Дүниежүзілік Банктің "Doing Business" рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2016 - 2017 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 1-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Дүниежүзілік Банктің «Doing Business» рейтингісі индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың 2016 2017 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөніндегі шараларды қабылдасын;
2) жыл сайын 5 сәуірге және 5 қазанға дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі жыл сайын 15 сәуірге және 15 қазанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2016 жылғы 14 қаңтардағы
№ 1-ө өкiмiмен
бекiтiлген
Дүниежүзілік банктің «Doing Business» рейтингінің
индикаторларын жақсарту жөніндегі шаралардың

Об утверждении Комплексного плана мер по улучшению индикаторов рейтинга "Doing Business" Всемирного банка на 2016 - 2017 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 1-р
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мер по улучшению индикаторов рейтинга «Doing Business» Всемирного банка на 2016 – 2017 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) направлять до 5 апреля и 5 октября ежегодно в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Комплексного плана.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана до 15 апреля и 15 октября ежегодно.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 января 2016 года № 1-р
Комплексный план мер по улучшению индикаторов рейтинга

2016 – 2017 жылдар, ай сайын
2. «Меншікті тіркеу» индикаторы
3
Жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтар болмаған жағдайда нотариустың іс-қимылын нақтылау
«Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы
31 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2016 жылғы ақпан
4
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу мерзімін қысқарту
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңынаөзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Әділетмині
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
5
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуге қатысты мемлекеттік кепілдік ұсыну
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуге қатысты мемлекеттік кепілдік ұсыну туралы мәселені зерделеу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині
2016 жылғы ақпан
6
«Doing Business» рейтингінде Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Әділетмині
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
3. «Келісімшарттарды орындау» индикаторы
7
Жауапкерге талап қою өтінішін электронды түрде:
- арнайы жүйе арқылы немесе электрондық пошта арқылы;
- факсимильді байланыс не мәтіндік хабарлама түрінде беру жүйесін жасау
«Сот кабинеті» электрондық сервисін, оның ішінде жауапкерге хабарламаны жеткізу жүйесін пысықтау жолымен жаңғырту
ҰЭМ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
2016 жылдың екінші тоқсаны
8
Барлық деңгейдегі сот органдары шығарған коммерциялық істер бойынша сот шешімдерін интернет-ресурста ашық қолжетімділікте жариялау
Жоғарғы Соттың интернет-ресурсында Сот істері анықтамалығын жетілдіру.
Ықтимал деперсонификация туралы мәселені қарай отырып, Жоғарғы Соттың интернет-ресурсында Істердің бірыңғай сыныптамасын іске асыру шеңберінде азаматтық істердің санаттары бойынша сот актілеріне қолжетімділік беру
ҰЭМ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
2016 жылдың екінші жарты жылдығы
9
Сот істерін қараудың маңызды кезеңдеріне қатысты сотта іс жүргізу мәселелері бойынша қолданыстағы заңнамалық немесе нормативтік құқықтық актілерінің:
1) процестік құжаттарды беру;
2) іс бойынша сотта алғашқы тыңдау;
3) талап қою өтінішіне жауапкердің пікір беру;
4) дәлелдерді қарау кезеңінің аяқталу;
5) қорытынды сот шешімін шығару мерзімдерін айқындау
Жауапкердің талап қою өтінішін қайтаруға өтінім беру үшін процессуалдық мерзімді заңнамалық бекіту мәселелерін меңгеру
Әділетминіне ұсыныстар енгізу
ЖС (келісім бойынша), Әділетмині
2016 жылғы желтоқсан
10
Мыналардың:

ежемесячно, 2016 – 2017 годы
2. Индикатор «Регистрация собственности»
3
Конкретизация действий нотариуса в случае отсутствия обременений на недвижимое имущество
внесение изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31 «Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами»
приказ Министра юстиции
МЮ
февраль
2016 года
4
Сокращение срока государственной регистрации прав на недвижимое имущество
внесение изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество»
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЮ
первое полугодие
2016 года
5
Предоставление государственной гарантии в отношении регистрации прав на недвижимое имущество
изучение вопроса о предоставлении государственной гарантии в отношении регистрации прав на недвижимое имущество
информация в МНЭ
МЮ
февраль
2016 года
6
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЮ
ежемесячно, 2016 – 2017 годы
3. Индикатор «Исполнение контрактов»
7
Создание системы вручения искового заявления ответчику в электронном виде:
- через специальную систему или по электронной почте;
- факсимильной связью либо в виде текстового сообщения
модернизация электронного сервиса «Судебный кабинет», в том числе путем доработки системы доставки уведомлений ответчику
информация в МНЭ
ВС (по согласованию)
второй квартал
2016 года
8
Опубликование судебного решения по коммерческим делам, вынесенного судебными органами всех уровней, в открытом доступе в интернете
совершенствование справочника судебных дел на интернет-ресурсе Верховного Суда. Предоставление доступа к судебным актам по категориям гражданских дел в рамках реализации единого классификатора дел на интернет-ресурсе Верховного Суда с рассмотрением вопроса о возможной деперсонификации
информация в МНЭ
ВС (по согласованию)
второе полугодие
2016 года
9
Определение сроков в действующих законодательных или нормативными правовыми актами по вопросам гражданского судопроизводства в отношении важнейших этапов судебных разбирательств:
1) вручения процессуальных документов;
2) первого судебного слушания по делу;
3) подачи отзыва ответчика на исковое заявление;
4) завершение периода рассмотрения доказательств;
5) вынесение окончательного судебного решения
изучение вопроса законодательного установления процессуального срока для подачи ответчиком отзыва на исковое заявление
предложения в МЮ
ВС (по согласованию), МЮ
декабрь
2016 года
10
Определение сроков в нормативном постановлении ВС, регулирующих максимальное число:

1) сот отырыстарындағы кейінге қалдырудың немесе үзілістердің;
2) сот отырыстарын тек күтпеген және төтенше жағдайлар бойынша кейінге қалдырулардың ең көп санын реттейтін Жоғарғы Соттың нормативтік қаулыларындағы мерзімдерді анықтау
Жоғарғы Соттың нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу
Жоғарғы Соттың нормативтік қаулысы
ЖС (келісім бойынша)
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
11
Жұмысының тиімділігін қадағалауға, соттағы істердің жылжуын бақылауға және белгіленген мерзімдердің сақталуын қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін, тиісті құзыреті бар сот жұмысының нәтижелері туралы мынадай есептерді (статистикалық):
1) істерді қараудың ұзақтығы туралы есепті;
2) тіркелген істер санына шешім қабылданған сот істері санының қатынасы туралы есепті;
3) іс-жүргізудегі істердің қаралу ұзақтығы туралы есепті;
4) нақты істің жылжуы туралы есепті ашық қолжетімділікте жариялау
Жоғарғы Соттың интернет-ресурсында азаматтық істерді қарау бойынша аудандық соттардың, оның ішінде мамандандырылған экономикалық соттардың қызметі туралы есептерді (статистика) жариялау
Жоғарғы Соттың интернет-ресурсындағы жарияланымдар
ЖС (келісім бойынша)
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
12
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
4. «Кредиттер алу» индикаторы
13
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
5. «Миноритарлық инвесторларды қорғау» индикаторы
14
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі акционерлердің активтердің 51%-ын сатуды мақұлдауы қажеттігін заңнамалық деңгейде белгілеу
«Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы» Қазақстан Республикасының Заңынаөзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
15
Әлеуетті сатып алушының 50 пайыз сатып алу кезінде жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі барлық акционерлерге ресми коммерциялық ұсыныс жасауы тиіс екенін заңнамалық деңгейде белгілеу
«Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы» Қазақстан Республикасының Заңынаөзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
16
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның орын позициясын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)

1) отсрочек или перерывов в судебных заседаниях;
2) отсрочек судебных заседаний только по причине непредвиденных и чрезвычайных обстоятельств
внесение изменений в нормативное постановление ВС (с учетом рекомендации экспертов).
Публикация на интернет-ресурсе Верховного Суда нормативного постановления, в котором регламентировано максимальное число отсрочек или перерывов в судебных заседаниях, в том числе отсрочек судебных заседаний только по причине непредвиденных и чрезвычайных обстоятельств
нормативное постановление Верховного Суда
ВС (по согласованию)
первое полугодие
2016 года
11
Публикация в открытом доступе следующих отчетов (статистики) о результатах работы суда надлежащей юрисдикции, позволяющих отслеживать эффективность его работы, контролировать движение дел в суде и обеспечивать соблюдение установленных сроков:
1) отчет о продолжительности рассмотрения дел;
2) отчет о соотношении количества судебных дел, по которым вынесено решение, к числу зарегистрированных дел;
3) отчет о длительности рассмотрения находящихся в производстве дел; и
4) отчет о движении конкретного дела
публикация на интернет-ресурсе Верховного Суда отчетов (статистики) о деятельности районных судов по рассмотрению гражданских дел, в том числе специализированных экономических судов
публикация на интернет-ресурсе Верховного Суда
ВС (по согласованию)
раз в полугодие,
2016 – 2017 года
12
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
ВС (по согласованию), МЮ
ежемесячно,
2016 – 2017 годы
4. Индикатор «Получение кредитов»
13
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
НБ (по согласованию)
ежемесячно, 2016 – 2017 годы
5. Индикатор «Защита миноритарных инвесторов»
14
Установление на законодательном уровне, что на продажу 51% активов нужно одобрение акционеров в товариществах с ограниченной ответственностью
внесение изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью»
предложения в Правительство Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
первое полугодие
2016 года
15
Установление на законодательном уровне, что потенциальный покупатель должен сделать официальное коммерческое предложение всем акционерам при приобретении 50 процентов в товариществах с ограниченной ответственностью
внесение изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью»
предложения в Правительство Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
первое полугодие
2016 года
16
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
НБ (по согласованию)
ежемесячно,

2016 – 2017 жылдар, ай сайын
6. «Құрылысқа рұқсат алу» индикаторы
17
Архитектура, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жаңалықтар бойынша ақпараттық жұмыстар жүргізу
өңірлерде мүдделі ЖАО және кәсіпкерлік қауымдастықтар үшін өңірлік БАҚ-та жариялау арқылы пресс-турлар өткізу
БАҚ-та жариялау (өңірлік баспасөз және телевизия)
ҰЭМ
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
18
«Құрылысқа рұқсат алу» индикаторының құрамына кіретін рәсімдерге мониторинг жүргізу
«Құрылысқа рұқсат алу» индикаторының құрамына кіретін рәсімдер бойынша ай сайынғы есеп беру туралы Алматы қаласының әкімдігіне сұрау салу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰЭМ
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
19
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰЭМ
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
7. «Халықаралық сауда» индикаторы
20
Сыртқы сауда саласындағы экспорттық-импорттық операциялар кезінде бірыңғай электронды терезені енгізу
ақпараттық жүйені енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы желтоқсан
21
Кедендік тазалауға арналған уақыт шығындарын қысқарту
тауарларды электронды декларациялау жүйесін енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2017 жылғы маусым
22
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
8. «Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу» индикаторы
23
Электр энергиясын тұтынушылардың электр энергиясы сапасына, оның жеткізілуіне, сондай-ақ, энергетика кәсіпорындарының электр желісіне қосылу бөлігінде электр энергетикасы саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының мерзімдерінің және талаптарының сақталуына қанағаттануын айқындау
электр энергиясын тұтынушыларға сұрау салуды жіберу (шағын және орта бизнес өкілдеріне)
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ, (аумақтық департаменттер), Алматы қаласының әкімдігі
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
24
Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу бөлігінде электр энергиясы саласындағы ҚР заңнамасы талаптарының орындалуын бақылау
электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу бөлігінде электр энергиясы саласындағы ҚР заңнамасы талаптарының сақталуына талдау жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
25
Электр және жылу желілеріне қосылуға техникалық шарттарды беру талаптарын бұзу үшін әкімшілік жауапкершілік енгізу
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ЭМ
2016 жылдың бірінші жарты жылдығы
26
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Энергетика министрлігі, (аумақтық департаменттер), Алматы қаласының әкімдігі
2016 – 2017 жылдары, ай сайын

2016 – 2017 годы
6. Индикатор «Получение разрешения на строительство»
17
Проведение информационных работ по нововведениям в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
проведение пресс-туров в регионах для заинтересованных МИО и предпринимательского сообщества с освещением региональных СМИ
освещение в СМИ (региональная пресса и телевидение)
МНЭ
первое полугодие
2016 года
18
Проведение мониторинга процедур, входящих в состав индикатора «Разрешение на строительство»
запрос в акимат города Алматы о ежемесячном представлении отчета по процедурам, входящим в состав индикатора «Разрешение на строительство»
информация в Правительство Республики Казахстан
МНЭ
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
19
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в Правительство Республики Казахстан
МНЭ
ежемесячно,
2016 – 2017 годы
7. Индикатор «Международная торговля»
20
Внедрение единого электронного окна при экспортно-импортных операциях в сфере внешней торговли
внедрение информационной системы
информация в МНЭ
МФ, заинтересованные государственные органы
декабрь
2017 года
21
Сокращение временных затрат на таможенную очистку
внедрение системы электронного декларирования товаров
информация в МНЭ
МФ
июнь
2017 года
22
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в Правительство Республики Казахстан
МНЭ, МФ, заинтересованные государственные органы
ежемесячно, 2016 – 2017 годы
8. Индикатор «Подключение к системе электроснабжения»
23
Определение удовлетворенности потребителей электрической энергии качеством электрической энергии, ее поставки, а также по соблюдению энергетическими предприятиями сроков и требований законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики в части подключения к электрическим сетям
направление запросов потребителям электрической энергии (представителям малого и среднего бизнеса)
информация в МНЭ
МЭ, (территориальные департаменты), акимат города Алматы
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
24
Контроль за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в области электроэнергетики в части подключения к системе электроснабжения
проведение анализа на предмет соблюдения требований законодательства РК в области электроэнергетики в части подключения к системе электроснабжения
информация в МНЭ
МЭ
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
25
Введение административной ответственности за нарушение требований выдачи технических условий на подключение к электрическим и тепловым сетям
внесение изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
предложения в Правительство Республики Казахстан
МЭ
первое полугодие
2016 года
26
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЭ, (территориальные департаменты), акимат города Алматы
ежемесячно,
2016 – 2017 годы

9. «Төлем қабілетсіздігін шешу» индикаторы
27
Кредиторлар санатын енгізу, кредиторлар санаты үшін жеке дауыс беруді және бір санатқа жатқызылған кредиторлар үшін бірыңғай режимді белгілеу мәселесін қарау
кредиторлар санатын енгізу, сондай-ақ кредиторлар санаты үшін жеке дауыс беруді және бір санатқа жатқызылған кредиторлар үшін бірыңғай режимді белгілеу бойынша халықаралық тәжірибені зерделеу және ұсыныстар әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
28
Оңалту жоспарын мақұлдамаған кредиторларға жойылған кезде алуы мүмкін өтемақыға тең кепілдер беру мәселесін қарау
оңалту жоспарын мақұлдамаған кредиторларға жойылған кезде алуы мүмкін өтемақыға тең кепілдер беру жөніндегі халықаралық тәжірибені зерделеу ұсыныстар және әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
29
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2016 – 2017 жылдары, ай сайын
10. «Салық салу» индикаторы
30
Барлық ҚҚС төлеушілерінің Қазақстан Республикасында электронды шот-фактураларды жазуды жүзеге асыруы
шот-фактураларды тек электронды түрде жазу және алу кезінде Шот фактуралар реестрін ұсынуды жою
Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы шілде
31
Электронды аудиттің бейімделуін жүзеге асыру
тексерушілердің салық төлеушіде тікелей болу уақытын қысқарту
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2017 жылғы қаңтар
32
Жалпы ұсынылған салық есептілігінің жалпы санындағы электронды түрде ұсынылатын салық есептілігі санының ұлғаюы
салық төлеушілерге салық есептілігі е-gov (электрондық үкімет) арқылы ұсынуға мүмкіндік беру
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
33
Тәуекелді басқарудың автоматтандырылған жүйесін құру
ең тәуекелді субъектілерге ғана тексерулерді тағайындау
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
34
Мемлекеттік кірістер органдары көрсететін қызметтерді жетілдіру бойынша қабылданатын шаралар туралы түсіндіру іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу
БАҚ-та сұхбат беру және мақалалар, дөңгелек үстелдер, семинарлар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
35
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 – 2017 жылдары, ай сайын

9. Индикатор «Разрешение неплатежеспособности»
27
Рассмотрение вопроса введения категорий кредиторов, установления раздельного голосования для категорий кредиторов и единого режима для кредиторов, отнесенных к одной и той же категории
изучение международного опыта и выработка предложений по введению категорий кредиторов, а также установлению раздельного голосования для категорий кредиторов и единого режима для кредиторов, отнесенных к одной и той же категории
информация в МНЭ
МФ
август
2016 года
28
Рассмотрение вопроса предоставления гарантий кредиторам, не одобрившим план реабилитации, возмещения равного тому, которые они могли бы получить при ликвидации
изучение международного опыта и выработка предложений по предоставлению гарантий кредиторам, не одобрившим план реабилитации, возмещения равного тому, которые они могли бы получить при ликвидации
информация в МНЭ
МФ
август
2016 года
29
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ
ежемесячно,
2016 – 2017 годы
10. Индикатор «Налогообложение»
30
Осуществление выписки электронных счетов-фактур в Республике Казахстан всеми плательщиками НДС
отмена представления реестров счетов-фактур при выписке и получении счетов-фактур исключительно в электронном виде
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июль
2017 года
31
Осуществление адаптации электронного аудита
сокращение времени непосредственного нахождения проверяющих у налогоплательщика
информация в МНЭ
МФ
январь
2017 года
32
Увеличение количества налоговой отчетности, представляемой в электронном виде, в общем количестве представленной налоговой отчетности
предоставление налогоплательщикам возможности подачи налоговой отчетности через е-gov (электронное правительство)
информация в МНЭ
МФ
август
2016 года
33
Создание автоматизированной системы управления рисками
назначение проверок самым рисковым субъектам
информация в МНЭ
МФ
август
2016 года
34
Организация и проведение разъяснительных мероприятий о принимаемых мерах по совершенствованию услуг, оказываемых органами государственных доходов
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ, заинтересованные государственные органы
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
35
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МФ, заинтересованные государственные органы
ежемесячно,
2016 – 2017 годы

11. «Қызметкердің құқықтарын қорғау» индикаторы
36
Жұмыс берушінің және жұмыскерлердің еңбек заңнамасын қолдану мәселелері бойынша ақпараттандырылуын жоғарылату
Қазақстан Республикасының жаңа Еңбек кодексінің ережелерін ескере отырып, жұмысшылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
Қазақстан Республикасының жаңа Еңбек кодексінің ережелерін бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет- ресурста жариялау
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2016 – 2017 жылдар, жарты жылда бір рет
салалық және өңірлік деңгейде үш жақты комиссиялардың отырыстарын, әлеуметтік серіктестіктердің қатысуымен еңбек заңнамасы мәселелері бойынша дөңгелек үстелдер өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2016 – 2017 жылдар, тоқсан сайын
37
«Doing Business» рейтингіндегі Қазақстанның ұстанымын жақсарту бойынша құқықтық түсіндіру жұмысын жүргізу
БАҚ-та сөз сөйлеу, дөңгелек үстелдер, семинарлар және конференциялар өткізу
ҰЭМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2016 – 2017 жылдар, ай сайын
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖС – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты;
ИДМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және даму министрлігі;
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі;
БАҚ – Бұқаралық ақпарат құралдары;
ҚҚС – қосымша құн салығы.

11. Индикатор «Защита прав работника»
36
Повышение информированности работодателей и работников по вопросам применения трудового законодательства
проведение информационно-разъяснительной работы по вопросам защиты прав работников с учетом положений нового Трудового кодекса Республики Казахстан
информация в МНЭ
МЗСР
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
освещение в средствах массовой информации и на интернет-ресурсе положений нового Трудового кодекса Республики Казахстан
информация в МНЭ
МЗСР
раз в полугодие,
2016 – 2017 годы
проведение заседаний трехсторонних комиссий на отраслевом и региональном уровнях, круглых столов по вопросам трудового законодательства с участием социальных партнеров
информация в МНЭ
МЗСР
ежеквартально,
2016 – 2017 годы
37
Проведение праворазъяснительной работы по улучшению позиций Казахстана в рейтинге «Doing Business»
выступления в СМИ, проведение круглых столов, семинаров и конференций
информация в МНЭ
МЗСР
ежемесячно,
2016 – 2017 годы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан;
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
СМИ – средства массовой информации;
НДС – налог на добавленную стоимость.