсов АО "Казахфильм"
план мероприятий
информация в АП
МКС, МИР, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан" (по согласованию)
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
8.
Организовать на ежегодной основе работу по утверждению и корректировке тематического плана по производству художественной продукции АО "Казахфильм" с учетом подготовки проектов об истории страны, казахстанской культуре, современной жизни страны, исторических личностях и гражданах - "героях нашего времени"
информация в АП
МКС, АО "Казахфильм"

2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін 20 желтоқсанға қарай
240 ББӘ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" ББ 104 "Ұлттық фильмдер шығару" КБ шеңберінде
9.
Көркем және деректі фильмдер, сериалдар, телебағдарламалар мен хабарларды жетекші шетелдік, оның ішінде Еуразия Экономикалық Одаққа әріптес елдердің кинокомпанияларымен бірлесіп дайындау жөніндегі ұсыныстарды пысықтау. Еліміздің тарихы, оның ішінде 2016 жылы болатын Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын ескере отырып, қазақстандық мәдениет пен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" жөніндегі тақырыптарды ілгерілетуге ерекше назар аудару
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ, "Президент ТРК" КЕАҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
240 ББӘ 001 "Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" ББ 100 "Мәдениет, спорт және дін саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" КБ шеңберінде
10.
Тәжірибе алмасу және отандық көркем өнімнің сапасын арттыру мақсатында Қазақстанда халықаралық және республикалық кинофестивальдерді ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, "Қазақфильм" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін 20 желтоқсанға қарай
240 ББӘ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" ББ 105 "Әлеуметтiк маңызы бар және мәдени iс-шаралар өткiзу" КБ шеңберінде
11.
Жастарға арналған (оқушылар, студенттер және басқалар) тұрақты шығармашылық телевизиялық конкурстар мен фестивальдер ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, БҒМ, "Қазақфильм" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
12.
Қазақстандық көркем және деректі фильмдердің шетелдердегі ірі халықаралық кинофестивальдерге қатысуын ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МСМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін 20 желтоқсанға қарай
қаржыландыру талап етілмейді
13.
Деректі, көркем фильмдерді, сериалдар мен тележобаларды дайындау барысында, оның ішінде мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті ескере отырып, фильмдер шығаруды қаржыландыру қағидаларын әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
14.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына, Қазақстанның полиэтностығының қалыптасу тарихына арналған деректі, көркем фильмдер мен сериалдарды жасау жөніндегі ұсыныстарды дайындау
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
240 ББӘ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" ББ 104 "Ұлттық фильмдер шығару" КБ шеңберінде
15.
Деректі, көркем фильмдердің, сериалдар мен тележобалардың өндірісін мемлекеттік ынталандырудың шетелдік үздік тәжірибесін енгізу жөнінде ұсыныстар дайындау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
16.
Еліміздің табысты дамуының үшін негіз ретінде қазақстандық мәдениетті, қазақстандық біртектілік пен бірлікті нығайту мен дамыту туралы деректі, көркем фильмдер мен сериалдар жасау жөнінде ұсыныстар дайындау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, "Қазақфильм" АҚ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ

до 1 декабря 2015 года, далее - ежегодно к 20 декабря до 2020 года
АБП 240 в рамках БП
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
ПП 104 "Производство национальных фильмов"
9.
Проработать предложения по подготовке художественных и документальных фильмов, сериалов, телепрограмм и передач совместно с ведущими зарубежными кинокомпаниями, в том числе из стран партнеров по Евразийскому экономическому союзу. Особый акцент сделать на продвижение тематик по истории страны, в том числе с учетом 25-летия Независимости Республики Казахстан в 2016 году, казахстанской культуре и гражданах - "героях нашего времени"
информация в АП
МКС, МИР, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан", НАО "ТРК Президента"
до 1 декабря 2015 года
АБП 240 в рамках БП
001 "Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий"
ПП 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры, спорта и религии"
10.
Проработать предложения по организации и проведению в Казахстане международных и республиканских кинофестивалей в целях обмена опытом и повышения качества отечественной художественной продукции
информация в АП
МКС, АО "Казахфильм"
до 1 декабря 2015 года, далее - ежегодно к 20 декабря до 2020 года
АБП 240 в рамках БП
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
ПП 105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
и.
Проработать предложения по организации регулярных творческих телевизионных конкурсов и фестивалей для молодежи (школьники, студенты и др.)
Информация в АП
МИР, МКС, МОН, АО "Казахфильм"
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
12.
Проработать предложения по организации участия казахстанских художественных и документальных фильмов в крупнейших международных кинофестивалях за рубежом
информация в АП
МКС
до 1 декабре 2015 года, далее- ежегодно к| 20 декабря; до 2020 года
не требует финансирования
13.
Проработать предложения по разработке Правил финансирования производства фильмов, в том числе с учетом государственно­частного партнерства при подготовке документальных, художественных фильмов, сериалов и телепроектов
информация в АП
МКС, МИР, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабре 2015 года
не требует финансирования
14.
Подготовить предложения по созданию документальных, художественных фильмов и сериалов, посвященных 25-летию Независимости Республики Казахстан, истории формирования полиэтничности Казахстана
информация в АП
МКС, МИР, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабре 2015 года
АБП 240 в рамках БП
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности и реализации архивного дела"
ПП 104 "Производство национальных фильмов"
15.
Подготовить предложения по внедрению лучшего зарубежного опыта государственного стимулирования производства документальных, художественных фильмов, сериалов и телепроектов
информация в АП
МИР, МКС, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
АБП 242 в рамках программы
031 "Проведение государственной информационной политики"
16.
Подготовить предложения по созданию документальных, художественных фильмов и сериалов о казахстанской культуре, укреплении и развитии казахстанской идентичности и единства, и идентичности, как главных основ для успешного развития страны
информация в АП
МИР, МКС, АО "Казахфильм", АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"

2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
2. Телесериалдар бойынша
17.
Сериалдар мен ауқымды тележобаларды бірнеше жыл бойы жобалық қаржыландыру, сериалдар өндірісіне олардың санаты мен ұзақтығын (10, 20, 30 сериядан астам фильмдер, түсірілім жүргізудің күрделілік деңгейі және т.б.) ескере отырып, жаңа тариф енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
18.
Еліміздің тарихы, қазақстандық мәдениет пен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы, оның ішінде 2016 жылы болатын Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын ескере отырып, 2015 – 2017 жылдарға арналған көркем өнімдерді дайындау жөніндегі жұмыс жоспарын түзету. Жаңа жобалардың тұжырымдама-таныстырылымын дайындау. Оларды іске асыруды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2017 жылға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
19.
Сериалдар өндірісі бойынша лоттардың техникалық сипаттамасына тұжырымдама мен сценарийде патриоттық тәрбие беру элементтерінің (ту, елтаңба бейнесі, әнұранның орындалуы және басқалар) болуы туралы талаптарды енгізу жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
20.
Жаңа қазақстандық патриотизмді қолдау мен ілгерілетуге бағытталған жыл сайынғы телевизиялық "Алтын жұлдыз" сыйлығы – конкурсын ұйымдастыру мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, БҒМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
21.
Сериалдарды кеңінен PR-ілгерілету (билбордтар, бейнероликтер, аудиоджинглдар, Интернеттегі жарнама, жарнамалық өнімдер, көрермендермен кездесу және т.б.) мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін, одан әрі – жыл сайын 2020 жылға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
3. Тележобалар бойынша
22.
Еліміздің тарихы, қазақстандық мәдениет пен азаматтар – "біздің заманымыздың қаһармандары" туралы, оның ішінде 2016 жылы болатын Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығын ескере отырып, 2015 – 2017 жылдарға арналған циклдік телебағдарламалар мен телехабарларды дайындау жөніндегі жұмыс жоспарын түзету. Жаңа жобалардың тұжырымдама-таныстырылымын дайындау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
23.
Тележобаларды Интернетте және әлеуметтік желілерде кеңінен ілгерілету жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
24.
"Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК АҚ республикалық телеарналар жанынан тележобаларды дайындау мәселелері бойынша ғалым-тарихшылар, мәдениет қайраткерлері, экономистер, саясаткерлер, әлеуметтанушылар және басқалар қатарынан тұрақты сараптамалық кеңес құру
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
қаржыландыру талап етілмейді
25.
Зияткерлік интерактивтік бағдарламалар серияларын дайындау, сондай-ақ халықты белсенді тарта отырып, табысты шетелдік жобаларды трансферттеу жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ақпарат
ИДМ, "Хабар" агенттігі" АҚ, "Қазақстан" РТРК" АҚ
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
242 ББӘ 031 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бағдарламасы шеңберінде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ
– Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ҚХАХ
– Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы
ПМК
– Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
ИДМ
– Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ
– Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ
– Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Президент ТРК" КЕАҚ
– "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
"Қазақстан" РТРК" АҚ
– "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы
"Қазақфильм" АҚ
– "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамы
"Хабар" агенттігі" АҚ
– "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы
ББӘ
– бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
ББ
– бюджеттік бағдарлама
КБ
– кiшi бағдарлама

до 1 декабря 2015 года, далее - ежегодно до 2020 года
АБП 242 в рамках программы
031 "Проведение государственной информационной политики"
2. По телесериалам
17.
Внести предложения по проектному финансированию сериалов и крупных телепроектов в течение нескольких лет, введению новой тарификации производства сериалов, с учетом их категории и продолжительности (ситкомы, свыше 10, 20, 30 серий, уровня сложности съемок и др.)
информация в АП
МИР
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
18.
Скорректировать планы работы по подготовке художественной продукции на 2015 - 2017 годы об истории страны, в том числе с учетом 25-летия Независимости Республики Казахстан в 2016 году, казахстанской культуре и гражданах - "героях нашего времени". Подготовить концепции-презентации новых проектов. Обеспечить их реализацию
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года, далее - ежегодно до 2017 года
не требует финансирования
19.
Проработать предложения по включению в техническую спецификацию лотов по производству сериалов требования о наличии в концепции и сценарии элементов патриотического воспитания (изображение флага, герба, звучание гимна и др.)
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
20.
Проработать вопрос организации ежегодного телевизионного конкурса - премии "Алтын жұлдыз", направленного на поддержку и продвижение нового казахстанского патриотизма
информация в АП
МИР, МКС, МОН, САНК (по согласованию)
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
21.
Проработать вопрос широкого PR-продвижения сериалов (билборды, видеоролики, аудиоджинглы, реклама в Интернете, рекламная продукция, встречи со зрителями и ДР-)
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года, далее - ежегодно до 2020 года
АБП 242 в рамках программ 031 "Проведение государственной информационной политики"
3. По телепроектам
22.
Скорректировать планы работы по подготовке цикловых телепрограмм и телепередач на 2015 - 2017 годы об истории страны, в том числе с учетом 25-летия Независимости Республики Казахстан в 2016 году, казахстанской культуре и гражданах - "героях нашего времени". Подготовить концепции- презентации новых проектов
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
АБП 242 в рамках программы
031 "Проведение государственной информационной политики"
23.
Проработать предложения по широкому продвижению телепроектов в Интернете и социальных сетях
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
АБП 242 в рамках программы
031 "Проведение государственной информационной политики"
24.
Создать при республиканских телеканалах АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан" постоянный экспертный совет из числа ученых- историков, деятелей культуры, экономистов, политологов, социологов и др. по вопросам подготовки телепроектов
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
не требует финансирования
25.
Внести предложения по подготовке серии интеллектуальных интерактивных программ, а также трансферту успешных зарубежных проектов с активным вовлечением населения
информация в АП
МИР, АО "Агентство "Хабар", АО "РТРК "Казахстан"
до 1 декабря 2015 года
АБП 242 в рамках программы
031 "Проведение государственной информационной политики"
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
САНК - Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "ТРК Президента" - некоммерческое акционерное общество "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"
АО "РТРК "Казахстан" - акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
АО "Казахфильм" - акционерное общество "Казахфильм" имени Шакена Айманова
АО "Агентство "Хабар" - акционерное общество "Агентство "Хабар"
АБП - администратор бюджетной программы
БП - бюджетная программа
ПП - подпрограмма