Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 108-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілер мен құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Жауапты орталық мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілер мен құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер мен құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 19 қарашадағы
№ 108-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственно-частного партнерства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 108-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственно-частного партнерства" (далее – перечень).
2. Ответственным центральным государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 ноября 2015 года № 108-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілер мен құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті іске асыру үшін берілмейтін объектілер тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
2.
Республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын қолдау жөніндегі заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
3.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту орталығының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
4.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
5.
Экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасын және мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
6.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
7.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің және жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттiк концессиялық мiндеттемелерiнiң лимиттерiн айқындау әдiстемесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
8.
"Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
9.
Өз қызметін мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты, оның ішінде концессия шарты бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту тәртібін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ
2015 жылғы қараша
Қ.А. Өскенбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

нормативных правовых актов и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственно-частного партнерства"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
О перечне объектов, не подлежащих передаче, для реализации государственно­частного партнерства
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
2.
Об определении юридического лица по сопровождению республиканских проектов государственно­частного партнерства
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
3.
О некоторых вопросах Центра развития государственно­частного партнерства
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
4.
О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно­частного партнерства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
5.
Об утверждении типовой конкурсной документации проекта государственно­частного партнерства и типовых договоров государственно­частного партнерства по способам осуществления государственно­частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
6.
Об утверждении Правил приема объектов государственно­частного партнерства в государственную собственность
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
7.
Об утверждении методики определения лимитов государственных обязательств по проектам государственно­частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
8.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых
экспертиз инвестиционного предложения
государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МИР
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
9.
Об утверждении Правил формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам государственно­частного партнерства, в том числе договорам концессии
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МИР
ноябрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан