"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет және тарихи-мәдени мұра мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 129-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет және тарихи-мәдени мұра мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 129-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры и историко-культурного наследия"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 129-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры и историко-культурного наследия" (далее - перечень).
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер- Министра
Республики Казахстан
от 9 декабря 2015 года № 129-р

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет және тарихи-мәдени мұра мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Тарих және мәдениет ескерткіштерін пайдалануға беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
2.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
3.
Монументті өнердің жаңа құрылыстарын орнату қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
4.
Мемориалдық тақталарды орнатудың өлшемшарттары мен қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
5.
Қазақстан аумағындағы археологиялық зерттеулер нәтижесінде алынған материалдар мен олжаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
6.
Қоғамдық маңызы бар әдебиетті басып шығару қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
7.
Материалдық емес мәдени мұра элементтерінің ұлттық тізбесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
8.
Мемлекеттік музейлерде қор-сатып алу (қор-іріктеу) комиссиясын құру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
9.
Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
10.
Қазақстан Республикасы музей қорының музей заттарын есепке алу, сақтау, пайдалану және есептен шығару нұсқаулығын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
11.
Мемлекеттік кітапханалардың кітапхана қорын есепке алу және есептен шығару жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
12.
Фильмге прокаттау куәлігінің нысанын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
13.
Монументті өнердің жаңа құрылыстарын орнату жөнінде комиссия құру және ол туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
14.
Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
15.

Перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры и историко-культурного наследия"
п\п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственно е за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил предоставления в пользование памятников истории и культуры
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
2.
Об утверждении Правил проведения научнореставрационных работ на памятниках истории и культуры
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
3.
Об утверждении Правил установления новых сооружений монументального искусства
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
4.
Об утверждении критериев и Правил установления мемориальных досок
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
5.
Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан материалов и находок, полученных в результате археологических исследований на территории Казахстана
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
6.
Об утверждении Правил издания общественно значимой литературы
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
7.
Об утверждении Правил ведения Национального перечня элементов нематериального культурного наследия
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
8.
Об утверждении Правил создания фондово-закупочной (фондово-отборочной) комиссии в государственных музеях
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
9.
Об утверждении Инструкции по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
10.
Об утверждении Инструкции по учету, хранению, использованию и списанию музейных предметов музейного фонда Республики Казахстан
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
11.
Об утверждении Инструкции по учету и списанию библиотечного фонда государственных библиотек
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
12.
Об утверждении формы прокатного удостоверения на фильм
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
13.
О создании комиссии по установлению новых сооружений монументального искусства и утверждению положения о ней
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
14.
Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
15.

"Мұражайдың сақтау қоймасындағы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 154 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
16.
"Мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік мұражайлар мен мұражай-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
17.
"Кітапхана қорларын қалыптастыру, сақтау және пайдалану жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 152 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
18.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МСМ
2015 жылғы 21 желтоқсан
Ғ. Ахмедьяров
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі.

О внесении изменений в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 154 "Об утверждении Правил доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея"
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
16.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 21 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными библиотеками, государственными музеями и музеями - заповедниками и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
17.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 152 "Об утверждении Правил по формированию, сохранению и использованию библиотечных фондов"
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
18.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан
приказ
МКС
21 декабря 2015 года
Г. Ахмедьяров
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.